top of page

región: liptov a nízke tatry sever
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

640 mnm

liptovský ján

+421 44 5280 470

kaďa liptovský ján - „Kaďa“ je názov termálneho prameňa v obci Liptovský Ján. Jeho voda obsahuje množstvo síranov čo poznáte, keď zacítite typický "vajcovkový" zápach. Prameň je vhodný pre liečenie ťažkostí s kĺbmi.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

voľne prístupné 

celoročne

voľne prístupné 

kaďa liptovský ján

icon_hist_ZRÚCANINA.png
kaďa liptovský ján
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá ku kadi dostať ?


liptovský ján je jednou z najzaujímavejších obcí Liptova s mimoriadnym množstvom zachovaných kaštieľov a kúrií. Nachádza sa neďaleko diaľnice, parkovanie je možné pri miestom kostole alebo na väčšom parkovisku pri termálnom kúpalisku. Prameň sa nachádza sa na hornom konci obce. Pri vstupe do areálu sa nachádza altánok s vyvierajúcou minerálnou vodou, ktorú si návštevníci môžu naplniť do fliaš alebo bandasiek.


čo všetko ponúka „kaďa“ a jej okolie ?


prameň samotný je rozdelený na dve časti, na skalnatú časť pripomínajúcu kaďu a vedľa nej prírodný bazénik s plytkou vodou, kde si návštevníci často močia ruky a nohy. V kadi sa môžete "rochniť" v bublinkovej vode, ideálny čas trvania kúpeľa na dobré prekrvenie tkanív a kĺbov je 20 minút.


kúpanie môžete vhodne spojiť s prehliadkou obce kde môžete uvidieť zachovalé kúrie Oravcovská, Mrnčovská, alebo kaštiele Tomášovský, Nyárijovský, Gáborovský, Marcovský, Szentiványovský, Jonášovský, Liptovský Ján vzhľadom ku svojej polohe a prírodným podmienkam má ideálne podmienky na výlety. Môžete vystúpiť na vyhliadkovú vežu nad Liptovským Jánom, alebo podniknúť túru Jánskou dolinou. Dostanete sa až na hrebene Nízkych Tatier. Turistická rozhľadňa nad obcou Liptovský Ján bola dokončená a sprístupnená verejnosti v roku 2013. Je celodrevená a má výšku 10 a pol metra. Dostanete sa k nej aj z areálu termálneho prameňa Teplica mostíkom cez potok Štiavnica.


tip pre turistov v okolí.


hrad liptovský hrádok - alebo aj Hrádok alebo Nový hrad je zrúcanina vodného hradu, jedinečného na území Slovenska. Nachádza sa v severnej časti mesta Liptovský Hrádok. V súčasnosti je pamiatka v súkromnom vlastníctve.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

14. apríla 2023, 18:22:28

bottom of page