Search Results

Bylo nalezeno 96 výsledků pro „ZÁMOK“

 • ZÁMOK HALIČ

  V roku 1762 sa intenzívna začalo pracovať na obnove zámku. K zámku dnes patrí aj francúzsky park. Zámku ďalšie etapy histórie veľmi nepomohli. Dnes je zo zámku luxusný hotel. Viedla priamo z Haličského zámku až na hrad Divín, do Balašovho sídla.

 • VÍGĽAŠSKÝ ZÁMOK

  Verejnosti je sprístupnená asi tretina zámku. Hrad viackrát prestavili a nadstavili aj druhé poschodie, bola postavená strážna veža a vnútorné arkády zámku a od poslednej prestavbe zdobia hradby romantické cimburie. Neskôr ho predala súkromnému investorovi za korunu a súčasným majiteľom zámku je rodina, ktorá žije v Kalifornii. Zaujímavosť na záver Významným panovníkom zámku bol kráľ Žigmund Luxemburský, ktorý založil Uhorský rytiersky dračí rád. Na zámku Vígľaš bola základňa tohto rádu a nachádza sa v ňom aj veľa dekorácií v podobe draka.

 • ZÁMOK BOJNICE

  PONITRIE - ZÁMOK BOJNICE TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Zámok Bojnice Zámok Bojnice 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA TIP PRE ZLÉ POČASIE ZÁMOK TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP – patrí medzi najkrajšie zámky nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Čo v zámku nájdete? Interiér zámku je úžasný. Návštevníkov určite zaujme Valentín na zámku, Noc strašidiel, Medzinárodný deň detí alebo divadelný festival Rozprávkový zámok, Rytierske dni, Mikuláš, Vianoce na zámku, vystúpenia tu majú aj sokoliari a množstvo iných. K zámku sa viaže aj povesť o čiernej pani.

 • KAŠTIEĽ A ZÁMOK TOPOĽČIANKY

  POŽITAVIE - KAŠTIEĽ A ZÁMOK TOPOĽČIANKY TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kaštieľ a zámok Topoľčianky Požitavie Kaštieľ a zámok Topoľčianky Požitavie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA TIP PRE ZLÉ POČASIE ZÁMOK TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP - V severnej časti obce Topoľčianky sa rozprestiera anglický park, v ktorom dominuje klasicistický kaštieľ. Pre verejnosť je otvorené múzeum a časť zámku slúži, ako ubytovanie a reštaurácia pre hostí. V súčasnosti je zámok vyhľadávaný pre svoje čarovné prostredie, ktoré je ideálne na organizovanie svadobnej hostiny vo veľkom, ba priam kráľovskom štýle. KAŠTIEĽ A ZÁMOK TOPOĽČIANKY NÁRODNÁ KULT PAMIATKA KAŠTIEĽ KLASICIZMUS PARK REGIÓN: PONITRIE a POŽITAVIE ► LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.42125, 18.412862 zamok-topolcianky.sk 216 mnm TOPOĽČIANKY +421 37 777 7555 ► MAPA ► REGIÓN PONITRIE a POŽITAVIE ► SK.09.01.02 KAŠTIEĽ A ZÁMOK TOPOĽČIANKY 1/8 XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ► Love It Love It Love It 11x HISTORICKÉ i P 4x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 2x PRÍRODNÉ i P 2x ŠPORTOVÉ i P Bratislavský hrad Slnečné jazerá senec Pieskovec Sandberg Bratislavský hrad 1/18 NAHLÁSENIE ÚDAJOV Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje? Zámok slúžil v minulosti taktiež ako sídlo Habsburgovcov.

 • SMOLENICKÝ ZÁMOK | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Prehliadka zámku sa začína na dolnom nádvorí a trvá približne 35 minút. Je hlavným zdrojom vody pre zámok. Priamo k zámku je vjazd autom zakázaný, ak tam nie ste ubytovaní. História zámku Smolenický zámok je najmladším zámkom na Slovensku. V okolí zámku sú vyznačené aj kratšie cyklocesty.

 • NOVÝ ZÁMOK BANSKÁ ŠTIAVNICA

  Nový zámok je zachovaný tak, ako bol postavený. K zámku sa dá pohodlne prísť autom a zaparkovať na parkovisku pod Novým zámkom, od parkoviska je to už len 2 minúty pešo. Nový zámok chránil prístup k mestu k starému hradu. Expozícia zámku prezentuje históriu protitureckých vojen na Slovensku. A ten sa po jej smrti začal objavovať v okolí Nového zámku.

 • ZÁMOK BYTČA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  POVAŽIE - ZÁMOK BYTČA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Zámok Bytča Považie Zámok Bytča Považie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA ZÁMOK TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP – patrí k najvýznamnejším a architektonicko najzaujímavejším feudálnym stavbám na Slovensku. Po jeho smrti sa panstva ujal jeho syn Juraj Thurzo, ktorý dal vystavať v blízkosti zámku Sobášny palác. Po vstupe na vás čaká nádherné arkádové nádvorie, okolo ktorého sa rozprestiera štvorkrídlový objekt zámku. V súčasnosti v zámku sídli Štátny oblastný archív a pre verejnosť sú zvyšné časti objektu neprístupné. Avšak nádherné vonkajšie exteriéry zámku sú často vyhľadávanou lokalitou na svadobné fotenie párov.

