Search Results

Bylo nalezeno 305 výsledků pro „VÝHĽAD“

 • TOMÁŠOVSKÝ VÝHĽAD

  SLOVENSKÝ RAJ - TOMÁŠOVSKÝ VÝHĽAD TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Tomášovský výhľad Tomášovský výhľad 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV NÁUČNÝ CHODNÍK SO PSOM SKALA TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP - Klenotom Slovenského Raja je bezpochyby krásny Tomášovský výhľad, ktorý sa týči nad riekou Hornád. Tomášovský výhľad vynikal už v minulosti. Tomášovský výhľad vynikal už v minulosti. Plošina, odkiaľ môžeme vidieť samotný výhľad sa nachádza v nadmorskej výške 680m. Práve Tomášovský výhľad si môžete pozrieť vo filme Dračie srdce.

 • ĎUMBIER

  Z Krúpovho sedla pokračujete stále po červenej a do pol hodinky ste už na vrchole Ďumbiera a užívate si okolité výhľady. Výstup je síce náročný, ale poskytuje úchvatné výhľady do dolín a na okolité horstvá. Výhľad z Ďumbiera patrí medzi najkrajšie výhľady na Slovensku. Vďaka centrálnej polohe je z vrcholu rozsiahly výhľad na všetky pohoria stredného a severného Slovenska. Nielen výhľady dokážu zaujať.

 • ROZHĽADŇA ŽALOSTINÁ | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Pretože leží neďaleko slovensko-moravskej hranice je z rozhľadne za krásneho slnečného počasia pekný výhľad doširoka na slovenskú i moravskú stranu. ROZHĽADŇA ŽALOSTINÁ PRÍRODA CELOROČNE VÝHĽAD REGIÓN: ZÁHORIE a KOPANICE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.817335, 17.426616 trencinregion.sk/rozhladnaZalostina 625 mnm ​ +421 917 240 098 ► MAPA ► REGIÓN ZÁHORIE a KOPANICE ► SK.03.00.11 ROZHĽADŇA ŽALOSTINÁ XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► 1/8 Love It Love It Love It NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Drevená rozhľadňa na vrchole je nevysoká stavba, z ktorej sú napriek tomu ďaleké kruhové výhľady na chvojnické kopanice a tiež do Čiech. Pokiaľ máte radi výlety na rozhľadne, ktoré ponúkajú pekné výhľady do širokého okolia. - 15 km východne od Chvojnice, na sever od dediny Brestovec, stojí 20 m vysoká drevená turistická rozhľadňa, ktorá poskytuje za priaznivých podmienok skutočne krásne výhľady. Rozhľadňa Poľana - necelých 15 km juhovýchodne od Chvojnice, 5 km západne od Myjavy nájdete Vyhliadkovú vežu Hrajky, ktorá sa nachádza na rovnomennom vrchu Myjavskej pahorkatiny, neďaleko obce Turá Lúka a hlavnej cesty z Myjavy do Sobotišťa. 10 metrov a ponúka turistom pôsobivý výhľad do doliny rieky Myjava, na časť Myjavskej pahorkatiny, Bielych Karpát a čiastočne i Považského Inovca.

 • KLÁŠTORISKO

  POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 29. apríla 2021, 16:25:07 OTVÁRACIE DOBY celoročne POPLATOK ZA VSTUP voľne prístupné objavuj&spoznaj REGIÓN SLOVENSKÝ RAJ ► 1x HISTORICKÉ i P 0x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 9x PRÍRODNÉ i P 1x ŠPORTOVÉ i P Tomášovský výhľad Kláštorská roklina Prielom Hornádu Tomášovský výhľad 1/11 SPRIEVODCA Z geografického hľadiska je akýmsi pomyselným srdcom Raja, pretože je križovatkou viacerých turistických chodníkov. Môžete sa sem dostať z Čingova, cez majestátny Tomášovský výhľad, taktiež zo Suchej Belej, Prielomu Hornádu a iných.

 • ROZHĽADŇA BOBOVEC

  KYSUCE - ROZHĽADŇA BOBOVEC TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE REGIÓN: KYSUCE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.340822, 18.947506 staraBystrica.sk/rozhladnaBobovec 723 mnm BYSTRICKÁ DOLINA +421 948 668 099 ► MAPA ► REGIÓN KYSUCE ► SK.12.02.05 ROZHĽADŇA BOBOVEC XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV VIDIEK JEDNODUCHÁ TURISTIKA ROZHĽADŇA VRCH PRÍRODA VÝHĽAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - na Slovensku je momentálne okolo 150 verejne prístupných rozhľadní. Je postavená z tradičných materiálov kameň a drevo a je z nej nádherný výhľad na okolitú krajinu. Rozhľadňa, ktorá je viditeľná už z námestia pri Orloji, je vysoká 16 m a je z nej dobrý výhľad na Martinské Hole, Veľkú Raču, Malú Fatru a na Lysú Horu u susedov v Českej republike.

