Search Results

Pro „PAMIATKA“ bylo nalezeno 543 výsledků.

 • MESTSKÉ OPEVNENIE LEVOČA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  NÁRODNÁ KULT PAMIATKA LEVOČA STREDOVEK HRADBY REGIÓN: ► SPIŠ a PIENINY LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS čo sa mu aj darí ale stále získava prostriedky na ich renováciu a tak sa snaží udržať našu kultúrnu pamiatku Zaujímavosti a tipy Na území sídla Levoča je v zozname pamiatkového fondu SR zapísaných 305 nehnuteľných národných kultúrnych pamiatok, 347 pamiatkových objektov, 284 hnuteľných národných kultúrnych pamiatok a 823 pamiatkových objektov.

 • ROTUNDA SVÄTÉHO KRÍŽA KRIŽOVANY | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Práve vďaka tejto pamiatke dostala obec svoje pomenovanie. NÁRODNÁ KULT PAMIATKA GOTIKA REGIÓN: ► POVAŽIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.323795 V krátkosti o rotunde Obec sa môže pýšiť významnou kultúrnou pamiatkou. Jedinou doloženou listinou je informácia o zasvätení pamiatky svätému Krížu v roku 1296. Uvažovalo sa aj o odstránení rotundy ale pamiatkari ju zachránili.

 • GOTICKÁ RADNICA SPIŠSKĚ VLACHY | Xplór #srdcomPoSlovensku

  XPLÓR TIP GOTICKÁ RADNICA SPIŠSKÉ VLACHY - architektonickou dominantou a azda najkrajšou kultúrnou pamiatkou NÁRODNÁ KULT PAMIATKA GOTIKA VÝHĽAD PARK REGIÓN: ► SPIŠ a PIENINY LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB Zo všetkých smerov treba nasmerovať do stredu mesta, kde v okruhu 300 metrov nájdete všetky pamiatky Medzi historické pamiatky mesta patrí aj pôvodne románsky kostol sv. Pamiatka UNESCO - Žehra - kostol sv.

 • KOSTOL A RENESANČNÁ ZVONICA SABINOV | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Jána Krstiteľa z konca 15. storočia, je najstaršou a najvzácnejšou kultúrnohistorickou pamiatkou Sabinova Najvýznamnejšou a súčasne najstaršou architektonickou pamiatkou Sabinova je gotický kostol zasvätený Pamiatka UNESCO - Spišský hrad - zrúcanina hradu, ktorá zaberá vrchol travertínovej kopy Spišský hradný Pamiatka UNESCO - Hervartov - kostol sv. Pamiatka UNESCO - Spišská Kapitula - Katedrála svätého Martina - rímskokatolícka katedrála v Spišskej

 • EVANJELICKÝ KOSTOL SPIŠSKÁ NOVÁ VES | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Od roku 1963 je našou národnou kultúrnou pamiatkou. NÁRODNÁ KULT PAMIATKA SPIŠSKÁ NOVÁ VES KLASICIZMUS PARK REGIÓN: ► SPIŠ a PIENINY LOKALITA: NADMORSKÁ Pár tipov pre turistov v okolí Pamiatka UNESCO - Spišský hrad - zrúcanina hradu, ktorá zaberá vrchol Pamiatka UNESCO - Spišská Kapitula - Katedrála svätého Martina - rímskokatolícka katedrála v Spišskej Pamiatka UNESCO – Levoča - Levoča je mesto na severovýchodnom Slovensku, ležiace v Prešovskom kraji.

 • MESTSKÁ RADNICA SPIŠSKÁ NOVÁ VES | Xplór #srdcomPoSlovensku

  NÁRODNÁ KULT PAMIATKA KLASICIZMUS HISTORICKÁ BUDOVA PARK REGIÓN: ► SPIŠ a PIENINY LOKALITA: NADMORSKÁ Od roku 1963 je našou národnou kultúrnou pamiatkou. Pár tipov pre turistov v okolí Pamiatka UNESCO - Spišský hrad - zrúcanina hradu, ktorá zaberá vrchol Pamiatka UNESCO - Spišská Kapitula - Katedrála svätého Martina - rímskokatolícka katedrála v Spišskej Pamiatka UNESCO - Žehra - kostol sv.

 • KOSTOL SVÄTEJ KATARÍNY ALEXANDRIJSKEJ DOLNÝ KUBÍN

  kultúrna pamiatka. VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA SAKRÁLNA STAVBA KOSTOL NÁRODNÁ KULT PAMIATKA GOTIKA Pamiatka UNESCO - Leštiny - Drevený artikulárny kostol v obci Leštiny, Národná kultúrna pamiatka a lokalita Pamiatka UNESCO - Tvrdošín - Kostol Všetkých svätých - je rímskokatolícky drevený kostol. Je najstaršou zachovalou stavebnou pamiatkou mesta.