 • STARÝ ZÁMOK BANSKÁ ŠTIAVNICA

  Starý zámok je taký ako jeho názov. História Predchodcom Starého zámku bola románska trojloďová bazilika z 13. storočia. 15.storočie znamenalo pre Banskú Štiavnicu krušné chvíle. V systém obrany najmä dve dôležité pevnosti - Starý zámok a Nový zámok. Starý zámok nakoniec nemusel odolávať tureckému vojsku. V neskorších časoch časť zámku slúžila pre potreby mestskej polície, ďalej ako mestská ľadovňa mäsiarov, mestský archív, knižnica, telocvičňa.

 • ZÁMOK HLOHOVEC | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Konajú sa tu rôzne podujatia – Jarné slávnosti, Leto na zámku. Na jeseň sa usporadúva Michalovský jarmok, a nechýbajú ani Vianoce na zámku. Keď sovietské vojská opustili naše územie, v zámku sídlila posádka česko-slovenskej armády. Napriek tomu mesto naďalej rokuje o predaji zámku, a premeny na luxusný zámocký hotel. Mala viesť zo zámku až do Leopoldova.

 • HOLÍČSKY ZÁMOK | Xplór #srdcomPoSlovensku

  ZÁHORIE - HOLÍČSKY ZÁMOK TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Holíčsky zámok Záhorie Holíčsky zámok Záhorie 1/1 VHODNÉ PRE DETI NÁRODNÁ KULT PAMIATKA MESTSKÁ TURISTIKA TIP PRE ZLÉ POČASIE ZÁMOK TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP - neďaleko svojho centra ukrýva mesto Holíč skutočný unikát. K zámku sa dostanete bez problémov pešo či autom, ktoré môžete bezplatne zaparkovať priamo pri zámku. Zámok je prístupný len v letných mesiacoch, vtedy si ho však užijete najlepšie. Jednými z nich boli aj Czoborovci, tí vládli na zámku tristo rokov. Vybudovali novú barokovú časť a širokú ulicu, ktorá je vstupom do zámku.

 • ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK | Xplór #srdcomPoSlovensku

  O osemsto rokov obnovený zámok otvára svoje brány. Mikuláša Trnava Schaubmarov mlyn Kláštor Katarínka 1/33 SPRIEVODCA Prístup Zámok Pezinok sa nachádza priamo v centre malebného malokarpatského mestečka Pezinok História Zámku Pezinok Zámocký kruh sa uzatvára. A posledný z nich Ján, zanechal v zámku jedinečné zbierky. V roku 1930 Pálffyovci zámok predali mestu. V roku 1936 dostal zámok nového vlastníka.

 • ZVOLENSKÝ HRAD

  Zámok určitý čas vlastnil aj Ján Jiskra z Brandýsa. Exteriér zvolenského zámku stavali významní európski stavitelia a kamenári. Zámok je národnou kultúrnou pamiatkou Slovenska. V súčasnosti zámok spravuje Slovenská národná galéria. V lete býva na nádvorí zámku divadelný festival Zámocké hry zvolenské.

 • REGIÓN NOVOHRAD a PODPOĽANIE | Xplór - #srdcomPoSK

  REGIÓN NOVOHRAD a PODPOĽANIE TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE XPLÓR eSHOP PRESKÚMAJ REGIÓN NOVOHRAD PODPOĽANIE Novohrad Podpoľanie a patria medzi významné historické regióny Slovenska. má v sebe bohatú hrnčiarsku, keramickú a sklársku minulosť, ktorá prináša krásu, radosť, ale i zážitok. vyniká prírodnými zaujímavosťami, množstvom lesov, potokov a minerálnych prameňov, ale aj jedinečnou a stále živou ľudovou kultúrou. hrady Fiľakovo Modrý Kameň Divín Šomoška mesto Lučenec synagóga budova radnice kalvínsky kostol vodná nádrž Ružiná Miraj resort Lučenci Haličský zámok Poľany Kalamárka vodopády Bystré Spády Hriňovské lazy Detva Vígľašský zámok Dúbravica rebrík do neba Z kultúrnych a historických pamiatok Novohradu stoja za návštevu , , , či . Pohľad na zámok je ako vystrihnutý z rozprávky a výhľad z okien zámku je veľkolepý.

 • REGIÓN HONT | Xplór - #srdcomPoSK

  Banská Štiavnica Starý zámok Nový zámok baroková Kalvária gotický Kostol sv. Oddych a rekreáciu ponúkajú neďaleké rímske v a bohatou históriou Vás prevedú a hrad, či vo Svätom Antone. 3x HISTORICKÉ i P 6x KULTÚRNE a TECHNICKÉ i P 6x PRÍRODNÉ i P 1x ŠPORTOVÉ i P Kúpele Dudince Banské múzeum Kammerhof Banská Štiavnica Nový zámok Banská Štiavnica 1/16 ► MAPA ► REGIÓN HONT POČASIE HONT a BANSKÁ ŠTIAVNICA HONT REGIÓN: LOKALITY: ​ WEB: ​ BANSKÁ ŠTIAVNICA, KRUPINA, DUDINCE, ŠAHY www.banskastiavnica.travel/ ► www.dudince.sk/ ► ​ map texture GoogleEarth MAPA SLOVENSKO ►