Search Results

Bylo nalezeno 656 výsledků pro „PRÍRODA“

 • VAJSKOVSKÝ VODOPÁD

  Bol vytvorený matkou prírodou za pomoci Vajkovského potoka. Neznáma a málo navštevovaná Vajskovská dolina s panenskou prírodou a božským tichom, patrí k najčarovnejším dolinám. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 18:28:07 OTVÁRACIE DOBY Verejnosti voľne prístupný POPLATOK ZA VSTUP Verejnosti voľne prístupný objavuj&spoznaj REGIÓN BRATISLAVA ► 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 3x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 SPRIEVODCA Vajkovská dolina sa nachádza mimo hlavných turistických trás. Turista si tu môže naplno vychutnávať okolitú panenskú prírodu a pokoj. Keďže ide o človekom nedotknutú prírody, je potrebné dávať pozor na iných obyvateľov územia.

 • BIELE KARPATY | Xplór #srdcomPoSlovensku

  BIELE KARPATY PRÍRODNÁ REZERVÁCIA VRCH PRÍRODA VÝHĽAD REGIÓN: POVAŽIE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.06922, 18.15296 sopsr.sk 723 mnm - +421 32 659 8387 ► MAPA ► REGIÓN POVAŽIE ► SK.06.00.15 BIELE KARPATY XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Môžete navštíviť rôzne prírodné rezervácie vyhlásené na ochranu bradiel v okolí Vršatského Podhradia, Červeného Kameňa, Lednice a Dolnej Súče alebo prírodnú rezerváciu Veľká Javorina. Určite neobíďte prírodné pamiatky ako Haluzickú tiesňavu, vrch Krasín neďaleko Dolnej Súče alebo Turecký vrch v katastrálnom území obce Trenčianske Bohuslavice. Ak máte radšej pohľad na prírodu a jej krásy z dvojkolesových tátošov, určite si tu nájdete množstvo cyklisticky využiteľných trás. V CHKO platí 2. stupeň ochrany prírody.

 • REGIÓN ORAVA | Xplór - #srdcomPoSK

  REGIÓN ORAVA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ REGIÓN ORAVA skalnaté vrcholy ostré bralá hlboké lesy vodopády plesá malebné doliny vysoké štíty je najsevernejším a najchladnejším regiónom Slovenska s malebnou prírodou a čerstvým vzduchom. Vo viacerých oravských dedinkách sa možno dodnes stretnúť s pamiatkami , z ktorých najcennejšia je pamiatková rezervácia ľudovej architektúry a múzeum v prírode . Hlavný Roháčsky hrebeň je veľkým zážitkom pre každého turistu a v prípade dobrého počasia Vám ponúka očarujúce výhľady na okolitý kraj a prírodu - Nízke Tatry, Poľská časť Západných Tatier, Malá Fatra, Chočské vrchy, Oravská Magura alebo Vysoké Tatry. Roháče sú súčasťou chráneného Tatranského národného parku. 7x HISTORICKÉ i P 7x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 8x PRÍRODNÉ i P 3x ŠPORTOVÉ i P Bobrova raľa Podbiel Oravská lesná železnica Oravský hrad 1/24 ► MAPA ► REGIÓN ORAVA POČASIE KYSUCE ORAVA REGIÓN: LOKALITY: ​ WEB: ​ DOLNÝ KUBÍN, TRSTENÁ, TVRDOŠÍN, ZÁPADNÉ TATRY, ROHÁČE www.visitOrava.sk/ ► www.visitLiptov.sk/ ► ​ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ►

 • KLÁŠTORSKÁ ROKLINA

  Milovníci rebríkov a najmä vodopádov si určite prídu na svoje. Kláštorská roklina je vyhľadávaná lokalita aj lovcov najkrajších záberov z prírody. Vodopády, najmä Vodopád Objaviteľov a Strakov ponúka prírodné divadlo, ktoré túži zachytiť každý. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 5. mája 2021, 17:36:52 OTVÁRACIE DOBY celoročne POPLATOK ZA VSTUP voľne prístupné objavuj&spoznaj REGIÓN SLOVENSKÝ RAJ ► 1x HISTORICKÉ i P 0x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 9x PRÍRODNÉ i P 1x ŠPORTOVÉ i P Tomášovský výhľad Kláštorská roklina Prielom Hornádu Tomášovský výhľad 1/11 SPRIEVODCA Prístup Roklina je prístupovou cestou ku Kláštorisku. Pri návšteve rokliny je potrebné rešpektovať prísny stupeň ochrany prírody, pretože patrí do Národnej prírodnej rezervácie Prielom Hornádu, a tak by sa mali turisti pochybovať len po vyznačených turistických chodníkoch.

