top of page

galéria danubiana čunovo

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: bratislava
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

123 mnm

-

+421 2 62 52 85 01

.galéria danubiana - Danubiana Meulensteen Art Museum - Múzeum moderného umenia, otvorené v roku 1999 južne od Bratislavy na polostrove pri vodnom diele Čunovo. V moderných, architektonicky atraktívnych priestoroch ponúka diela slovenských ale aj zahraničných maliarov a sochárov. Jeho zakladateľmi sú holandský zberateľ a podporovateľ umenia Gerard Meulensteen z Eindhovenu a slovenský galerista Vincent Polakovič. Galéria okrem iných v roku 2016 získala aj cenu Júliusa Satinského „Bratislavská čučoriedka“.

.otváracie doby

pondelok

utorok - nedeľa

zatvorené

10:00 - 18:00

.poplatok za vstup

10,00 €

5,00 €

5,00 €

zadarmo

dospelí

dôchodcovia

študenti

deti do 6r

galéria danubiana čunovo
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá ku galérii dostať ?


múzeum je vzdialené necelých 20 kilometrov od centra Bratislavy. Nachádza sa pri areáli vodných športov, na cípe polostrova uprostred mohutného toku Dunaja, v bratislavskej mestskej časti Čunovo.


čo všetko môžete v galérii a jej okolí vidieť ?


v galérii Danubiana prebehlo už veľa výstav, ktoré videlo množstvo domácich ale aj zahraničných návštevníkov. Vo veľkej sále múzea sa striedajú prehliadky svetových umelcov. V stálej expozícii môžete vidieť diela zo zbierok Danubiany, ktoré sa postupne rozširujú a zbierky zberateľa Gerarda Meulensteena. Múzeum predstavuje časť jeho širokej zbierky pozostávajúcej z približne 200 vybraných sochárskych a maliarskych diel, ktoré sa vždy postupne obmieňajú.


súčasťou stálej zbierky moderného umenia múzea Danubiana sú aj diela maliarov, sochárov a fotografov, ktorí sa rozhodli prepožičať tomuto múzeu svoje práce, a dopĺňajú tak kolekciu o výnimočné exponáty.


v budove sa nachádza predajná galéria súčasného umenia, audiovizuálne centrum a prednášková sála. V rozľahlom parku okolo múzea máte môžete pozrieť prezentáciu viac ako 60 sochárskych diel slovenských a svetových autorov.


prechádzka po streche múzea, poskytuje zaujímavé výhľady na samotný Dunaj, Bratislavu a Malé Karpaty.


.

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

17. novembra 2022, 8:59:06

 

 

.

bottom of page