lista s ornamentom.png

BRATISLAVA - GALÉRIA DANUBIANA

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

Galéria Danubiana
Galéria Danubiana

Galéria Danubiana
Galéria Danubiana

1/1
icon_STARS 5.0.png

GALÉRIA DANUBIANA - Danubiana Meulensteen Art Museum - Múzeum moderného umenia, otvorené v roku 1999 južne od Bratislavy na polostrove pri vodnom diele Čunovo. V moderných, architektonicky atraktívnych priestoroch ponúka diela slovenských ale aj zahraničných maliarov a sochárov. Jeho zakladateľmi sú holandský zberateľ a podporovateľ umenia Gerard Meulensteen z Eindhovenu a slovenský galerista Vincent Polakovič. Galéria okrem iných v roku 2016 získala aj cenu Júliusa Satinského „Bratislavská čučoriedka“.

REGIÓN: ► BRATISLAVA 

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

123 mnm

-

+421 2 62 52 85 01

icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.01.00.09
BRATISLAVA - GALÉRIA DANUBIANA
01-01-02-G-BRATISLAVA-HRAD.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png
00_3d_mapka_slovensko.png

map texture

GoogleEarth

00_3d_mapka_slovensko.png
icon_hist_ZRÚCANINA.png
icon_HOME.png

SK.01.00.09

GALÉRIA DANUBIANA

OTVÁRACIE DOBY

pondelok

utorok - nedeľa

zatvorené

10:00 - 18:00

POPLATOK ZA VSTUP

10,00 €

5,00 €

5,00 €

zadarmo

dospelí

dôchodcovia

študenti

deti do 6r

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

22. mája 2021, 9:27:32

SPRIEVODCA


Ako sa dá ku galérii dostať ?


Múzeum je vzdialené necelých 20 kilometrov od centra Bratislavy. Nachádza sa pri areáli vodných športov, na cípe polostrova uprostred mohutného toku Dunaja, v bratislavskej mestskej časti Čunovo.


Čo všetko môžete v galérii a jej okolí vidieť ?


V galérii Danubiana prebehlo už veľa výstav, ktoré videlo množstvo domácich ale aj zahraničných návštevníkov. Vo veľkej sále múzea sa striedajú prehliadky svetových umelcov. V stálej expozícii môžete vidieť diela zo zbierok Danubiany, ktoré sa postupne rozširujú a zbierky zberateľa Gerarda Meulensteena. Múzeum predstavuje časť jeho širokej zbierky pozostávajúcej z približne 200 vybraných sochárskych a maliarskych diel, ktoré sa vždy postupne obmieňajú.

Súčasťou stálej zbierky moderného umenia múzea Danubiana sú aj diela maliarov, sochárov a fotografov, ktorí sa rozhodli prepožičať tomuto múzeu svoje práce, a dopĺňajú tak kolekciu o výnimočné exponáty.

V budove sa nachádza predajná galéria súčasného umenia, audiovizuálne centrum a prednášková sála. V rozľahlom parku okolo múzea máte môžete pozrieť prezentáciu viac ako 60 sochárskych diel slovenských a svetových autorov.

Prechádzka po streche múzea, poskytuje zaujímavé výhľady na samotný Dunaj, Bratislavu a Malé Karpaty.


Pár tipov pre turistov v okolí


Bratislavský hrad - Monumentálna stavba bývalého kráľovského paláca tvorí neodmysliteľnú panorámu hlavného mesta Slovenska. Bratislavský hrad predstavuje významný pamätník spoločensko-historického vývoja v tejto oblasti v dejinách Veľkej Moravy, Uhorska, Česko-Slovenska a moderného Slovenska.


Dom U dobrého pastiera - meštiansky rokokový dom z 2. polovice 18. storočia na Židovskej ulici číslo 1 v Bratislave. Je to jedna z najkrajších rokokových stavieb v Bratislave. Patrí k niekoľkým zachovaným pôvodným budovám bratislavského podhradia.


Katedrála svätého Martina - alebo aj Dóm svätého Martina je pôvodne gotická sakrálna stavba v historickej zóne Bratislavy. Je jednou z najvýraznejších bratislavských dominánt, patrí k najvyhľadávanejším turistickým objektom hlavného mesta Slovenska. Je najvýznamnejším a najväčším kostolom v Bratislave.


Vyhliadková veža UFO - symbol Bratislavy, ktorú ročne navštívia tisíce návštevníkov. Panoráma hlavného mesta Bratislavský hrad, Parlament, Dóm Sv. Martina ako na dlani. To treba jednoducho vidieť.PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png