lista s ornamentom.png

LIPTOV - JAKUBOVIANSKY VODOPÁD

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.12.00.31
LIPTOV - JAKUBOVIANSKY VODOPÁD
Jakuboviansky vodopád Liptov

REGIÓN: ► LIPTOV a NÍZKE TATRY sever

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

915 mnm

-

+421 44 5595 251

icon_HOME.png

SK.12.00.31

JAKUBOVIANSKY VODOPÁD

Jakuboviansky vodopád Liptov
Jakuboviansky vodopád Liptov

Jakuboviansky vodopád Liptov
Jakuboviansky vodopád Liptov

1/1
icon_prir_HORY.png

JAKUBOVIANSKÝ VODOPÁD - menej známy, ale veľmi pekný a ľahko dostupný vodopád na potoku Trnovec v Studenej doline. Ponúka nenáročnú a pohodlnú vychádzku vhodnú aj pre deti. Studená dolina je východiskom turistov do Žiarskej, Jamnickej a Račkovej doliny a odtiaľ na okolité štíty Západných Tatier.

00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

12. júna 2021, 11:11:15

OTVÁRACIE DOBY

prístupné

Celoročne

POPLATOK ZA VSTUP

bezplatný

Vstup 

SPRIEVODCA 


Ako sa dá ku vodopádu dostať ?


Zo Studenej doliny sa ide ako na Baranec, z chodníka potom na chodník Tatranskej magistrály odbočíte vpravo po mostíku ponad potok Trnovec a potom vľavo chodníkom súbežne s potokom až po vodopád. Výška vodopádu je približne 5 metrov.


Neďaleké rekreačné stredisko Studená dolina ponúka ubytovanie a stravovanie pre turistov, hromadné zájazdy a rodiny s deťmi. Turisti môžu navštíviť salaš, pozrieť si tradičné pasenie a dojenie oviec, ochutnať a kúpiť si ovčiarske výrobky, pokochať sa majestátnosťou vodopádov, osviežiť sa minerálnou vodou, zbierať huby a lesné plody, obdivovať jedinečnú flóru a faunu.


Pár tipov pre turistov v okolí


Priehrada Liptovská Mara - je súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády. Obľúbené letovisko milovníkov vodných športov a raj rybárov. Pre tých ktorí chcú pocítiť liečivú silu minerálnych vôd, je v okolí niekoľko termálnych kúpalísk, Tatralandia, Bešeňová alebo Lúčky. Priehrada bola vybudovaná v rokoch 1969 až 1975. Pri výstavbe bolo zaplavených 13 obcí z toho 12 úplne.


Múzeum liptovskej dediny – Pribylina, stojí neďaleko vstupu do Račkovej doliny. Ide o skanzen kde mnoho historických objektov sa podarilo zachrániť zo zaniknutých obcí počas výstavby Liptovskej Mary.


Aquapark Tatralandia - najväčší aqvapark na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe. Nachádza sa 2 km na severozápad od centra Liptovského Mikuláša v mestskej časti Ráztoky, na severnom brehu vodnej nádrže Liptovská Mara.


Vlkolínec - je najzachovalejší a najkompletnejší celok pôvodných ľudových stavieb na Slovensku. Ide o skanzen s drevenou architektúrou horských a podhorských oblastí.


Demänovská ľadová jaskyňa - zaľadnená jaskyňa v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline, jedna z viacerých Demänovských jaskýň. Ide o jednu z najstarších známych jaskýň v Európe.


Liptovský hrad - najvyššie položený hrad na Slovensku, dokonca v celej strednej Európe. Nachádza sa vo výške 1000 m n.m. Z hradu je skvelý výhľad na Liptovskú Maru, Liptov, Liptovský Mikuláš, Nízke Tatry a tiež na Veľký Choč.


Archeoskanzen Havránok - unikátne archeologické múzeum v prírode, dokumentuje prítomnosť Keltov na Liptove. Pozriete sa na Liptovskú Maru z jej západnej strany, pri priehrade vo Vlachoch.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png