top of page

región: záhorie a karpaty
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

202 mnm

senica

+421 34 651 2937

.kaštieľ a galéria senica - Neskorobarokový kaštieľ bol vybudovaný v roku 1760. V rokoch 1978 až 1984 bol kaštieľ zrenovovaný a odvtedy je sídlom Záhorskej galérie Jána Mudrocha, ktorá dokumentuje vývoj a súčasnosť výtvarného umenia záhorského regiónu.

kaštieľ a galéria senica

kaštieľ a galéria senica

icon_hist_ZRÚCANINA.png

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne

pondelok - piatok

sobota

nedeľa09:00 - 17:00

zatvorené

13:00 - 17:00

2,00 €

1,00 €

dospelí

zľavnené

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png

.naša nová krásna kniha

xplór-turistický sprievodca #srdcomposlovensku,

321 najkrajších miest na Slovensku

v knižnej podobe.

kniha_xplór-turistický-sprievodca_srdcomposlovensku1.png

.kniha xplór-turistický sprievodca                          #srdcomposlovensku

 kaštieľ a galéria senica

.sprievodca

 


ako sa dá ku kaštieľu dostať a čo všetko môžete v kaštieli dnes vidieť ?


senica je okresné mesto, administratívne a hospodárske centrom Záhoria. Kaštieľ je postavený približne v strede mesta na Sadovej ulici. Je umiestnený do areálu parku, ktorý bol pôvodne oveľa rozsiahlejší.


čo všetko môžete v kaštieli a jeho okolí vidieť ?


majestátna neskorobaroková budova kaštieľa, v ktorej galéria sídli, má v priľahlom parku štyri sochárske diela, ktoré tvoria stálu exteriérovú expozíciu inštitúcie. Záhorská galéria Jána Mudrocha vznikla ako regionálne pracovisko na dokumentáciu a prezentáciu záhorského výtvarného umenia. Umelecké zbierky sa zhromažďovali v Záhorskom múzeu v Skalici už od polovice 60. rokov 20. storočia. Jednotlivé časti expozície reprezentujú maľbu, plastiku, grafiku a kresbu.


galéria nepravidelne usporadúva letnú expozíciu " Umelci Záhoria", ktorá je zostavená z najhodnotnejších diel. Galéria organizuje príležitostne aj výstavy českých a moravských umelcov.


najzaujímavejšou sakrálnou pamiatkou mesta Senica je rímsko-katolícky kostol Navštívenia Panny Márie. Postavili ho ako protestantský kostol v roku 1631 na mieste starého gotického farského kostola.


pár tipov pre turistov v okolí


kunovská vodná nádrž – neďaleko, okolo 6 km severne od Senice, upravené pláže v prijemnom lesnom prostredí, určené pre milovníkov letnej rekreácie.


nyaryiovský kaštieľ sobotište - 10 km severne v záhorskej obci Sobotište, ležiacej na juhozápadnom Slovensku. Renesančne barokový tzv. Veľký alebo Nyaryiovský kaštieľ s nárožnými vežami stojí na námestí. V objekte kaštieľa sa nachádza Múzeum Samuela Jurkoviča s expozíciou dejín slovenského družstevníctva.


vyhliadková veža hrajky - 5 km západne od Myjavy nájdete Vyhliadkovú vežu Hrajky, ktorá sa nachádza na rovnomennom vrchu Myjavskej pahorkatiny, neďaleko obce Turá Lúka a hlavnej cesty z Myjavy do Sobotišťa. 10 metrov a ponúka turistom pôsobivý výhľad do doliny rieky Myjava, na časť Myjavskej pahorkatiny, Bielych Karpát a čiastočne i Považského Inovca.


rozhľadňa lipovec - Rozhľadňa Lipovec je približne 6 metrov vysoká stavba, zasadená do kopaničiarskeho kraja Myjavskej pahorkatiny. Rozhľadňa sa nachádza neďaleko obce Prietrž, pri osade U Rehušov. Rozhľadňa Lipovec je, tak ako mnohé iné rozhľadne na Záhorí, veľmi dobre dostupná autom.


rozhľadňa žalostiná - rozhľadňa na veľmi peknom rovnomennom vrchole vo výške 621 metrov. Na Žalostinú sa dá dostať autom cez Senicu, Sobotište a Vrbovce. Vo Vrbovciach sa môžete rozhodnúť, či podniknúť výstup modrou alebo žltou značkou až na vrchol Žalostinej.

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

30. januára 2023, 16:37:35

bottom of page