top of page

región: záhorie a karpaty
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

155 mnm

-

+421 917 887 696

.plavba po rieke morava  – v okolí rieky Morava sa nachádza množstvo turisticky atraktívnych miest, ktoré sú v súčasnosti prístupnejšie vďaka výletným plavbám. Vodná turistika je veľmi obľúbená najmä v letných mesiacoch. Počas plavby sa príjemne schladíte a načerpáte energiu na ďalšie aktivity.

plavba po rieke morava

plavba po rieke morava

icon_hist_ZRÚCANINA.png

.otváracie doby

.poplatok za vstup

júl - aug 

pondelok - piatok

sobota - nedeľa12:00 - 18:00

10:00 - 18:00

2,00 €

1,00 €

1,00 €

dospelí

dieťa do 150 cm

dôchodca, zťp

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


plavba po rieke morava

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

.sprievodca 


rieka Morava vytvára prirodzenú hranicu medzi Českom a Slovenskom. V blízkosti českých hraníc sa nachádza Adamov, mestská časť Gbiel. Gbely a Tvrdonice (obec v Česku) pred pár rokmi zrealizovali projekt pod názvom „Rieka Morava nás nerozdeľuje, ale spája“. Prvý krát sa tak využila Morava na vodnú turistiku. V rámci tohto projektu boli vybudované tri prístavy, z toho dva na slovenskej strane a jeden na strane českej.


výletná loďka vyráža z prístavu Gbely-Adamov a dostanete sa ňou do spomínaného moravského prístavu Tvrdonice, alebo k pohraničnej obci Kopčany.

V každom prístave na Vás čaká množstvo nádherných miest či pamiatok. Na palubu si môžete zobrať bicykel, kočík aj štvornohého miláčika. Ďalej Vám ponúkame pár tipov na výlety v jednotlivých prístavoch.


gbely-Adamov


v bezprostrednej blízkosti rieky Morava sa nachádzajú Adamovské jazerá, ktoré tvoria dve štrkoviská. Je to vyhľadávané rekreačné miesto kde sa môžete okúpať, požičať si raft či šľapaciu vodnú loďku. Brehy na jazerách sú upravené a nájdete tu stánky s občerstvením, hygienické zariadenia i požičovňu bicyklov. Počas prechádzky môžete pozorovať vzácne vodné vtáctvo, ktoré tu žije. Adamovské jazerá totiž patria do chráneného vtáčieho územia, obzvlášť rušno je tu najmä v období ťahu divých husí.


kopčany


Ak sa rozhodnete vylodiť v tejto dedinke, určite odporúčame návštevu kostola sv. Margity Antiochijskej. Je to jeden z najstarších kostolov na Slovensku a pravdepodobne aj v celej Európe.


tvrdonice


Ak je to čo i len trochu možné do moravského prístavu si zoberte bicykel, prípadne si nejaký zapožičajte. Je tu množstvo krásnych cyklotrás, po ktorých sa dostanete napríklad do Slovanského hradišta Mikulčice či na Pohansko do Břeclavi. Cestou môžete navštíviť známe moravské sklepy a ak si trúfate aj na dlhšiu túru, určite nevynechajte návštevu Lednicko-Valtického areálu.


Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

19. novembra 2022, 22:53:57

bottom of page