top of page
rozhľadňa polomské očko

rozhľadňa polomské očko

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: horehronie a nízke tatry juh
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

906 mnm

-

+421 911 633 119

.rozhľadňa polomské očko - na Slovensku je momentálne okolo 150 verejne prístupných rozhľadní. Viacero je ich už zaniknutých, viaceré sú naplánované, alebo už je rozbehnutá výstavba nových. Každá rozhľadňa ponúka pohľady na svoje okolie, takže ak chcete spoznať Slovensko, treba sa z nich postupne naň pozrieť zo všetkých. Neďaleko horehronskej obce Polomka 20 km východne od Brezna, nájdete unikátnu rozhľadňu „Polomské očko“, ktorá ponúka výhľady do všetkých svetových strán. Rozhľadňa stojí na najvyššom bode na svahu lyžiarskeho strediska Polomka Bučník.

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png

.otváracie doby

.poplatok za vstup

voľne prístupné

celoročne

voľne prístupné.sprievodca


ako sa dá ku rozhľadni dostať ?


jednoducho. Pôjdete od Brezna alebo od Popradu na parkovisko v obci Polomka, pohodlne zaparkujete a vaše hodinové približne dvojkilometrové priame stúpanie môže začať. Oddýchnete si pri novovybudovanom turistickom prístrešku, ktorý sa nachádza neďaleko rozhľadne.


čo všetko môžete v  okolí rozhľadne vidieť ?


veža je vysoká 30 metrov, má železnú konštrukciu obloženú drevom. Ide o celkom mohutnú stavbu na ktorej vrchol musíte zdolať 142 schodov, ale stojí to za to. Pekné výhľady na samotnú Polomku a kus Horehronia, vrcholy Nízkych Tatier na severe, na juhu Muránskej Planiny stoja za to.


pár tipov pre turistov v okolí


chamkova stodola - malinká chátrajúca drevenica pod Kráľovou hoľou, ktorá láka svojou neuveriteľnou fotogenickosťou.


chmarošský viadukt - stojí neďaleko obce Telgárt, pod Kráľovou hoľou. Jedná sa o tehlový železničný most postavený v 30. rokoch minulého storočia. Je tvorený deviatimi oblúkmi v dĺžke 113,6m a výške 18 metrov. Most je skutočnou dominantou okolia, pretína Gregorovu dolinu a je pekne vidieť od cesty z Telgártu smerom na Vernár. Kamenný viadukt Chmaroška je považovaný za jednu z najkrajších technických stavieb na Slovensku.


dobšinská ľadová jaskyňa - Dobšinská ľadová jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Ak máte radi ľad a ešte ste nevideli masu 25m ľadu, máte na to dobrú príležitosť v tejto UNESCO jaskyni.


bystrianska jaskyňa - Nachádza sa v Bystrianskom krase v južnej časti Národného parku Nízke Tatry, pri obci Bystrá. Je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronského podolia a je najväčšou jaskyňou južnej strany Nízkych Tatier.


rozhľadňa Zbojská - nájdete ju po pravej strane pri ceste z Brezna v smere na Tisovec. Na rozhľadni nájdete kaplnku, zvieratá a dozviete sa o zbojníkoch. Jedného nájdete aj neďaleko rozhľadne. Vrchol rozhľadne ponúka rozprávkový pohľad na sedlo Zbojská, Čertovu dolinu, vrch Kučalach a Fabovu hoľu.
.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

12. marca 2023, 19:02:19

.

bottom of page