Search Results

Bylo nalezeno 266 výsledků pro „VRCH“

 • VODNÁ NÁDRŽ TEPLÝ VRCH

  GEMER - NÁDRŽ TEPLÝ VRCH TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Nádrž Teplý Vrch Nádrž Teplý Vrch 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM VODNÁ NÁDRŽ TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - sa nachádza v Slovenskom rudohorí medzi obcami Teplý Vrch a Budikovany. VODNÁ NÁDRŽ TEPLÝ VRCH PRÍRODNÁ REZERVÁCIA KÚPANIE VODNÁ PLOCHA RIEKA REGIÓN: GEMER ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.476956, 20.094434 drienokteplyvrch.sk/ 213 mnm - +421 47 20 10 133 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► ► MAPA ► REGIÓN GEMER ► SK.24.00.17 VODNÁ NÁDRŽ TEPLÝ VRCH 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 29. apríla 2021, 17:02:05 OTVÁRACIE DOBY Celoročne prístupná POPLATOK ZA VSTUP 2,00 € 1,00 € Dospelí Deti objavuj&spoznaj REGIÓN GEMER ► SPRIEVODCA Vodná nádrž Teplý vrch vznikla na rieke Blh medzi obcami Teplý vrch, Budikovany a Drienčany, neďaleko Rimavskej Soboty. Voda vo Vodnej nádrži Teplý vrch dosahuje tie najvyššie teplotné hodnoty, preto sa označuje aj za najteplejšiu vodnú plochu na Slovensku. Priamo nad vodnou nádržou Teplý vrch sa objavujú náznaky jedinečnej krasovej krajiny nazvanej Drienčanský kras.

 • VRCH VIHORLAT | Xplór #srdcomPoSlovensku

  VIHORLAT - VRCH VIHORLAT TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Vrch Vihorlat Vrch Vihorlat 1/1 VHODNÉ PRE DOSPELÝCH VHODNÉ PRE DETI HORSKÁ TURISTIKA CELOROČNE VRCH TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - je najvyšší vrch sopečného pohoria Vihorlatské vrchy, jeho výrazná dominanta. Podľa vrchu dostalo názov aj samotné pohorie. Vrchol vrchu Vihorlat je vzdialený približne 15 kilometrov vzdušnou čiarou juhovýchodne od mesta Humenné, 20 km severovýchodne od Michaloviec a 11 km juhozápadne od Sniny. A Vihorov vrch, Vihorlat, sa do dnešných čias vypína nad okolitým krajom ako nemý svedok tých dávnych udalostí. Vihorov vrch.

 • BUKOVSKÉ VRCHY | Xplór #srdcomPoSlovensku

  POLONINY - BUKOVSKÉ VRCHY TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Bukovské vrchy Bukovské vrchy 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA NÁUČNÝ CHODNÍK VRCH TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP - nepoškvrnená divočina, sa nachádza na najkrajnejšom východe Slovenska. Vrchy pokryté pôvodným pralesom lemujú tri štáty - Poľsko, Ukrajina a Slovensko. Bukovské vrchy sa vyznačujú pralesným typom stromov. Bukovské vrchy sú súčasťou najmladšieho a najvýchodnejšie položeného národného parku Poloniny. Bukovské vrchy sú flyšovým pohorím, tvoriace pieskovce a íľovce.

 • REGIÓN KOŠICE, ABOV a SLANSKÉ VRCHY | Xplór - #srdcomPoSK

  Slanské vrchy Volovské vrchy Herliansky gejzír Izra Malá Izra Zádielska tiesňava Turniansky hrad Kúpele Štós Jasovskej jaskyni Košice Dóm sv. Okolie mesta poskytuje Košičanom mnohé miesta na rekreáciu a oddych v letných i zimných mesiacoch ako napríklad v , či v . 17x HISTORICKÉ i P 7x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 4x PRÍRODNÉ i P 0x ŠPORTOVÉ i P ► MAPA ► REGIÓN KOŠICE, ABOV a SLANSKÉ VRCHY Kostol najsvätejšej trojice Košice Archeoskanzen Nižná Myšľa Dóm svätej Alžbety Košice 1/25 KOŠICE a ABOV REGIÓN: LOKALITY: ​ WEB: ​ KOŠICE, SLANSKÉ VRCHY ​ www.visitKosice.org/ ► www.kosiceRegion.com/Abov ► POČASIE REGIÓN KOŠICE a ABOV map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ►

 • KAMZÍK | Xplór #srdcomPoSlovensku

  BRATISLAVA - KAMZÍK TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Vrch Kamzík Vrch Kamzík 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA CELOROČNE VRCH TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP je vrch nad Bratislavou s nadmorskou výškou 439 m n. m. Čo ponúka vrch Kamzík a jeho okolie? Zalesnený vrch Kamzík je obľúbeným vychádzkovým a oddychovým miestom obyvateľov mesta Bratislava, ktorí za týmto krásnym kúskom prírody mieria najmä počas víkendov. Vďaka 200 metrov vysokej televíznej veži, ktorá je na jeho vrchole osadená, je tento vrch neprehliadnuteľný. Televízna veža Kamzík Televízna veža Kamzík stojí na vrchu Kamzík v nadmorskej výške 433 m. n. m.