 • ROKLINA KYSEĽ

  POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 29. apríla 2021, 16:24:44 OTVÁRACIE DOBY Jún (15) - Október povinná výbava: ferratový set POPLATOK ZA VSTUP 6,00 € 3,00 € 10,00 € SMS vstupné SMS reg vstupné vstupné na mieste objavuj&spoznaj REGIÓN SLOVENSKÝ RAJ ► 1x HISTORICKÉ i P 0x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 9x PRÍRODNÉ i P 1x ŠPORTOVÉ i P Tomášovský výhľad Kláštorská roklina Prielom Hornádu Tomášovský výhľad 1/11 SPRIEVODCA Ako sa dá ku rokline dostať ? Okrem Ferraty Kyseľ v Slovenskom raji je toho viac v okolí čo stojí za pozretie ako Tomášovský výhľad, Kláštorská roklina, Roklina Suchá Belá, Sokolia dolinu, roklina Veľký Sokol.

 • REGIÓN SLOVENSKÝ RAJ | Xplór - #srdcomPoSK

  Národný park Slovenský raj Kyseľ Dobšinská ľadová jaskyňa Suchá Belá Veľký Sokol Róthova roklina Prielom Hornádu Kyseľ Tomášovský výhľad Kláštorisko patrí medzi najmladšie národné parky na Slovensku. Ďalšími obľúbenými cieľmi sú skalný výbežok alebo s ruinami kartuziánskeho kláštora. 1x HISTORICKÉ i P 0x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 9x PRÍRODNÉ i P 1x ŠPORTOVÉ i P Kláštorská roklina Prielom Hornádu Tomášovský výhľad 1/11 ► MAPA ► REGIÓN SLOVENSKÝ RAJ SLOVENSKÝ RAJ REGIÓN: LOKALITY: ​ WEB: ​ www.slovenskyRaj.eu/ ► www.vRaji.sk/ ► POČASIE REGIÓN SLOVENSKÝ RAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ►

 • ROZHĽADŇA SOBLAHOV TRENČÍN | Xplór #srdcomPoSlovensku

  POVAŽIE - ROZHĽADŇA SOBLAHOV TRENČÍN TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Rozhľadňa Soblahov Trenčín Považie Rozhľadňa Soblahov Trenčín Považie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM ROZHĽADŇA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – tento 9,5 metra vysoký drevený domček ako z rozprávky, ponúka svojim návštevníkom nielen neskutočné výhľady na okolité mestá, dedinky, kopce a vrchy, ale aj relax a oddych na lavičkách pod jej zastrešenou časťou. ROZHĽADŇA SOBLAHOV TRENČÍN PRÍRODA VÝHĽAD REGIÓN: POVAŽIE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.866382, 18.08813 trencinRegion.sk/rozhladnaSoblahov 365 mnm TRENČÍN +421 907 712 417 ► MAPA ► REGIÓN POVAŽIE ► SK.06.06.09 ROZHĽADŇA SOBLAHOV TRENČÍN XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Výhľady Keď vystúpite na vrchol, nebudete vedieť, kam sa skôr pozerať. Naskytne sa vám krásny výhľad na Soblahov, Trenčiansku Turnú, Mníchovu Lehotu, Trenčín a Nové Mesto nad Váhom.

 • ROZHĽADŇA DEVÍNSKA KOBYLA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  VYHLIADKOVÁ VEŽA NA DEVÍNSKEJ KOBYLE PRÍRODA ROZHĽADŇA VÝHĽAD REGIÓN: BRATISLAVA ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.189411, 16.994493 devinskanv.sk/vyhliadkovaVezaKobyla 505 mnm - +421 2 6020 1400 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It ► MAPA ► REGIÓN BRATISLAVA ► SK.00.00.00 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P OTVÁRACIE DOBY verejnosti voľne prístupná POPLATOK ZA VSTUP verejnosti voľne prístupná objavuj&spoznaj REGIÓN BRATISLAVA ► Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? NAHLÁSENIE ÚDAJOV POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 27. apríla 2021, 16:46:58 Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 SPRIEVODCA Jej unikátna poloha na hranici troch štátov poskytuje panoramatický výhľad na okolie Devínskej Novej Vsi, Česko, Maďarsko a Rakúsko. Výhľad do troch susediacich krajín bol motívom pre umiestnenie troch vyhliadkových plošín v rôznych výškových úrovniach. Výhľad z plošiny 5. poschodí* 14,3 m. nad terénom Zobor (Tribeč), Košice, Senec, Trojmedzie (SK, AT, HU), Kamzík, Letisko M.R.Štefánika, Budapešť, Slavín, Bratislava (Staré Mesto), Bratislavský hrad, Gerulata, Gabčíkovo Výhľad z plošiny na 6. poschodí* 17,1 m. nad terénom Schloss Hof, Cyklomost slobody, Praha, Marchegg, Devínska Nová Ves, Pálava, Brno, Volkswagen, Trojmedzie (SK, AT, ČR), Záhorská Bystrica, Marianka, Záruby (Malé Karpaty), Hrad Pajštún, Stupava Výhľad z plošiny na 7. poschodí* 20 m. nad terénom Königswarte, Wolfsthal, Neziderské jazero, Devín,Hrad Devín, Hainburg, Carnuntum, Most Andreas Maurer, Letisko Schwechat, Viedeň, Schneeberg Inšpiráciou pre architektov bola okolitá príroda, ktorá jej prepožičala zaujímavý tvar, znázorňujúci vojenský postoj modlivky zelenej.