 • MESTSKÁ RADNICA ŽILINA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  NÁRODNÁ KULT PAMIATKA ŽILINA SECESIA NÁMESTIE REGIÓN: ► POVAŽIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB Žilinská mestská kniha je najstaršia a najvýznamnejšia jazyková a právna pamiatka Slovenska. Významnou secesnou pamiatkou, ktorá pripomína viedenský zámok Belveder, je Rosenfeldov palác zo začiatku Oproti nemu sa nachádza Neologická synagóga, odborníci ju radia k jedinečným stavebným pamiatkam. Za najstaršiu pamiatku v Žiline môžeme považovať Kostol svätého Štefana kráľa v časti Dolné Rudiny.

 • NÁMESTIE V KREMNICI

  Kremnici Pohronie Námestie v Kremnici Pohronie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA PAMIATKOVÁ národných kultúrnych pamiatok Slovenskej republiky. NÁRODNÁ KULT PAMIATKA HRAD KOSTOL PAMÄTNÍK REGIÓN: ► TEKOV a POHRONIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: Najcharakteristickejšou pamiatkou Kremnice je monumentálny morový stĺp z 18. storočia, postavený na pamiatku K najvýznamnejších kultúrno historickým pamiatkam námestia ďalej patria: Mestská radnica - pôvodne gotický

 • KAŠTIEĽ DIVIACKA NOVÁ VES

  SLOVENSKU XPLÓR TIP KAŠTIEĽ DIVIACKÁ NOVÁ VES - hrádok postavený ako opevnená gotická pevnôstka na začiatku NÁRODNÁ KULT PAMIATKA HISTORICKÁ BUDOVA PARK RENESANCIA REGIÓN: ► PONITRIE a POŽITAVIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.7480795, 18.490639 diviackanovaves.sk/Pamiatky 274 mnm - + 421 908 110 Trochu z histórie Počiatky osídlenia celej oblasti povodia riečky Nitrice, do ktorej prináleží aj Diviacka Je národnou kultúrnou pamiatkou.

 • KAŠTIEĽ ŠAĽA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  renesančného zámku rodu Thurzovcov v Bytči, je najstaršou a najhodnotnejšou kultúrnou aj historickou pamiatkou NÁRODNÁ KULT PAMIATKA RENESANCIA PARK REGIÓN: ► POVAŽIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: Nájdete tu aj chránenú kultúrnu pamiatku „Roľnícky dom“, ktorý bol postavený ešte v roku 1730 a dodnes park, ktorý dali v centre obce Tomášikovo postaviť v roku 1760 Esterházyovci, je naša Národná kultúrna pamiatka Mesto Galanta, ležiace na juhozápadnom Slovensku sa môže popýšiť viacerými kultúrno-historickými pamiatkami

 • KOSTOL SVÄTÉHO MARTINA MARTIN

  Ide o najstaršiu pamiatku mesta, dodnes sa na stenách kostola zachovali pôvodné fresky zo 14. storočia NÁRODNÁ KULT PAMIATKA SAKRÁLNA STAVBA ROMÁNSKY PARK REGIÓN: ► TURIEC a VEĽKÁ FATRA LOKALITA: NADMORSKÁ 1991 ich zaradili do súboru stredovekých nástenných malieb, ktoré boli vyhlásené za národnú kultúrnu pamiatku Jednou z najkrajších stavebných pamiatok Martina je budova historickej Tatra banky. Pár tipov pre turistov v okolí Kaštieľ Záturčie - kultúrna pamiatka, nachádzajúca sa na kopci nad mestskou

 • KAŠTIEĽ COBURGOVCOV JELŠAVA

  TIP KAŠTIEĽ COBURGOVCOV JELŠAVA - kaštieľ a záhrada boli vyhlásené v roku 1963 ako Národná kultúrna pamiatka NÁRODNÁ KULT PAMIATKA KLASICIZMUS RUINA PARK REGIÓN: ► GEMER LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► Pamiatky mesta Jelšava tvoria hlavne Coburgovský kaštieľ, Starý jelšavský hrad, sakrálne pamiatky a ďalšie pamiatkovo chránené budovy v pamiatkovej zóne mesta.

 • KLÁŠTOR FRANTIŠKÁNOV SKALICA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Z tohto miesta máte na dosah všetky zaujímavé pamiatky mesta Skalica. Trochu z histórie. Michala sa nachádza najstaršia pamiatka mesta rane románska rotunda sv. V roku 1970 rotundu vyhlásili za národnú kultúrnu pamiatku. Je to najstaršia historicko-architektonická pamiatka v meste. Od roku 1983 je to Pamiatková rezervácia.