 • REGIÓN ZEMPLÍN a VIHORLAT | Xplór - #srdcomPoSK

  REGIÓN ZEMPLÍN a VIHORLAT TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ REGIÓN ZEMPLÍN Nízke Beskydy Slanské vrchy Bukovské vrchy Vihorlatské vrchy sa nachádza v najvýchodnejšej časti Slovenska a patrí k najväčším. Obľúbeným turistickým cieľom je dominantný vyhliadkový vrch s bizarnými andezitovými bralami na vrchole. ► MAPA ► REGIÓN ZEMPLÍN a VIHORLAT ZEMPLÍN a VIHORLAT REGIÓN: LOKALITY: ​ WEB: ​ HUMENNÉ, MICHALOVCE, STROPKOV, TREBIŠOV, VRANOV nTOPĽOU, VIHORLAT www.dolnyZemplin.sk/ ► 16x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 4x PRÍRODNÉ i P 3x ŠPORTOVÉ i P Zemplínska šírava Hrad Čičva Zámok Humenné 1/26 POČASIE REGIÓN ZEMPLÍN map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ►

 • ROZHĽADŇA VÁPENNÁ | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Vrch Vápenná nazývaný aj Roštún, je jeden z najkrajších vrchov Malých Karpát. Keďže ide s 752 m.n.m o tretí najvyšší vrch Malých Karpát je z neho veľmi pekný výhľad po okolí. Molpír je vrch nad obcou Smolenice v Malých Karpatoch. Na tomto vrchu sa v šiestom storočí pred n.l. rozprestieralo veľké praveké aj slovanské hradisko. Dobrá Voda - sa nachádza 65 km východne na vrchu Bradlo v Myjavskej pahorkatine.

 • KAŠTIEĽ JABLONICA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Molpír je vrch nad obcou Smolenice v Malých Karpatoch. Na tomto vrchu sa v šiestom storočí pred n.l. rozprestieralo veľké praveké aj slovanské hradisko. Smolenický zámok - sa nachádza 18 km východne na vrchu Bradlo v Myjavskej pahorkatine. Dobrá Voda - rozhľadňa na vrchu Vápenná 22 km na východ nad Sološnicou. Vrch, nazývaný aj Roštún, je jeden z najkrajších vrchov Malých Karpát.

 • OSTREDOK

  VEĽKÁ FATRA - OSTREDOK TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Ostredok Veľká Fatra Ostredok Veľká Fatra 1/1 VHODNÉ PRE DOSPELÝCH HORSKÁ TURISTIKA SO PSOM NÁUČNÝ CHODNÍK VRCH TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP - je najvyšší vrch Veľkej Fatry, leží v hlavnom hrebeni Veľkej Fatry a je zaujímavý tým, že má až dva vrcholy hlavný južný a nižší severný , ktoré sú blízko seba a s rozdielom výšky len približne 3 metre. Odstredok a obidva jeho vrcholy poskytujú panoramatické kruhové výhľady, najmä na Vysoké, Nízke i Západné Tatry, Kremnické vrchy, Malú Fatru, ako aj na okolité veľkofatranské vrcholy. Vlkolínec, pamiatka UNESCO - - s vrcholom 1645 m, tretí najvyšší vrch Malej Fatry. Bystrá - s vrcholom 1708 m, najvyšší vrch pohoria Malá Fatra. Brestovská jaskyňa - s vrcholom 2045 m najvyšší vrch Nízkych Tatier.

 • ZOBOR NITRA

  Vrcholom Zoborskej lesostepy je Meškov vrch a rastie tu 14 druhov chránených rastlín a je tu 5. stupeň ochrany. Zaujímavosti a tipy O vzniku názvu vrchu Zobor sa traduje niekoľko teórií. Pokladali to za boží trest, iní za Perúnov hnev, na počesť ktorého vtedy na vrchu stála socha. Ďalšia hovorí o tom, že medzi obcami Breston a Mirkovce sa nachádzajú vrchy Malá a Veľká Zobrana. Kedysi bola na vrchu malá Zobrana pustovňa mníchov - eremitov, ktorí tu prišli koncom 9, storočia z Opátstva sv.