 • HRAD UHROVEC

  Zo zrúcaniny hradu je úžasný výhľad na panorámu Strážovských vrchov. HRAD UHROVEC NÁRODNÁ KULT PAMIATKA ZRÚCANINA VÝHĽAD JASKYŇA REGIÓN: PONITRIE a POŽITAVIE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.754239, 18.391362 hradUhrovec.sk 575 mnm - +421 907 786 173 ► MAPA ► REGIÓN PONITRIE a POŽITAVIE ► SK.08.00.05 HRAD UHROVEC 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Jeho vzhľad sa stále zlepšuje vďaka dobrovoľníkom a nezamestnaným , ktorí sa v rámci obnovy venujú jeho postupnej konzervácii. Výhľad z hradu poskytol nebojácnim bojovníkom strategickú výhodu proti Turkom.

 • DOBROČSKÝ PRALES

  BRATISLAVSKÝ HRAD SK.01.01.02.47 # 47/99 reg.01.Bratislava lok.01.Bratislava gps.48.1421_17.1002 vyd.05.2021 ​ virtuálna zberateľská minca► XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ REGIÓN: HOREHRONIE a NÍZKE TATRY juh ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.6886, 19.67743 vydra.sk/dobrocskyPrales 1005 mnm - +421 901 764 766 VHODNÉ PRE DETI PRÍRODNÁ REZERVÁCIA JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM PRALES PRÍRODA LES TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP VÝHĽAD SKRYTÝ POKLAD Dobročský prales Dobročský prales 1/1 Love It Love It Love It – Národná prírodná pamiatka. Vývojový cyklus trvá 400 rokov a vytvára charakteristický vzhľad pralesa. Tým, ktorí majú prístup do pralesa ponúka krásny výhľad po okolí na Vrchy, Lom, Drábsko a takisto je krásny výhľad na Poľanu.

 • STRANÍK ŽILINA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  STRANÍK PRÍRODA ŽILINA ŠPORT VÝHĽAD REGIÓN: POVAŽIE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.236636, 18.825867 tikZilina.eu/stranik 769 mnm ŽILINA +421 907 845 567 ► MAPA ► REGIÓN POVAŽIE ► SK.06.11.11 STRANÍK ŽILINA XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Na vrchole je prístrešok a rozhľadňa, ktorá ponúka jedinečné panoramatické výhľady na Žilinu, Malú Fatru, Terchovskú dolinu a široké okolie. Nádherný výhľad Tento vrch je tiež veľmi populárny pre paraglajdistov a fanúšikov bezmotorového lietania.

 • ROZHĽADŇA STREČNO

  MALÁ FATRA - ROZHĽADŇA STREČNO TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Rozhľadňa Špicák Strečno Malá Fatra Rozhľadňa Špicák Strečno Malá Fatra 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM ROZHĽADŇA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP – sa nachádza pri obci Strečno a z jej vrcholu vo výške 8,2 metra ponúka výhľad na hrebeň Malej Fatry, časť Kysuckej vrchoviny a Strážovských vrchov a časť Žilinskej kotliny. ROZHĽADŇA NA ŠPICÁKU STREČNO PRÍRODA VRCH VÝHĽAD MALÁ FATRA a RAJECKÁ DOLINA REGIÓN: ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.1727747, 18.8555872 uhlik.strecno.eu/rozhladnaSpicak 620 mnm STREČNO +421 905 387 030 ► MAPA ► REGIÓN MALÁ FATRA ► SK.07.03.04 ROZHĽADŇA STREČNO 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Odmenou vám budú výhľady na hrad Strečno, Starhrad, Lietavu a Budatínsky hrad, ale i obec Strečno, rieku Váh, Vodné dielo i samotnú Žilinu.

 • ZOBOR NITRA

  Je z neho nádherný výhľad na okolitú nížinu, ale hlavne na mesto Nitra. HRADISKO ZOBOR NÁUČNÝ CHODNÍK JASKYŇA PRÍRODA VÝHĽAD REGIÓN: PONITRIE a POŽITAVIE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.34628, 18.10864 nitra.sk/Zobor 587 mnm NITRA +421 37 16 186 ► MAPA ► REGIÓN PONITRIE a POŽITAVIE ► SK.08.07.11 ZOBOR NITRA 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Od vchodu do jaskyne sú nádherné výhľady do okolia. Z Pyramídy je úžasný impozantný výhľad na všetky strany. Nachádza sa tu zvyšok vojenského pamätníka, časť lanovky a plocha pre bezmotorové lietanie a stacionárny ďalekohľad, z ktorého je exkluzívny výhľad.