top of page

región: liptov a nízke tatry sever
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

915 mnm

-

+421 44 5595 251

.jakuboviansky vodopád - menej známy, ale veľmi pekný a ľahko dostupný vodopád na potoku Trnovec v Studenej doline. Ponúka nenáročnú a pohodlnú vychádzku vhodnú aj pre deti. Studená dolina je východiskom turistov do Žiarskej, Jamnickej a Račkovej doliny a odtiaľ na okolité štíty Západných Tatier.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

voľne prístupné 

celoročne

voľne prístupné 

jakuboviansky vodopád

icon_hist_ZRÚCANINA.png
jakuboviansky vodopád
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá ku vodopádu dostať ?


zo Studenej doliny sa ide ako na Baranec, z chodníka potom na chodník Tatranskej magistrály odbočíte vpravo po mostíku ponad potok Trnovec a potom vľavo chodníkom súbežne s potokom až po vodopád. Výška vodopádu je približne 5 metrov.


neďaleké rekreačné stredisko Studená dolina ponúka ubytovanie a stravovanie pre turistov, hromadné zájazdy a rodiny s deťmi. Turisti môžu navštíviť salaš, pozrieť si tradičné pasenie a dojenie oviec, ochutnať a kúpiť si ovčiarske výrobky, pokochať sa majestátnosťou vodopádov, osviežiť sa minerálnou vodou, zbierať huby a lesné plody, obdivovať jedinečnú flóru a faunu.


pár tipov pre turistov v okolí


priehrada liptovská mara - je súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády. Obľúbené letovisko milovníkov vodných športov a raj rybárov. Pre tých ktorí chcú pocítiť liečivú silu minerálnych vôd, je v okolí niekoľko termálnych kúpalísk, Tatralandia, Bešeňová alebo Lúčky. Priehrada bola vybudovaná v rokoch 1969 až 1975. Pri výstavbe bolo zaplavených 13 obcí z toho 12 úplne.


múzeum liptovskej dediny – Pribylina, stojí neďaleko vstupu do Račkovej doliny. Ide o skanzen kde mnoho historických objektov sa podarilo zachrániť zo zaniknutých obcí počas výstavby Liptovskej Mary.


aquapark tatralandia - najväčší aqvapark na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe. Nachádza sa 2 km na severozápad od centra Liptovského Mikuláša v mestskej časti Ráztoky, na severnom brehu vodnej nádrže Liptovská Mara.


vlkolínec - je najzachovalejší a najkompletnejší celok pôvodných ľudových stavieb na Slovensku. Ide o skanzen s drevenou architektúrou horských a podhorských oblastí.


demänovská ľadová jaskyňa - zaľadnená jaskyňa v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline, jedna z viacerých Demänovských jaskýň. Ide o jednu z najstarších známych jaskýň v Európe.


liptovský hrad - najvyššie položený hrad na Slovensku, dokonca v celej strednej Európe. Nachádza sa vo výške 1000 m n.m. Z hradu je skvelý výhľad na Liptovskú Maru, Liptov, Liptovský Mikuláš, Nízke Tatry a tiež na Veľký Choč.


archeoskanzen havránok - unikátne archeologické múzeum v prírode, dokumentuje prítomnosť Keltov na Liptove. Pozriete sa na Liptovskú Maru z jej západnej strany, pri priehrade vo Vlachoch.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

14. apríla 2023, 18:21:57

bottom of page