 • salatin

  BRATISLAVSKÝ HRAD SK.01.01.02.47 # 47/99 reg.01.Bratislava lok.01.Bratislava gps.48.1421_17.1002 vyd.05.2021 ​ virtuálna zberateľská minca► XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ REGIÓN: ORAVA a ZÁPADNÉ TATRY ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.214106, 19.686040 hiking.sk/Salatin 1 630 mnm - +421 903 548 080 VHODNÉ PRE DOSPELÝCH HORSKÁ TURISTIKA PRÍRODA SO PSOM VRCH NÁRODNÝ PARK PRÍRODA VÝHĽAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP Salatín Západné Tatry Salatín Západné Tatry 1/1 Love It Love It Love It - vrch, ktorý je so svojou výškou 1630 metrov najvyšším končiarom v severozápadnej časti Nízkych Tatier. Plačlivé - s vrcholom 2178 m, je najvyšší vrch v hlavnom hrebeni Západných Tatier. Sivý vrch PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE Facebook stránky a @xplor.sk @srdcomPoSlovensku Facebook skupinu @srdcomPoSlovensku Instagram účet a @xplor.App @srdcomPoSlovensku Pinterest nástenku Xplór

 • HRAD SITNO

  BRATISLAVSKÝ HRAD SK.01.01.02.47 # 47/99 reg.01.Bratislava lok.01.Bratislava gps.48.1421_17.1002 vyd.05.2021 ​ virtuálna zberateľská minca► XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ REGIÓN: HONT a BANSKÁ ŠTIAVNICA ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.401571, 18.886904 banskastiavnica.travel/vyletNaSitno 867 mnm - +421 45 694 96 53 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA SO PSOM ZRÚCANINA NÁRODNÁ KULT PAMIATKA HRAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP RUINA PARK Hrad Sitno Hrad Sitno 1/1 Love It Love It Love It – hrad postavený na najvyššom vrchu Štiavnických vrchov, opradený dávnymi legendami a povesťami láka veľké množstvo návštevníkov. Rozhľadňa na vrchu Sitno Keď sa pokocháte týmto hradom, určite si odbehnite na vrch Sitno pozrieť najstaršiu rozhľadňu v Európe. Z hradu sa vrátite naspäť na rozcestník a odtiaľ po modrej značke na vrch Sitno. Alebo pozerajte Kremnické vrchy, Vtáčnik, Tribeč, Inovec, Zobor, ale aj Chopok, Vepor, Poľanu, Stolicu.

 • ROZHĽADŇA ŽALOSTINÁ | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Za ideálnych podmienok možno na východe vidieť Veľkú Javorinu, vpravo od nej rozhľadňu na Poľane, Ostrý vrch s veternou elektrárňou, obec Vrbovce a v diaľke vpravo od nej zrúcaniny Čachtického hradu, na juhovýchode Považský Inovec, na juhu Senicu a na západe Břeclav a Pavlovské vrchy. Možno z nej pozorovať Biele Karpaty vrátane najvyššieho vrchu Veľká Javorina, Malé Karpaty, Myjavskú pahorkatinu, Považský Inovec, Tribeč, Vtáčnik či Strážovské vrchy. Rozhľadňa Poľana - necelých 15 km juhovýchodne od Chvojnice, 5 km západne od Myjavy nájdete Vyhliadkovú vežu Hrajky, ktorá sa nachádza na rovnomennom vrchu Myjavskej pahorkatiny, neďaleko obce Turá Lúka a hlavnej cesty z Myjavy do Sobotišťa. 10 metrov a ponúka turistom pôsobivý výhľad do doliny rieky Myjava, na časť Myjavskej pahorkatiny, Bielych Karpát a čiastočne i Považského Inovca.

 • ZOOLOGICKÁ ZÁHRADA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  ZOOLOGICKÁ ZÁHRADA PRÍRODA ZVIERATÁ CELOROČNE PARK REGIÓN: KOŠICE a ABOV ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.783788, 21.204094 zookosice.sk/ 406 mnm KOŠICE +421 55 7968 011 ► MAPA ► REGIÓN ABOV a SLANSKÉ VRCHY ► SK.00.00.00 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ 1/8 map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 3x PRÍRODNÉ i P 0x ŠPORTOVÉ i P Dóm svätej Alžbety Košice Kostol najsvätejšej trojice Košice Archeoskanzen Nižná Myšľa Dóm svätej Alžbety Košice 1/26 OTVÁRACIE DOBY Apríl - September Marec, Október November - Február 09:00-19:00 09:00-17:00 09:00-16:00 POPLATOK ZA VSTUP 5,00€ 3,00€ 1,50€ zadarmo 3,00€ Dospelí Študent Dieťa 2r-6r Dieťa do 2r Seniori objavuj&spoznaj REGIÓN KOŠICE a ABOV ► Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Zvyšky Košického hradu - Košický hrad alebo Hradová sú zvyšky zrúcaniny hradu, ktorý stál na vrchu Hradová severozápadne od Košíc. Vyhliadková veža Hradová - Vyhliadková veža sa nachádza na vrchu Hradová v Košiciach. Z veže je široký výhľad do Košickej kotliny, Hornádskej doliny a na mesto Košice spolu s okolitými pohoriami Čierna hora, Volovské vrchy a Slanské vrchy.