top of page

región: záhorie a karpaty
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

580 mnm

-

+421 917 240 098

.rozhľadňa poľana brestovec - majestátna 21,5 m vysoká rozhľadňa na Kopaniciach tu stojí od roku 2009. Poskytuje nádherné výhľady pri dobrej viditeľnosti na Biele Karpaty, Myjavskú pahorkatinu, Malé Karpaty, Tribeč, Považský Inovec, Vtáčnik i Strážovské vrchy.

rozhľadňa poľana brestovec

rozhľadňa poľana brestovec

icon_hist_ZRÚCANINA.png

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne

voľne prístupné

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


rozhľadňa poľana brestovec

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

.sprievodcaobec Brestovec sa nachádza na úpätí Myjavskej pahorkatiny len kúsok severne od mesta Myjava. Autom sa dostanete až do osady Poľana, odkiaľ je to už len krátka prechádzka k rozhľadni, ktorú pri otvorených očiach nemôžete minúť.


rozhľadňa poľana bola vybudovaná za pomoci európskych fondov cezhraničnej spolupráce a ako jeden z mála takýchto projektov v regióne skutočne plní svoj účel a poskytuje prekrásne výhľady na kopaničiarske osady i okolité hory.


o rozhľadni


celodrevená konštrukcia v strede dubového lesíka he umiestnená v nadmorskej výške 580 m.n.m. Na jej vrchol musíte prekonať 137 schodov a výhľady si užijete z výšky približne 20m nad zemou. Rozhľadňa je istená šestnástimi oceľovými lanami, aby ustála aj ten najsilnejší západoslovenský vietor.


čosi z okolia


obec Brestovec - typická kopaničiarska obec s roztrúsenými osadami. Stále sa tu zachovalo niekoľko pôvodných ľudových domov a hospodárskych budov.


vodná nádrž Brestovec - v katastri obce, blízko Myjavy sa nachádza vodná nádrž vhodná pre milovníkov rybárčenia, je oázou pokoja a kľudu.


Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

19. novembra 2022, 22:53:08

bottom of page