Search Results

Pro „SKANZEN“ bylo nalezeno 67 výsledků.

 • SKANZEN VYCHYLOVKA

  KYSUCE - SKANZEN VYCHYLOVKA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA ŽELEZNICA ĽUDOVÁ ARCH FOLKLÓR TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP SKANZEN VYCHYLOVKA – v lone neporušenej prírody Skanzen Vychylovka Kysuce Skanzen Vychylovka Kysuce 1/1 Love It Love It Love It VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR Kúsok od skanzenu sa nachádza neplatené parkovisko. Technickou stavbou v skanzene je vodný mlyn a píla s hrázdenou konštrukciou z obce Klubina.

 • LESNÍCKY SKANZEN

  TURISTIKA VHODNÉ PRE SENIOROV VHODNÉ PRE DETI Lesnícky skanzen Lesnícky skanzen 1/1 REGIÓN: ► HOREHRONIE Môžete tu prísť autom, hneď pri skanzene sa nachádza parkovisko. približne 3 minúty od skanzenu. Lesnícky skanzen Chodník lesníckeho skanzenu je rozdelený na tri časti – podľa náročnosti, času, tempa V rámci lesníckeho skanzenu sa tu zachovala i uhliarska koliba.

 • ORAVSKÝ SKANZEN ZUBEREC

  ORAVA - ORAVSKÝ SKANZEN ZUBEREC TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE ► MAPA ► REGIÓN ORAVA ► SK.11.04.03 ORAVSKÝ SKANZEN ZUBEREC REGIÓN: ► ORAVA Auto môžete parkovať pri skanzene. Ak cestujete autobusom hľadajte zastávku Zuberec - Brestová. Vznik skanzenu a čo všetko uvidíte Skanzen začal vznikať v roku 1967 na území pasienkov. Vznikol ako filiálka kostola vo Veličnej a dnes je súčasťou skanzenu v Zuberci.

 • BANSKÝ SKANZEN PRIEVIDZA

  , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Banský skanzen Prievidza Ponitrie Banský skanzen Prievidza Ponitrie 1/1 TIP HORNONITRIANSKY BANSKÝ SKANZENskanzen, v ktorom na vlastnej koži človek okúsi aké je to byť baníkom Ku skanzenu vedú smerové a informačné tabule, nie je možné sa stratiť. skanzen, sa vyznačuje už vyše storočia baníckym rázom. Baňa Cígeľ ako skanzen bola otvorená v roku 2003.

 • LIPTOVSKÝ SKANZEN PRIBYLINA

  LIPTOV - LIPTOVSKÝ SKANZEN PRIBYLINA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT #47/99 .47 SK.12.00.19 LIPTOV - LIPTOVSKÝ SKANZEN aj ako skanzen ľudovej architektúry a stredovekých staviteľských pamiatok regiónu Liptov. Pôjdete stále po hlavnej ceste a po ľavej strane uvidíte skanzen. Čo všetko v skanzene uvidíte?

 • SKANZEN BARDEJOVSKÉ KÚPELE | Xplór #srdcomPoSlovensku

  , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Skanzen Bardejovské kúpele Skanzen Bardejovské kúpele 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA TIP PRE ZLÉ POČASIE SKANZEN TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP SKANZEN BARDEJOVSKÉ Skanzen v Bardejovských kúpeľoch je najstarší skanzen na Slovensku. Skanzen sa nachádza severozápadne od kúpeľov. Čo všetko môžete v skanzene a jeho okolí vidieť ? Skanzen je najstarším zariadením svojho druhu na Slovensku. Bol sprístupnený v roku 1965.

 • ĽUBOVNIANSKY SKANZEN | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SPIŠ - ĽUBOVNIANSKY SKANZEN TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Ľubovniansky skanzen Ľubovniansky skanzen 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA CELOROČNE SKANZEN TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP ĽUBOVNIANSKY SKANZEN – predstavuje Ľubovniansky skanzen sa nachádza na Zámockej ulici v Starej Ľubovni. Čo všetko v skanzene uvidíte?

