top of page

región: liptov a nízke tatry sever
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

2024 mnm

-

+421 907 886 644

.chopok - jeden z najznámejších vrcholov Nízkych Tatier, obľúbený cieľ turistov všetkých vekových kategórií, úrovne turistickej vášne, aj národnosti. Láka milovníkov zimných športov obľúbenými a vyhľadávanými zjazdovkami z jeho severnej aj južnej strany. Obe strany Chopku sú dnes prepojené lanovkou.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

voľne prístupné 

celoročne

voľne prístupné 

chopok

icon_hist_ZRÚCANINA.png
chopok
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


po Ďumbieri a Štiavnici je Chopok tretím najvyšším vrchom v Nízkych Tatrách. Patrí k turisticky najznámejším, najatraktívnejším a najvyhľadávanejším vrchom, lyžiarskym strediskom, turistickou túrou. Na svahoch Chopka sa rozprestierajú zjazdovky najznámejšieho rekreačného strediska Jasná. Pod Chopkom sa nachádza konečná zastávka jednej z lanoviek, Kamenná chata pod Chopkom a meteorologická stanica. Chopok je totiž jedným z najveternejších miest na celom Slovensku. Samotný vrchol ponúka prekrásny a veľmi ďaleký panoramatický výhľad. Túra na Chopok býva náročná, ale je plná nádherných scenérií. Ktorákoľvek turistická cesta sa zvolí, prevedie rôznymi typmi krajiny s možnosťou zazrieť i kamzíky.


leto


samozrejme na Chopok sa môžete vyviesť aj lanovkou a užívať si výhľady už za pár minút, ale pre tých ktorí hľadajú skôr túru popíšeme 16 km trasu od Srdiečka - Chopok - Ďumbier - Srdiečko. Auto môžete nechať zaparkované v stredisku Jasná pri hoteli Srdiečko. Odtiaľ sa vydáte na stúpanie po žltej turistickej značke. Po tejto značke pokračujete až na Chopok cez Kosodrevin, tu sa napája na žltú značku modrá ale po chvíli sa žltá značka točí do prava tak sa držte žltej značky aby ste to neminuli. Približne za 2 hodinky strmého stúpania prídete na Chopok. Zostup môžete ísť tou istou trasou alebo pokračovať po červenej značke na Ďumbier cez Demänovské sedlo až prídete do Krúpovho sedla a odtiaľ je to už len polhodinka výstup na Ďumbier. Keď si vychutnáte výhľady vrátite sa späť na Krúpovo sedlo a pokračujete zostupe na Chatu M. R. Štefánika. Po zelenej značke sa dostanete na Trangošku a odtiaľ po žltej už len pár minút k Srdiečku.


zima


stredisko jasná chopok sever (Záhradky, Jasná, Otupné) - ponúka najlepšie predpoklady na lyžovanie a snowboarding, okrem toho je obklopené nádhernou prírodou Demänovskej doliny s celoročne otvorenými jaskyňami. Stredisko Jasná okrem klasických zjazdoviek a lyžovania ponúka aj možnosť skúsiť freestyle.


stredisko jasná chopok juh (Kosodrevina, Srdiečko) - spolu so severom dopĺňa náročnejším lyžiarom ponuku na 46 km upravených zjazdoviek, rôznych náročností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi ale aj pre pokročilých lyžiarov. V stredisku sa nachádza 29 km zasnežovaných zjazdoviek, 30 lanoviek a vlekov, ktoré prepravia viac ako 30 000 osôb za hodinu.


stredisko Jasná Nízke Tatry ponúka bohaté možnosti na strávenie voľného času, či už v zime alebo aj v lete. Má výborné podmienky pre lyžiarov, skialpinistov, freeride a bežecké lyžovanie. Každoročne sa tu konajú preteky Európskeho alebo Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Okrem lyžovania a snowboardingu je v stredisku možné korčuľovanie či hokej. Populárnou je aj jazda na Skifoxe, Snowscoote, Snowbike a nočná sánkovačka. Stredisko myslí aj na fajnšmekrov a rodiny s deťmi, na začiatočníkov i profesionálov. V Snowparku sa zabavia začiatočníci aj skúsení jazdci a vyznávači Freestyle. FUNZONE s nenáročnými snehovými prekážkami a zábavnou lyžiarskou traťou je ideálny pre rodiny s deťmi, i milovníkov snežných dobrodružstiev. Detského návštevníka poteší Maxiland – najväčší detský zimný areál na Slovensku, s bezpečnými pásovými prepravníkmi, zábavným animačným programom a celodennou odbornou starostlivosťou.


skvelé možnosti ponúka Chopok aj tým, ktorí vyhladli, alebo sa chcú osviežiť, zohriať prípadne načerpať energiu. Chata pod Chopkom, ako aj konečné stanice lanoviek s ich reštauráciou to všetko ponúkajú. Nájdu sa aj takí, ktorí sem prichádzajú zdolať Chopok a odísť s fotografiou s nápisom, výškou vrcholu a železným drakom. Ten je totiž miestnou atrakciou na streche konečnej stanice lanovky.

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

14. apríla 2023, 18:21:50

bottom of page