 • TOMÁŠOVSKÝ VÝHĽAD

  TOMÁŠOVSKÝ VÝHĽAD NÁRODNÝ PARK VÝHĽAD PRÍRODA SVAH SLOVENSKÝ RAJ REGIÓN: ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.94499, 20.45958 hiking.sk/TomasovskyVyhlad 667 mnm - +421 53 442 2010 ► MAPA ► REGIÓN SLOVENSKÝ RAJ ► SK.26.00.03 TOMÁŠOVSKÝ VÝHĽAD 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 29. apríla 2021, 16:24:38 OTVÁRACIE DOBY celoročne POPLATOK ZA VSTUP voľne prístupné objavuj&spoznaj REGIÓN SLOVENSKÝ RAJ ► 1x HISTORICKÉ i P 0x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 9x PRÍRODNÉ i P 1x ŠPORTOVÉ i P Tomášovský výhľad Kláštorská roklina Prielom Hornádu Tomášovský výhľad 1/11 SPRIEVODCA Prístup Ako rekreační turisti a milovníci prírody sa nemusíte obávať namáhavého terénu, pretože trasu hravo zvládnu aj deti a seniori. Výhľad však patrí do Národnej prírodnej rezervácie Prielom Hornádu a mali by sa preto tu správať najmä ohľaduplne voči prírode. Ak sa na Vás usmeje šťastie, môže sa stať, že si túto prírodnú scenériu vychutnáte úplne sami. Režisér filmu z roku 1996 si ako filmové prostredie, ktoré by dotvorilo atmosféru dobrodružného amerického filmu vybral našu slovenskú prírodu.

 • SPIŠSKÝ JERUZALEM | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠSKÝ JERUZALEM PRÍRODNÁ REZERVÁCIA KAPLNKA PARK VÝHĽAD REGIÓN: SPIŠ a PIENINY ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN SPIŠ a PIENINY ► SK.25.00.26 SPIŠSKÝ JERUZALEM XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Celý spišský terén, travertínové skaly, kaplnky, čierna borovica, to všetko v približnej mierke 1:1 pripomína prírodu Palestíny a Izraela. Táto lokalita jej aj známa národnou prírodnou rezerváciou Dreveník a nár. prírod. rezer. Sivá Brada, prírodnou pamiatkou Pažitské jazierko a územím Spišskopodhradské travertíny.

 • CHMAROŠSKÝ VIADUKT

  BRATISLAVSKÝ HRAD SK.01.01.02.47 # 47/99 reg.01.Bratislava lok.01.Bratislava gps.48.1421_17.1002 vyd.05.2021 ​ virtuálna zberateľská minca► XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ REGIÓN: HOREHRONIE a NÍZKE TATRY juh ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.855088, 20.204007 cierneDiery.sk/telgartskaSlucka 939 mnm - +421 911 410 555 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM VIADUKT TECHNICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ MOST TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP PRÍRODA NA BICYKEL Chmarošský viadukt Horehronie Chmarošský viadukt Horehronie 1/1 Love It Love It Love It - jednou z najkrajších technologických pamiatok sa nachádza pri obci Telgárt, priamo pod Kráľovou hoľou. Majestátna konštrukcia uprostred prírody láka čoraz viac návštevníkov a stáva sa z nej jedna z najfotografovanejších pamiatok v regióne. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 18:27:47 OTVÁRACIE DOBY prístupné Celoročne POPLATOK ZA VSTUP bezplatný Vstup objavuj&spoznaj REGIÓN BRATISLAVA ► 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 3x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 SPRIEVODCA Informácie o trase Most je dostatočne vidieť aj z príjazdovej cesty z Telgártu smerom na Vernár, avšak ak si chcete spraviť peknú fotku je potrebné prísť až pod most. Chmarošský viadukt je pýchou Národného parku Muránska planina, ktorá v sebe ukrýva divokú prírodu.

