lista s ornamentom.png

HOREHRONIE - ROZHĽADŃA POLOMSKÉ OČKO

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

ROZHĽADŇA POLOMSKÉ OČKO - na Slovensku je momentálne okolo 150 verejne prístupných rozhľadní. Viacero je ich už zaniknutých, viaceré sú naplánované, alebo už je rozbehnutá výstavba nových. Každá rozhľadňa ponúka pohľady na svoje okolie, takže ak chcete spoznať Slovensko, treba sa z nich postupne naň pozrieť zo všetkých. Neďaleko horehronskej obce Polomka 20 km východne od Brezna, nájdete unikátnu rozhľadňu „Polomské očko“, ktorá ponúka výhľady do všetkých svetových strán. Rozhľadňa stojí na najvyššom bode na svahu lyžiarskeho strediska Polomka Bučník.

Rozhľadňa Polomské očko
Rozhľadňa Polomské očko

Rozhľadňa Polomské očko
Rozhľadňa Polomské očko

1/1
icon_tech_ZAUJÍMAVOSŤ.png

REGIÓN: ► HOREHRONIE a NÍZKE TATRY juh 

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

906 mnm

-

+421 911 633 119

XPLÓR eSHOP

icon_HOME.png

SK.13.00.17

ROZHĽADŃA POLOMSKÉ OČKO

icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.01.01.02
BRATISLAVSKÝ HRAD
Rozhľadňa Polomské očko
icon_STARS 5.0.png
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

OTVÁRACIE DOBY

prístupné

Celoročne

POPLATOK ZA VSTUP

bezplatný

Vstup

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

12. júna 2021, 13:25:20

SPRIEVODCA


Ako sa dá ku rozhľadni dostať ?


Jednoducho. Pôjdete od Brezna alebo od Popradu na parkovisko v obci Polomka, pohodlne zaparkujete a vaše hodinové približne dvojkilometrové priame stúpanie môže začať. Oddýchnete si pri novovybudovanom turistickom prístrešku, ktorý sa nachádza neďaleko rozhľadne.


Čo všetko môžete v  okolí rozhľadne vidieť ?


Veža je vysoká 30 metrov, má železnú konštrukciu obloženú drevom. Ide o celkom mohutnú stavbu na ktorej vrchol musíte zdolať 142 schodov, ale stojí to za to. Pekné výhľady na samotnú Polomku a kus Horehronia, vrcholy Nízkych Tatier na severe, na juhu Muránskej Planiny stoja za to.


Pár tipov pre turistov v okolí


Chmarošský viadukt - stojí neďaleko obce Telgárt, pod Kráľovou hoľou. Jedná sa o tehlový železničný most postavený v 30. rokoch minulého storočia. Je tvorený deviatimi oblúkmi v dĺžke 113,6m a výške 18 metrov. Most je skutočnou dominantou okolia, pretína Gregorovu dolinu a je pekne vidieť od cesty z Telgártu smerom na Vernár. Kamenný viadukt Chmaroška je považovaný za jednu z najkrajších technických stavieb na Slovensku.


Dobšinská ľadová jaskyňa - Dobšinská ľadová jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Ak máte radi ľad a ešte ste nevideli masu 25m ľadu, máte na to dobrú príležitosť v tejto UNESCO jaskyni.


Bystrianska jaskyňa - Nachádza sa v Bystrianskom krase v južnej časti Národného parku Nízke Tatry, pri obci Bystrá. Je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronského podolia a je najväčšou jaskyňou južnej strany Nízkych Tatier.


Rozhľadňa Zbojská - nájdete ju po pravej strane pri ceste z Brezna v smere na Tisovec. Na rozhľadni nájdete kaplnku, zvieratá a dozviete sa o zbojníkoch. Jedného nájdete aj neďaleko rozhľadne. Vrchol rozhľadne ponúka rozprávkový pohľad na sedlo Zbojská, Čertovu dolinu, vrch Kučalach a Fabovu hoľu.


Ľupčiansky hrad - stojí nad obcou Slovenská Ľupča asi 10 km východne od Banskej Bystrice. Je to naša národná kultúrna pamiatka. Prístupný je cestou z obce.


Vlkolínec pri Ružomberku - podhorská osada, miestna časť okresného mesta Ružomberok. Ide o pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry pozostávajúcu z typických zrubových objektov charakteristického stredoeurópskeho typu. Od roku 1993 je zapísaný do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png