Search Results

Pro „RADNICA“ bylo nalezeno 106 výsledků.

 • RADNICA ROŽŇAVA

  , AKTUÁLNE POČASIE Radnica Rožňava Radnica Rožňava 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA ROŽŇAVA RADNICA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP RADNICA ROŽŇAVA - najvýznamnejšou svetskou stavbou stredovekých miest bývala radnica. V okruhu 300 metrov od radnice nájdete veľa zaujímavých pamiatok. Čo všetko môžete na radnici a jej okolí vidieť ?

 • RADNICA SABINOV | Xplór #srdcomPoSlovensku

  , AKTUÁLNE POČASIE Radnica Sabinov Radnica Sabinov 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA PARK RADNICA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP SABINOVSKÁ RADNICA - jedna z najkrajších kultúrnych pamiatok mesta radnica sa nachádzala v strede námestia mesta. Neskôr bola postavená nová radnica, na severnej strane prvej radnice. Parkovať je možné priamo pri námestí len pár metrov od radnice.

 • RENESANČNÁ RADNICA RAJEC

  MALÁ FATRA - RENESANČNÁ RADNICA RAJEC TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Renesančná radnica Rajec Renesančná radnica Rajec 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA NÁMESTIE RADNICA TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP RENESANČNÁ RADNICA RAJEC - hlavná stavba centrálneho námestia postavená v 16. storočí. Budova radnice je zapísaná v zozname národných kultúrnych pamiatok.

 • MESTSKÁ RADNICA BARDEJOV | Xplór #srdcomPoSlovensku

  , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestská Radnica Bardejov Mestská Radnica Bardejov 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA TIP PRE ZLÉ POČASIE RADNICA TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP MESTSKÁ RADNICA Mikuláša Prešov Drevený kostolík Uličské Krivé Mestská radnica Bardejov 1/44 SPRIEVODCA Mestskú radnicu na radnici. Majster mal na vybudovanie radnice presne určený čas.

 • STARÁ RADNICA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Stará radnica Bratislava Stará radnica Bratislava 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA CELOROČNE RADNICA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP STARÁ RADNICA – tak ako inde Z vtáčej perspektívy sa na ne môžete pozrieť z veže radnice. Barokovú podobu radnice z 18. storočia nám pripomína opis Mateja Bela. Veža Starej radnice - poskytne návštevníkovi výhľad na všetky svetové strany.

 • MESTSKÁ RADNICA KOMÁRNO | Xplór #srdcomPoSlovensku

  , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestská radnica Komárno Podunajsko Mestská radnica Komárno Podunajsko 1 MESTSKÁ RADNICA - reprezentatívna neorenesančná budova historickej komárňanskej radnice je dominantou Historická radnica v Komárne je dnes sídlom Mestského úradu. Radnica v Komárne sa nachádza na severnej strane námestia generála Klapku. Čo všetko môžete v radnici a okolí vidieť ?

 • STARÁ RADNICA BANSKÉ MÚZEUM GELNICA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - STARÁ RADNICA BANÍCKE MÚZEUM GELNICA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY , HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Banské múzeum Stará radnica Gelnica Banské múzeum Stará radnica Gelnica 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HISTORICKÁ BUDOVA RADNICA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP STARÁ RADNICA BANÍCKE MÚZEUM - stará radnica s majestátnou barokovou vežou je zaujímavou architektonickou Čo všetko môžete na radnici a jej okolí vidieť ?

 • KEŽMARSKÁ RADNICA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - KEŽMARSKÁ RADNICA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA , AKTUÁLNE POČASIE Kežmarská radnica Kežmarská radnica 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ Prvá radnica stála na Starom trhu a po požiari postavili gotickú radnicu, ktorú neskôr prestavali do Pod radnicou je pivnica, v ktorej vyvierali pramene. Dnes sa na radnici nachádza mestský úrad.

 • HISTORICKÁ RADNICA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  ABOV A KOŠICE - HISTORICKÁ RADNICA KOŠICE TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY , HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Historická radnica Historická radnica 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HISTORICKÁ BUDOVA RADNICA TOP V REGIÓNE XPLÓR TIP HISTORICKÁ RADNICA Stará radnica stojí na Hlavnej ulici 59 neďaleko budovy Štátneho divadla. Od začiatku 17. storočia boli domy spojené a sídlila v nich mestská radnica Curia Civitatis.

 • RENESANČNÁ RADNICA LEVOČA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Renesančná radnica Levoča Renesančná radnica Levoča 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HISTORICKÁ BUDOVA RADNICA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP RENESANČNÁ RADNICA Je prestavaná v takom istom štýle ako radnica v Krakove. Pozmenené bolo len zastrešenie radnice vysokými manzardami so štítmi. Vedľa radnice sa nachádza aj klietka hanby.

 • MESTSKÁ RADNICA ŽILINA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestská radnica Žilina Považie Mestská radnica Žilina Považie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA RADNICA TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP MESTSKÁ RADNICA ŽILINA Jedným z nich je aj budova mestskej radnice. Čo všetko môžete na radnici a jej okolí vidieť ? Od roku 1990 je budova radnice sídlom primátora mesta Žiliny, v roku 1994 bola na radnicu nainštalovaná

 • MESTSKÁ RADNICA SPIŠSKÁ NOVÁ VES | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - MESTSKÁ RADNICA SPIŠSKÁ NOVÁ VES TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY , HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Mestská radnica Spišská Nová Ves Mestská radnica Spišská Nová Ves 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA CELOROČNE RADNICA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP MESTSKÁ RADNICA SPIŠSKÁ NOVÁ VES - pôvodnú stredovekú budovu radnice, dnes Provinčný dom, si mesto predalo a postavilo si v klasicistickom slohu v rokoch 1777 až 1779 terajšiu budovu Radnice nazývanú

 • GOTICKÁ RADNICA SPIŠSKĚ VLACHY | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - GOTICKÁ RADNICA SPIŠSKÉ VLACHY TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Gotická radnica Spišské Vlachy Gotická radnica Spišské Vlachy 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA HISTORICKÁ BUDOVA RADNICA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP GOTICKÁ RADNICA SPIŠSKÉ VLACHY - architektonickou dominantou a azda najkrajšou kultúrnou pamiatkou mestečka Spišské Vlachy je starobylá gotická budova niekdajšej mestskej radnice pochádzajúca z 15. storočia

 • BAZILIKA SVÄTÉHO ONDREJA KOMÁRNO | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Atrakciou komárňanskej radnice je husársky pochod, ktorým sa ozýva vždy o 10., 12., 14. a 16. hodine, Historická radnica v Komárne je dnes sídlom Mestského úradu. Radnica v Komárne sa nachádza na severnej strane námestia generála Klapku. Oproti radnice, na južnej strane námestia stojí socha generála Klapku, ktorý počas Maďarskej revolúcie 1848 a 1849 velil obrane Komárna. 500 metrov severne od radnice je rozsiahle námestie, ktoré tvorí tzv