Search Results

Pro „ZRUCANINA“ bylo nalezeno 178 výsledků.

 • LIPOVSKÝ HRAD | Xplór #srdcomPoSlovensku

  NÁRODNÁ KULT PAMIATKA ZRÚCANINA HISTÓRIA KOPEC REGIÓN: ► ŠARIŠ a VÝCHODNÉ KARPATY LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.057393, 20.935857 slanskevrchy.sk/zrucaniny/Lipovec/ 657 mnm - +421 51 Zrúcanina Lipovského hradu je na kóte „Zámčisko“ na hrebeni Jazvečieho kopca. Dobre sú viditeľné aj zrúcaniny ďalších stredovekých hradov Kapušianskeho a Kamenického. Kapušiansky hrad - zrúcanina hradu 12 km severovýchodne nad obcou Kapušany.

 • HRAD DÚBRAVICA

  PREDREGISTRÁCIA PREDAJA ► HRAD DÚBRAVICA – kedysi krásna, reprezentatívna budova, zámok, dnes už len zrúcanina PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA CELOROČNE HRAD NÁRODNÁ KULT PAMIATKA GOTIKA TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP ZRÚCANINA POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA: 13. júna 2021, 7:21:19 SPRIEVODCA Prístup a okolie K zrúcanine hradu je možné Rod Dúbravický vlastnil hrad až do konca 18.storočia Z hradu sa dnes zachovala len jeho zrúcanina. Súčasnosť Hrad, či skôr už zrúcanina sa neteší najväčšej sláve.

 • TURNIANSKY HRAD | Xplór #srdcomPoSlovensku

  NA SLOVENSKU XPLÓR TIP TURNIANSKY HRAD - na vrchole kužeľovitého kopca stráži obec Turňa nad Bodvou zrúcanina NÁRODNÁ KULT PAMIATKA ZRÚCANINA GOTIKA VÝHĽAD REGIÓN: ► KOŠICE a ABOV LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: Jeho zrúcaniny sa týčia nad obcou Turňa nad Bodvou, v Národnom parku Slovenský kras. Pri mesačnom splne vraj často vidno chodiť plačúcu ženu po zrúcaninách. Odvtedy za mesačných nocí narieka na zrúcaných múroch hradu.

 • HRAD KOŠECA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  ZRÚCANINA RUINA VÝHĽAD REGIÓN: ► POVAŽIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.975818, 18.307283 hrad Katedrárla najsvätejšej trojice Žilina Dubnická grotta Trenčiansky hrad 1/73 SPRIEVODCA Trasa k zrúcanine Na kopci za obcou musíte odbočiť doľava a ďalej vás zelená turistická značka dovedie až k samotnej zrúcanine Aj keď ide iba o zrúcaninu kedysi majestátneho hradu, určite stojí za to ho navštíviť.

 • HRAD UHROVEC

  Zo zrúcaniny hradu je úžasný výhľad na panorámu Strážovských vrchov. NÁRODNÁ KULT PAMIATKA ZRÚCANINA VÝHĽAD JASKYŇA REGIÓN: ► PONITRIE a POŽITAVIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA Súčasný stav hradu Aj keď sú v súčasnosti z hradu iba zrúcaniny, niektoré časti sa zachovali v celkom Na zrúcanine Uhrovec sa koná niekoľko podujatí ročne. Tip v okolí Neďaleko zrúcaniny Uhrovec sa nachádza jaskyňa, ktorú volajú Hradná.

 • HRAD BRANČ | Xplór #srdcomPoSlovensku

  CELOROČNE SO PSOM CYKLOTURISTIKA HRAD TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP HRAD BRANČ - Záhorie sa len tak hemží zrúcaninami Jednou z nich je aj zrúcanina hradu Branč, ktorá hrdo stojí nad obcou Podbranč. CELOROČNE ZRÚCANINA PRÍRODA NA BICYKEL REGIÓN: ► ZÁHORIE a KOPANICE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► Pod hradom sa nachádza menšie parkovisko a odtiaľ je to už len pár minút stúpania k zrúcanine hradu Branč Zrúcanina hradu Branč patrí obci Branč.

