top of page

región: záhorie a karpaty
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

225 mnm

senica

+421 907 266 426

.kunovská priehrada  - prímestská rekreačná oblasť neďaleko Senice. Vodná plocha vhodná na kúpanie, bezmotorové člnkovanie a rybolov. Prístupná autom, peši, na bicykli a aj na korčuliach.

kunovská priehrada

kunovská priehrada

icon_hist_ZRÚCANINA.png

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne

voľne prístupné

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


kunovská priehrada

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

.sprievodcaako sa dá ku priehrade dostať ?


priehrada leží neďaleko senickej mestskej časti Kunov,  okolo 6 km severne od Senice. Vodná plocha s rozlohou 45 ha je obklopená pieskovou plážou a trávnatými plochami. Upravené pláže v prijemnom lesnom prostredí, určené pre milovníkov letnej rekreácie. Lodenica, vybavený športový areál, minigolf, tenisové a volejbalové ihrisko, obrie šachy, ruské kolky, hojdačky, preliezačky a pieskoviská. Cyklotrasa vedúca popri potoku Teplica dáva priestor cykloturistom a korčuliarom.


pár tipov pre turistov v okolí


nyaryiovský kaštieľ sobotište - 3 km severne v záhorskej obci Sobotište, ležiacej na juhozápadnom Slovensku. Renesančne barokový tzv. Veľký alebo Nyaryiovský kaštieľ s nárožnými vežami  stojí na námestí. V budove kaštieľa sa nachádza Múzeum Samuela Jurkoviča s expozíciou dejín slovenského 

družstevníctva.


habánsky dvor v sobotišti - na mieste, kde sa habáni pred náboženským útlakom usadili, založili tzv. bratský dvor, kde všetko bolo spoločné. Prvý takýto dvor na Slovensku vznikol v roku 1546 na okraji obce Sobotište. Môžete tu vidieť prastaré ľudové domy, habánsku zvonicu, radnicu, školu, džbánkarskú dielňu, stodolu, kľučiareň aj mlyn.


kaštieľ a galéria - 4 km južne v Senici, neskorobarokový kaštieľ vybudovaný v roku 1760. V rokoch 1978 až 1984 bol kaštieľ zrenovovaný a odvtedy je sídlom Záhorskej galérie Jána Mudrocha, ktorá dokumentuje vývoj a súčasnosť výtvarného umenia záhorského regiónu.


vyhliadková veža hrajky - 5 km západne od Myjavy nájdete vyhliadkovú vežu  Hrajky, ktorá sa nachádza na rovnomennom vrchu Myjavskej pahorkatiny, neďaleko obce Turá Lúka a hlavnej cesty z Myjavy do Sobotišťa. 10 metrov vysoká veža ponúka turistom pôsobivý výhľad do doliny rieky Myjava, na časť Myjavskej pahorkatiny, Bielych Karpát a čiastočne i Považského Inovca.


zrúcanina hradu branč - stojí na Myjavskej pahorkatine na kopci vo výške 475 m n. m., 9 km severovýchodne od Kunovskej priehrady, priamo nad miestnou časťou obce Podbranč. Ide o bývalý pohraničný hrad strážiaci cesty cez Malé Karpaty na Moravu.


Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

19. novembra 2022, 22:51:48

bottom of page