 • VODNÁ NÁDRŽ TEPLÝ VRCH

  Príjemné prostredie, nádherná príroda a najmä označenie najteplejšia vodná plocha na Slovensku láka návštevníkov. VODNÁ NÁDRŽ TEPLÝ VRCH PRÍRODNÁ REZERVÁCIA KÚPANIE VODNÁ PLOCHA RIEKA REGIÓN: GEMER ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.476956, 20.094434 drienokteplyvrch.sk/ 213 mnm - +421 47 20 10 133 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN GEMER ► SK.24.00.17 VODNÁ NÁDRŽ TEPLÝ VRCH 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? V okolí nádrže je príroda vhodná na turistiku a cykloturistiku. Toto územie je plné atraktívnych skvostov prírody, historických pamiatok, jaskýň.

 • ROZHĽADŇA DUBEŇ ŽILINA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 17:19:13 OTVÁRACIE DOBY Celoročne voľne prístupné POPLATOK ZA VSTUP zadarmo Vstup objavuj&spoznaj REGIÓN POVAŽIE ► 50x HISTORICKÉ i P 10x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 5x PRÍRODNÉ i P 8x ŠPORTOVÉ i P Trenčiansky hrad Katedrárla najsvätejšej trojice Žilina Dubnická grotta Trenčiansky hrad 1/73 SPRIEVODCA Veža je vysoká 27,4 m a má desať podlaží. Rozhľadňa je v harmónii s prírodou Má slúžiť ako priestor pre oddych a turistiku. Inšpiráciou pre návrh vyhliadkovej veže bola samotná príroda. Cieľom bolo harmonicky prepojiť architektúru vyhliadkovej veže s okolitou prírodou. Na stenách sú umiestnené informačné tabule o prírode a historických zaujímavostiach okolia.

 • SLNEČNÉ SKALY RAJECKÁ DOLINA

  MALÁ FATRA - SLNEČNÉ SKALY RAJECKÁ DOLINA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Slnečné skaly Rajecká dolina Malá Fatra Slnečné skaly Rajecká dolina Malá Fatra 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA NÁUČNÝ CHODNÍK VRCH TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – neďaleko Rajeckých Teplíc v Súľovských vrchoch, medzi obcami Poluvsie a Porúbka sa nachádza prírodná rezervácia Slnečné skaly. Lokalita sa vyznačuje nádhernou prírodou plnou zriedkavých druhov rastlín a živočíchov. SLNEČNÉ SKALY PRÍRODNÁ REZERVÁCIA PRÍRODA VÝHĽAD POTOK MALÁ FATRA a RAJECKÁ DOLINA REGIÓN: ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.144436, 18.714522 camping-raj.sk 606 mnm RAJECKÁ DOLINA +421 903 982 233 ► MAPA ► REGIÓN MALÁ FATRA ► SK.07.04.10 SLNEČNÉ SKALY RAJECKÁ DOLINA 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Lokalitaje vyhľadávaná najmä skalolezcami, začínajúcimi horolezcami a na svoje si prídu i cyklisti.

