Search Results

Pro „TRAD��CIE“ bylo nalezeno 638 výsledků.

 • HRAD HRUŠOV

  , AKTUÁLNE POČASIE Hrad Hrušov Požitavie Hrad Hrušov Požitavie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM HRAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP HRAD HRUŠOV - je síce zrúcaninou, avšak veľmi O hrade kolujú rôzne povesti. POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 18. mája 2021, 16:18:15 SPRIEVODCA Trasa Ruiny hradu lemujú východný svah pohoria Na Svätého Jána sa do útrob pivnice vybrali traja mladíci.

 • SPIŠSKÝ HRAD | Xplór #srdcomPoSlovensku

  SO PSOM HRAD TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP SPIŠSKÝ HRAD – spája cesty Spiša a Šariša. Stará Ľubovňa Spišský hrad Zámčisko Gelnica Hrad Stará Ľubovňa 1/69 SPRIEVODCA Prístup na hrad Najjednoduchší Trás na hrad je viacero v podstate môžete ísť zo všetkých obcí , ktoré hrad obklopujú. Trasa zo Sivej Brady vám zaberie približne 2 hodiny. Definitívny koniec hradu nastal v roku 1780, kedy hrad zničil ničivý požiar.

 • HRAD ČERVENÝ KAMEŇ | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Hrad Červený Kameň patrí medzi najnavštevovanejšie hrady na Slovensku. Až k samotnému hradu vedie cesta a pri hrade sa dá bezplatne parkovať. Okolo hradu vedú aj turistické trasy – žltá na trase zo Zochovej chaty do Častej a zelená trasa z Modry Čo na hrade nájdete? Napriek tejto rade sa páni rozhodli postaviť hrad na Kukle.

 • VINIANSKÝ HRAD | Xplór #srdcomPoSlovensku

  TURISTIKA CELOROČNE HRAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP VINIANSKY HRAD – dnes už zrúcanina hradu sa vypína Okolo hradu sa nachádza krásna príroda. Viniansky hrad je zrúcanina gotického hradu z 13. storočia. Trasu z obce na hrad zvládnete približne za hodinu. História hradu Viniansky hrad bol postavený s funkciou strážneho hradu na ceste do Poľska. Eodenfi poča svojich ciest sa zoznámil aj s alchymistom, ktorý ho naučil rôzne čary a kúzla.

 • ČIERNY HRAD

  , AKTUÁLNE POČASIE Čierny hrad Požitavie Čierny hrad Požitavie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM HRAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP ČIERNY HRAD - zrúcanina hradu v pohorí Tríbeč VÝHĽAD REGIÓN: ► PONITRIE a POŽITAVIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.473724, 18.292323 ciernyHrad.sk Čo je na hrade zaujímavé? Celý areál hradu je oválneho tvaru, ktorý vytvára obvodový val. Z hradu bolo v minulosti vidieť na hrady Gýmeš a Hrušov.

 • HRAD SITNO

  , AKTUÁLNE POČASIE HRAD A ROZHĽADŇA NA SITNE – hrad postavený na najvyššom vrchu Štiavnických vrchov, JEDNODUCHÁ TURISTIKA VHODNÉ PRE SENIOROV VHODNÉ PRE DETI Hrad Sitno Hrad Sitno 1/1 REGIÓN: ► HONT a História Tak ako všetky hrady v okolí, aj on bol postavený s cieľom chrániť svoje okolie. Odvtedy je hrad v ruinách. Súčasný stav hradu Z ruín hradu, ktoré možno pozorovať, sa dá usúdiť, že hrad sa skladal z dvoch častí

 • HOREHRONSKÝ EXPRES

  Historický vláčik, ktorý vo vás vyvolá nostalgiu sa vydá na dve trasy. Ozubnicová železničná trať Tisovec - Pohronská Polhora vznikla v roku 1896. Čiernohronská železnica premáva na troch spiatočných trasách. Parným vlakom sa môžete previezť na trase Čierny Balog – Šánske. Obľúbenou je trasa z Čierneho Balogu do Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline.

