lista s ornamentom.png

LIPTOV - KAĎA LIPTOVSKÝ JÁN

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.12.00.22
LIPTOV - KAĎA LIPTOVSKÝ JÁN
Kaďa Liptovský Ján Liptov

REGIÓN: ► LIPTOV a NÍZKE TATRY sever

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

640 mnm

-

+421 44 5280 470

icon_HOME.png

SK.12.00.22

KAĎA LIPTOVSKÝ JÁN

Kaďa Liptovský Ján Liptov
Kaďa Liptovský Ján Liptov

press to zoom
Kaďa Liptovský Ján Liptov
Kaďa Liptovský Ján Liptov

press to zoom
1/1
icon_prir_HORY.png

KAĎA LIPTOVSKÝ JÁN - „Kaďa“ je názov termálneho prameňa v obci Liptovský Ján. Jeho voda obsahuje množstvo síranov čo poznáte, keď zacítite typický "vajcovkový" zápach. Prameň je vhodný pre liečenie ťažkostí s kĺbmi.

00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

27. mája 2021, 23:02:45

OTVÁRACIE DOBY

sprístupnené

Celoročne

POPLATOK ZA VSTUP

zadarmo

Vstupné

SPRIEVODCA 


Ako sa dá ku Kadi dostať ?


Liptovský Ján je jednou z najzaujímavejších obcí Liptova s mimoriadnym množstvom zachovaných kaštieľov a kúrií. Nachádza sa neďaleko diaľnice, parkovanie je možné pri miestom kostole alebo na väčšom parkovisku pri termálnom kúpalisku. Prameň sa nachádza sa na hornom konci obce. Pri vstupe do areálu sa nachádza altánok s vyvierajúcou minerálnou vodou, ktorú si návštevníci môžu naplniť do fliaš alebo bandasiek.


Čo všetko ponúka „Kaďa“ a jej okolie ?


Prameň samotný je rozdelený na dve časti, na skalnatú časť pripomínajúcu kaďu a vedľa nej prírodný bazénik s plytkou vodou, kde si návštevníci často močia ruky a nohy. V kadi sa môžete "rochniť" v bublinkovej vode, ideálny čas trvania kúpeľa na dobré prekrvenie tkanív a kĺbov je 20 minút.

Kúpanie môžete vhodne spojiť s prehliadkou obce kde môžete uvidieť zachovalé kúrie Oravcovská, Mrnčovská, alebo kaštiele Tomášovský, Nyárijovský, Gáborovský, Marcovský, Szentiványovský, Jonášovský,

Liptovský Ján vzhľadom ku svojej polohe a prírodným podmienkam má ideálne podmienky na výlety. Môžete vystúpiť na vyhliadkovú vežu nad Liptovským Jánom, alebo podniknúť túru Jánskou dolinou. Dostanete sa až na hrebene Nízkych Tatier. Turistická rozhľadňa nad obcou Liptovský Ján bola dokončená a sprístupnená verejnosti v roku 2013. Je celodrevená a má výšku 10 a pol metra. Dostanete sa k nej aj z areálu termálneho prameňa Teplica mostíkom cez potok Štiavnica.


Tip pre turistov v okolí.


Hrad Liptovský Hrádok - alebo aj Hrádok alebo Nový hrad je zrúcanina vodného hradu, jedinečného na území Slovenska. Nachádza sa v severnej časti mesta Liptovský Hrádok. V súčasnosti je pamiatka v súkromnom vlastníctve.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png