 • ROKLINA HALUZICE | Xplór #srdcomPoSlovensku

  KOSTOL A TIESŇAVA V HALUZICIACH SKRYTÝ POKLAD PRÍRODA REKREÁCIA REGIÓN: POVAŽIE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.821563, 17.870328 visit.trencin.sk/haluzice 267 mnm - +421 32 16 186 ► MAPA ► REGIÓN POVAŽIE ► SK.06.00.18 ROKLINA HALUZICE XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 5. mája 2021, 11:58:25 OTVÁRACIE DOBY Celoročne voľné prístupné POPLATOK ZA VSTUP zadarmo Vstupné objavuj&spoznaj REGIÓN POVAŽIE ► 50x HISTORICKÉ i P 10x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 5x PRÍRODNÉ i P 8x ŠPORTOVÉ i P Trenčiansky hrad Katedrárla najsvätejšej trojice Žilina Dubnická grotta Trenčiansky hrad 1/73 SPRIEVODCA O trase Obec Haluzica sa nachádza medzi mestami Nové Mesto nad Váhom a Trenčín. V srdci údolia sa nachádza lavička, z ktorej si môžete vychutnať krásne výhľady na väčšie i menšie vodopády, rôzne prírodné úkazy a uvidíte tiež murované hrádzky, ktoré majú zabraňovať prehlbovaniu rokliny. Haluzická tiesňava bola v roku 1963 vyhlásená za prírodnú pamiatku a platí tu 4. stupeň ochrany prírody. Neďaleko rokliny, na vyvýšenom kopci Hájnica, bola postavená malá rozhľadňa, ktorá ponúka návštevníkom krásne výhľady na okolitú prírodu povodia Váhu a tiež na hrad Beckov.

 • REGIÓN ŠARIŠ a VÝCHODNÉ KARPATY | Xplór - #srdcomPoSK

  REGIÓN ŠARIŠ a VÝCHODNÉ KARPATY TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ REGIÓN ŠARIŠ podmanivou prírodou kultúrnych cirkevných pamiatok Východné Karpaty divokej prírody drevené kostolíky leží v severnej časti východného Slovenska. Nádherné prírodné scenérie, kultúrne pamiatky, špecifický folklór s rusínskymi prvkami, ako aj stále sa zvyšujúca úroveň služieb v oblasti cestovného ruchu sú prísľubom príjemne strávených chvíľ. V blízkosti regiónu sa nachádza Národný park Poloniny, kde môžete obdivovať či prvý na Slovensku. 37x HISTORICKÉ i P 7x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 3x PRÍRODNÉ i P 1x ŠPORTOVÉ i P Konkatedrála sv.

 • FERRATA MARTINSKÉ HOLE

  Nájdete tu laná, skoby, stúpačky, ale aj krásnu prírodu. Pokiaľ máte dobrodružného ducha, milujete prírodu, lezenie po skalách a radi spoznávate nové miesta, určite by ste nemali túto ferratu vynechať. FERRATA HORSKEJ ZÁCHRANNEJ SLUŽBY MARTINSKÉ HOLE PRÍRODA ŠPORT VÝHĽAD MALÁ FATRA a RAJECKÁ DOLINA REGIÓN: ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.087807, 18.834647 naferraty.sk/martinskeHole 1 039 mnm - +421 910 958 339 ► MAPA ► REGIÓN MALÁ FATRA ► SK.07.00.09 FERRATA MARTINSKÉ HOLE 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Je určená všetkým turistom, ktorí obdivujú slovenskú prírodu a chcú sa športovo či adrenalínovo vyžiť.

 • HOREHRONSKÝ EXPRES

  POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 18:25:34 OTVÁRACIE DOBY prístupné Celoročne POPLATOK ZA VSTUP 16,00 € 12,00 € 10,00 € 8,00 € Brezno - Dedinky dospelí deti Dedinky - Červená skala dospelí deti objavuj&spoznaj REGIÓN BRATISLAVA ► 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 3x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 SPRIEVODCA Čo všetko jazda novým „Horehronským expresom“ ponúka a čo je v okolí možné vidieť ? Horehronský expres sa vydáva na svoje jazdy prekrásnou horehronskou prírodou. Obidve panoramatické trasy nezabudnuteľnou horehronskou prírodou vedú za tradíciami, oddychom, ale aj aktívnym zážitkom pešo či na bicykli. Na salaši Zbojská si návštevníci môžu pochutnať na Zbojníckej špecialite a potom sa vydať na objavovanie krás okolitej prírody, na jazdu v konskom koči, alebo na prechádzku k dominantnej vyhliadkovej veži. Zubačka bola oživená vďaka nadšencom vlakovej histórie a vedie krásnymi úsekmi v nádhernej prírode, ponúka neopakovateľné výhľady z tridsaťmetrových viaduktov na panenskú prírodu Muránskej planiny.