 • ORAVSKÁ LESNÁ ŽELEZNICA

  Bobrova raľa Podbiel Oravská lesná železnica Oravský hrad 1/24 SPRIEVODCA Lesná železnica sa nachádza Osobná doprava bola prísne zakázaná pre nebezpečné stúpania a sklon trate. Lesné úvraťové železnice boli navrhnuté s cieľom zlepšiť dopravu vyťaženého dreva a znížiť prevádzkové Trať dlhú tri a pol kilometra na vrcholovú stanicu Sedlo Beskyd v nadmorskej výške 935 m n. m. prekonáte Celá trasa aj s pobytom na stanici Sedlo Beskyd trvá približne hodinu a desať minút.

 • FIĽAKOVSKÝ HRAD FIĽAKOVO

  Hrad bola pravdepodobne majetkom Kacsicsovcov, ktorým kráľ Belo IV. hrad v roku 1246 odobral. Hrad časom zakonzervovalo. Zaujímavosťou je diaľková trasa, ktorá spája dva hrady, začína práve na Fiľakovskom hrade a končí na hrade Muráň. Trasa je dlhá 78 kilometrov.

 • HRAD LIETAVA

  NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Hrad Lietava Malá Fatra Hrad Lietava Malá Fatra 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM HRAD TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP HRAD LIETAVA – jedna z najkrajších Hrad je opustený viac ako 250 rokov. Hlavným cieľom je zachovať Lietavský hrad v dnešnej podobe, aby bol turistickou atrakciou a obrovským Na hrade môžeme za prítomnosti sprievodcu obdivovať stálu expozíciu o hrade Lietava.

 • HRAD ČABRAĎ

  , AKTUÁLNE POČASIE HRAD ČABRAĎ – hovorí sa mu aj perla Hontu. SO PSOM JEDNODUCHÁ TURISTIKA VHODNÉ PRE SENIOROV VHODNÉ PRE DETI Hrad Čabraď Hrad Čabraď 1/1 REGIÓN: Celá trasa je označená modrou turistickou značkou. História Hrad bol postavený v 13. storočí v obci Huntovec a mal slúžiť ako ochrana ciest vedúcich k banským V súčasnosti sa o hrad stará občianske združenie Rondel a aj vďaka nim je na hrad ľahší prístup cez upravené

 • HRAD TEMATÍN | Xplór #srdcomPoSlovensku

  , AKTUÁLNE POČASIE Hrad Tematín Považie Hrad Tematín Považie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA NÁUČNÝ CHODNÍK HRAD TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP HRAD TEMATÍN – radi sa bojíte a pátrate K hradu vedú aj iné trasy o obce Lúka a z obce Hrádok. Hrad od svojho počiatku plnil ochrannú funkciu spolu s okolitými hradmi. hrad Tematín.

 • CHMAROŠSKÝ VIADUKT

  : ► HOREHRONIE a NÍZKE TATRY juh LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.855088, 20.204007 cierneDiery.sk HOREHRONIE ► SK.13.00.15 CHMAROŠSKÝ VIADUKT VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT #47/99 .47 SK.01.01.02 BRATISLAVSKÝ HRAD viadukt Mestská veža Brezno Jaskyňa mŕtvych netopierov Chmarošský viadukt 1/14 SPRIEVODCA Informácie o trase Do prevádzky bol uvedený na trati číslo 173 Červená Skala - Margecany, a to 26.7.1936. Tipy na výlety v okolí Ak pôjdete na výlet po okolí, odporúčame zastaviť sa aj na ruinách Muránskeho hradu

 • HRAD KRÁSNA HÔRKA

  NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Hrad Krásna Hôrka Hrad Krásna Hôrka 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA HISTÓRIA HRAD TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP HRAD KRÁSNA HÔRKA - východne od Rožňavy Hrad vznikol v 13. storočí Krásnohorský hrad začali stavať bratia Bebekovci. Trvá síce veľmi dlho, ale cieľom je prinavrátiť krásu a hodnotu Krásnej Hôrke. Zaujímavosti hradu Tento hrad bol až donedávna jedným z mála hradov, ktorý sa na Slovensku zachoval vo