top of page

región: košice a abov
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

406 mnm

košice

+421 55 7968 011

.zoologická záhrada - v Košiciach je jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam v ktorých reálne existujú. ZOO Košice svojou rozlohou patrí medzi najväčšie zoologické záhrady v Európe. Priemerná ročná návštevnosť sa pohybuje na úrovni dvesto tisíc návštevníkov ročne. Ideálne miesto na celodenný výlet rodiny s deťmi. Okrem zvierat sú deťom k dispozícii aj detské ihriská.

.otváracie doby

apríl - september

marec, október

november - február

09:00 - 19:00

09:00 - 17:00

09:00 - 16:00

.poplatok za vstup

5,00 €

3,00 €

1,50 €

zadarmo

3,00 €dospelí

študent

dieťa  2r-6r

dieťa do 2r

seniorizoologická záhrada košice

zoologická záhrada košice

icon_hist_ZRÚCANINA.png
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png

.sprievodca


ako sa dá k zoologickej záhrade dostať ?


košická zoologická záhrada sa nachádza v prírodnom prostredí mestskej časti Košice – Kavečany. ZOO je dobre dostupná autom. Z Košíc je dostupná mestskou hromadnou dopravou a to linkou 29 na konečnú zastávku ZOO.


čo všetko môžete v ZOO a okolí vidieť ?


zoologická záhrada Košice je rozlohou najväčšia zoologická záhrada na Slovensku a v Strednej Európe. Rozkladá sa na ploche 289 ha v prírodnom prostredí mestskej časti Kavečany. S výstavbou sa začalo od roku 1979. Pre verejnosť bola ZOO otvorená až v roku 1986. Na návštevníkov čaká 181 druhov zvierat z piatich kontinentov. Z celkového areálu je dnes takmer 75 ha prístupných návštevníkom. V tom je na ploche takmer 5 ha umiestnený druhý DinoPark na Slovensku, otvorený 1. júna 2013.


dinoPark Košice je súčasťou zoologickej záhrady, samostatný vstup nie je možný. Park obsahuje modely prehistorických zvierat v životnej veľkosti a 3D kino DinoAquarium. Na jednom mieste tak stretnete nádherné živé zvieratá a vyhynuté druhohorné tvory. Veselé pasúce sa stádo stegosaurov, ktoré vás privíta hneď za bránou do DinoParku je len začiatok. V nádhernom prostredí malebného údolia s potokom to našim dinosaurom skutočne pristane. Unikátom svetového významu je živá druhohorná rastlina Wollemia nobilis.


desiatky druhohorných vládcov našej planéty v životných veľkostiach, unikátne 3D Kino zdarma, detské atrakcie, paleontologické ihrisko, občerstvenie v DinoGrile a mnoho ďalšieho. Jednoducho skvelá zábava pre celú rodinu na celý deň.


pár tipov pre turistov v okolí


košická detská historická železnica - Úzkorozchodná trať medzi stanicami Čermeľ a Alpinka bola postavená v roku 1955. Dnes je jedinou zachovanou pionierskou železnicou v Československu. Košická detská historická železnica, je jednokoľajná úzkorozchodná železnica s rozchodom koľaje 1000 mm a dĺžkou 3,9 km. Nachádza sa v prímestskej rekreačnej zóne mesta Košice v údolí Čermeľského potoka.


zvyšky Košického hradu - Košický hrad alebo Hradová sú zvyšky zrúcaniny hradu, ktorý stál na vrchu Hradová severozápadne od Košíc. Hradu o ktorom sa nevie kedy vznikol, či to bol hrad, či to bol iba neúspešný pokus o výstavbu hradu a nie je známa ani jeho úloha v stredoveku.


vyhliadková veža Hradová - Vyhliadková veža sa nachádza na vrchu Hradová v Košiciach. Z veže je široký výhľad do Košickej kotliny, Hornádskej doliny a na mesto Košice spolu s okolitými pohoriami Čierna hora, Volovské vrchy a Slanské vrchy.

Vyberte si a zoberte na výlet celú rodinu.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

20. marca 2023, 19:20:54

bottom of page