top of page

región: liptov a nízke tatry sever
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

540 mnm

-

+421 949 328 006

.čutkovská dolina - je jednou zo vstupných brán do Národného parku Veľká Fatra. Ukrýva tiesňavu aj vodopády a najmä nádhernú takmer divokú prírodu, ktorú masy turistov zatiaľ neobjavili. Môžete ju však objaviť vy spolu s deťmi. Náučný 6 km chodník dolinou ponúka pokojné miesta, kde môžete načerpať energiu.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

voľne prístupné 

celoročne

voľne prístupné 

čutkovská dolina

icon_hist_ZRÚCANINA.png
čutkovská dolina
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca 


do Čutkovskej doliny vstúpite po príjemnej asfaltovej ceste. Na začiatku vás privítajú drevené koliby, v ktorých môžete ochutnať tradičnú liptovskú kuchyňu a môžete sa tu i ubytovať. Nachádzajú sa tu aj parkoviská kde môžete nechať auto. Areál dopĺňajú hospodárske zvieratá - ovce, kozy, hydina a v malom jazierku plávajú ryby. Nájdete tu aj kaplnku, pekárničku i darčekovú predajňu.


nachádza sa tu aj areál pre deti - Obrovo, ktorý je plný nevšedných atrakcií - pastelková dráha v podobe lanovky z obrovskej kolísky. Pre mamičky je prístupná relaxačná zóna s ležadlami a hojdacími sieťami. V zóne obrovej hygieny môžu deti čerpať vodu z črpáka do vodných pištolí a čistiť nimi obrove drevené zuby. Nájdete tu aj obrovu posteľ, žinku, šach, či pódium pre rôzne animačné aktivity. Na svoje si tu predovšetkým prídu deti, rodičia si oddýchnu, pretože deťom sa venujú animátori.


ľahká turistika


pokiaľ túžite po prechádzke, pokračujte po chodníku až k Čutkovskej priehrade, okolo ktorej sa môžete aj poprechádzať, oddýchnuť si na piknikových sedeniach a zrubových lavičkách. Nádrž vybudovali ženisti slovenskej armády v rokoch 1944–1947. Cieľom výstavby bolo zabezpečiť akumuláciu a dostatočný tlak úžitkovej vody pre výrobu vtedajších bavlnárskych závodov.


ďalej vás dolinou prevedie Náučný chodník Známa – Neznáma Čutkovská dolina, ktorý je dlhý 6,1 kilometra. Nachádza sa na ňom desať tabúľ odhaľujúcich tajomstvá fauny a flóry, šesť mostíkov a tri lavičky na sedenie. Najväčšími lákadlami sú 24 metrov vysoký vodopád a 64 metrov dlhý kaňon tiesňavy, ktorý vytvoril Čutkovský potok. Najvyšším bodom chodníka je tiesňava v nadmorskej výške 850 metrov. Dolinou vedie i cyklotrasa, ktorou sa dá dostať až na hrebeň Veľkej Fatry.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

14. apríla 2023, 18:21:42

bottom of page