 • HRAD REVIŠTE

  Je to nádherná zrúcanina hradu, sú z nej krásne výhľady a viaže sa k nej povesť o hradnom pánovi. NÁUČNÝ CHODNÍK ZRÚCANINA VÝHĽAD REGIÓN: ► TEKOV a POHRONIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL Vďaka Združeniu na záchranu Revištského hradu dnes môžeme obdivovať túto zrúcaninu. Po ich odchode začal chátrať a v 19. storočí bola z neho už len zrúcanina.

 • KALVÍNSKY KOSTOL LUČENEC

  Šomošský hrad – nazývaný aj Šomoška, zrúcanina jedného z najmalebnejších slovenských hradov v chotári Zrúcanina hradu Divín - zrúcanina gotického hradu, ktorého ruiny sa nachádzajú v obci Divín, približne Hradný areál tvorí zrúcanina gotického hradu z 12. storočia a barokový kaštieľ z roku 1730, ktorý je

 • HRAD TEMATÍN | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Tak určite navštívte zrúcaninu hradu, kde sa údajne po nociach prechádza jeho posledný pán so svojím ZRÚCANINA PRÍRODA VÝHĽAD REGIÓN: ► POVAŽIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.67716, 17.929156 Hrad je vďaka dobrovoľníkom pekne upravený a uprataný aj keď sa jedná o zrúcaninu. Preto chodí teraz po zrúcanine hradu so svojím psom a hľadá tam údajne svoje poklady.

 • KAŠTIEĽ A PARK HÁJNA NOVÁ VES

  zrekonštruovaný, pôvodne opevnený renesančný kaštieľ Oponice veľký kaštieľ, Oponice Malý kaštieľ a tiež zrúcaninu Ak vás zaujímajú hrady pozrite si aj zrúcaninu Topoľčianskeho hradu nad obcou Podhradie, alebo zrúcaninu Blízko Nitry je tiež zaujímavá zrúcanina pôvodne gotického hradu Gýmeš nad obcou Jelenec.

 • KAŠTIEĽ ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Dobre sú viditeľné aj zrúcaniny ďalších stredovekých hradov Kapušianskeho a Kamenického. Kamenický hrad - je zrúcanina hradu nad obcou Kamenica, ležiacou na severozápad od terajšieho okresného Kapušiansky hrad - zrúcanina hradu 12 km severovýchodne nad obcou Kapušany. nezvyčajného modrého anjela a aj hrob s nápisom: „tu je pochovaná jedna hriešna žena.“ Hrad Zborov - zrúcanina

 • REBRÍK DO NEBA DÚBRAVICA

  V strede obce kúsok od kostola sa nachádza zrúcanina kaštieľa. Ku zrúcanine kaštieľa je od zastávky asi 200 metrov. V súčasnosti je zrúcanina v zúfalom stave.

 • HRAD ČIČVA | Xplór #srdcomPoSlovensku

  Hrad poškodilo posledné Rákociho povstanie v roku 1711 a odvtedy je zrúcaninou. NÁRODNÁ KUL PAMIATKA ZRÚCANINA PRÍRODA VÝHĽAD REGIÓN: ► ZEMPLÍN a VIHORLAT LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: Zrúcanina hradu Čičva sa nachádza severovýchodne od Vranova nad Topľou, nad obcou Sedliská, miestna časť Zrúcanina hradu na zalesnenom chrbte Humenských vrchov patriacich pod Vihorlatské vrchy. Zrúcanina pôvodne gotického hradu z 13. storočia. Nachádza sa pri obci Vinné v okrese Michalovce.

 • HRAD BREKOV | Xplór #srdcomPoSlovensku

  PRE SENIOROV JEDNODUCHÁ TURISTIKA CELOROČNE HRAD TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP HRAD BREKOV – majestátne zrúcaniny Po viacerých utrpeniach počas svojej histórie sa hrad, lepšie povedané zrúcanina premenila na akúsi oázu NÁRODNÁ KUL PAMIATKA ZRÚCANINA PRÍRODA VÝHĽAD REGIÓN: ► ZEMPLÍN a VIHORLAT LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: Cestu na zrúcaninu lemuje drevený informačný panel so základnými informáciami, hradnom vrchu, okolí i