lista s ornamentom.png

ZÁHORIE - KUNOVSKÁ PRIEHRADA

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

Kunovská priehrada
Kunovská priehrada

Kunovská priehrada
Kunovská priehrada

1/1
icon_STARS 5.0.png

KUNOVSKÁ PRIEHRADA - prímestská rekreačná oblasť neďaleko Senice. Vodná plocha vhodná na kúpanie, bezmotorové člnkovanie a rybolov. Prístupná autom, peši, na bicykli a aj na korčuliach.

REGIÓN: ► ZÁHORIE a KOPANICE

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

225 mnm

SENICA

+421 907 266 426

icon_HOME.png

SK.03.02.03

KUNOVSKÁ PRIEHRADA

00_3d_mapka_slovensko.png

map texture

GoogleEarth

00_3d_mapka_slovensko.png
icon_hist_KOSTOL.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.03.02.03
ZÁHORIE - KUNOVSKÁ PRIEHRADA
Kunovská priehrada
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

22. mája 2021, 12:00:00

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne

voľne prístupná

POPLATOK ZA VSTUP

voľne prístupná

Celoročne

SPRIEVODCA


Ako sa dá ku priehrade dostať ?


Priehrada leží neďaleko senickej mestskej časti Kunov,  okolo 6 km severne od Senice. Vodná plocha s rozlohou 45 ha je obklopená pieskovou plážou a trávnatými plochami. Upravené pláže v prijemnom lesnom prostredí, určené pre milovníkov letnej rekreácie. Lodenica, vybavený športový areál, minigolf, tenisové a volejbalové ihrisko, obrie šachy, ruské kolky, hojdačky, preliezačky a pieskoviská. Cyklotrasa vedúca popri potoku Teplica dáva priestor cykloturistom a korčuliarom.


Pár tipov pre turistov v okolí


Nyaryiovský kaštieľ Sobotište - 3 km severne v záhorskej obci Sobotište, ležiacej na juhozápadnom Slovensku. Renesančne barokový tzv. Veľký alebo Nyaryiovský kaštieľ s nárožnými vežami  stojí na námestí. V budove kaštieľa sa nachádza Múzeum Samuela Jurkoviča s expozíciou dejín slovenského 

družstevníctva.


Habánsky dvor v Sobotišti - na mieste, kde sa habáni pred náboženským útlakom usadili, založili tzv. bratský dvor, kde všetko bolo spoločné. Prvý takýto dvor na Slovensku vznikol v roku 1546 na okraji obce Sobotište. Môžete tu vidieť prastaré ľudové domy, habánsku zvonicu, radnicu, školu, džbánkarskú dielňu, stodolu, kľučiareň aj mlyn.


Kaštieľ a galéria - 4 km južne v Senici, neskorobarokový kaštieľ vybudovaný v roku 1760. V rokoch 1978 až 1984 bol kaštieľ zrenovovaný a odvtedy je sídlom Záhorskej galérie Jána Mudrocha, ktorá dokumentuje vývoj a súčasnosť výtvarného umenia záhorského regiónu.


Vyhliadková veža Hrajky - 5 km západne od Myjavy nájdete vyhliadkovú vežu  Hrajky, ktorá sa nachádza na rovnomennom vrchu Myjavskej pahorkatiny, neďaleko obce Turá Lúka a hlavnej cesty z Myjavy do Sobotišťa. 10 metrov vysoká veža ponúka turistom pôsobivý výhľad do doliny rieky Myjava, na časť Myjavskej pahorkatiny, Bielych Karpát a čiastočne i Považského Inovca.


Zrúcanina hradu Branč - stojí na Myjavskej pahorkatine na kopci vo výške 475 m n. m., 9 km severovýchodne od Kunovskej priehrady, priamo nad miestnou časťou obce Podbranč. Ide o bývalý pohraničný hrad strážiaci cesty cez Malé Karpaty na Moravu.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png