top of page

región: záhorie a karpaty
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

235 mnm

-

+421 905 387 063

.dedinka remesiel abeland – otravuje Vás už dnešná uponáhľaná doba? Myslíte si, že v minulosti sa žilo o niečo pokojnejšie? Neďaleko Lozorna, v dedinke Abeland sa čas zastavil. Toto čarovné miesto s neopísateľnou atmosférou víta každého návštevníka. Panuje tu rodinná atmosféra a na svoje si prídu deti i dospelí. Každú sobotu (okrem zimných mesiacov) sú dvere pre každého otvorené.

dedinka remesiel abeland

dedinka remesiel abeland

icon_hist_ZRÚCANINA.png

.otváracie doby

.poplatok za vstup

sobota 

10:00 - 18:00

zavísí od atrakcie

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


dedinka remesiel abeland

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

.sprievodca



ako sa dostane do dedinky Abeland?


rozprávkovú rodinnú farmu Abeland nájdete v jedinečnom prostredí karpatských lesov neďaleko Bratislavy v Lozorne. V Lozorne zamierite smerom k priehrade a pokračujete smerom na Košariska. Z asfaltovej cesty odbočíte doprava a kúsok za zákazom vjazdu je malé parkovisko.


každý priložil ruku k dielu


dedinku Abeland založila a vytvorila rodinka Abelovcov v roku 2008. Manželia Abelovci tu žijú so svojimi ôsmimi deťmi tak ako sa žilo kedysi. Nápad vybudovať niečo takéto mala pani manželka, ale rukou k dielu prispela celá početná rodina.


hneď po vstupe sa prenesiete do čias našich starých a prastarých mám. Drevené domčeky, potôčik, kopa zelene, zvieratká, pobehujúce a od radosti pískajúce deti a samozrejme aj tvrdá práca. Toto všetko nájdete v Abelande.


dedinku postavila rodina svojpomocne. Ako prvá vznikla kováčska dielňa, jeden zo synov Šimon si ju postavil sám keď mal iba trinásť rokov. Kováčstvo je jeho hobby, okrem toho sa venuje aj výrobe z dreva a kože. V dielničke vytvára výrobky od výmyslu sveta, ak by ste si tam nenašli to po čom Vaše srdce plesá, Šimon Vám to vyrobí na objednávku. Môžete si dokonca i sami vyskúšať prácu so žeravým železom alebo si zastrieľať z historického luku.


okrem kováčskej dielne tu nájdete i hrnčiarsku dielňu. V malých drevených domčekoch nájdete i rôzne iné remeslá. Ako sa niektoré veci vyrábajú si môžete vyskúšať aj na vlastnej koži. Výrobky si potom môžete zakúpiť na pravom dedinskom jarmoku. Ak náhodou vyhladnete, najesť sa môžete v dobovej kolibke alebo sa osviežiť v čajovni.


Romantické duše si takisto prídu na svoje. Po svadbe ako z rozprávky túži azda každá nevesta a Abelovci sľubujú, že okrem nevesty Vám unesú aj svokru.

Či už sa rozhodnete do života dedinky zapojiť aktívne ale tu prídete nasať pokoj a kľud, ktorý z tohto miesta sála, určite odídete spokojní.

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

30. januára 2023, 15:57:58

bottom of page