 • SKANZEN OSTURŇA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  PIENINY - SKANZEN OSTURŇA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Skanzen Osturňa Skanzen Osturňa 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM SKANZEN TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP SKANZEN OSTURŇA - Osturňa je rázovitá, 9 km dlhá, Obec Osturňa je od roku 1979 vyhlásená za Pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry a ako „živý skanzen Čo všetko môžete v skanzene a okolí vidieť ?

 • SKANZEN UKRAJINSKEJ KULTÚRY | Xplór #srdcomPoSlovensku

  VÝCHODNÉ KARPATY - SKANZEN UKRAJINSKEJ KULTÚRY SVIDNÍK TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA , MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Skanzen ukrajinskej kultúry Svidník Skanzen ukrajinskej Čo všetko môžete v skanzene a jeho okolí vidieť ? Je to drevený kostolík prenesený do skanzenu z Novej Polianky. V skanzene sa pravidelne konajú folklórne slávnosti.

 • STARÝ KLÍŽ

  Ponitrie Starý Klíž Ponitrie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA ĽUDOVÉ TRADÍCIE SKANZEN POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 18. mája 2021, 16:12:07 SPRIEVODCA Ako sa dá ku skanzenu dostať ? Čo všetko môžete v skanzene a okolí vidieť ? Skanzen vám ponúka vrátiť sa o niekoľko desaťročí späť, zamyslieť sa a predstaviť si, ako ľudia v tom Odtiaľto je krásny výhľad na Starý Klíž, na skanzen starých chalúpok a na jazierko nazvané Lázeň.

 • LESNÁ ÚVRAŤOVÁ ŽELEZNICA VYCHYLOVKA

  LESNÁ ÚVRAŤOVÁ ŽELEZNICA VYCHYLOVKA VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV VIDIEK JEDNODUCHÁ TURISTIKA SKANZEN Kúsok od skanzenu sa nachádza neplatené parkovisko. Skanzen. Vychádza zo zastávky Skanzen do stanice Sedlo Beskyd. Jazda trvá cca 1,5 hod. až 2 hodiny. Drezina vás počká cca 20 minút, a potom sa môžete vrátiť opäť do stanice Skanzen.

 • ARCHEOSKANZEN HAVRÁNOK

  .12.00.02 ARCHEOSKANZEN HAVRÁNOK VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV ARCHEO NÁLEZISKO JEDNODUCHÁ TURISTIKA SKANZEN učarovalo dávnym obyvateľom Liptova, nadchne i vás, pretože kombinácia liptovskej prírody a archeologického skanzenu V areáli skanzenu pravidelne usporadúvajú rôzne zaujímavé kultúrne podujatia približujúce dávne keltské

 • MÚZEUM SLOVENSKEJ DEDINY MARTIN

  slovenskej dediny Martin Turiec 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA CELOROČNE SKANZEN TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP MÚZEUM SLOVENSKEJ DEDINY v Martine – najväčší skanzen s reprezentatívnymi budovami ARCH REGIÓN: ► TURIEC a VEĽKÁ FATRA LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.038386, 18.928444 skanzenMartin.sk V turčianskej časti skanzenu je presťahovaný rímskokatolícky drevený kostol z Rudna, v ktorom sa počas nedeľných podujatí v skanzene konajú bohoslužby.

 • REGIÓN LIPTOV | Xplór - #srdcomPoSK

  Bohatú históriu a ťažký život tunajších ľudí reprezentujú liptovské skanzeny. Skanzen v Pribyline a obec Vlkolínec, ktorá je aj súčasťou svetového dedičstva UNESCO. VLKOLÍNEC ► BOBROVECKÝ VODOPÁD ► LÚČANSKÝ VODOPÁD ► ROZHĽADŇA VEĽKÉ BOROVÉ ► VAŽECKÁ JASKYŇA ► LIPTOVSKÝ SKANZEN