top of page

región: liptov a nízke tatry sever
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

619 mnm

lúčky

+421 44 4375 566

.kúpele lúčky - majú viac ako 300 ročnú tradíciu. Sú známe liečivými účinkami minerálnej vody. Ležia na rozhraní Liptova a Oravy pod úbočím Veľkého Choča. Kúpele majú dlhoročnú tradíciu v komplexnej liečbe gynekologických ochorení. Sú to kúpele, ktoré sú na Slovensku lídrom v liečbe ženských chorôb. Pokiaľ trávite čas na dolnom Liptove, nevynechajte kúpeľnú obec Lúčky, národnú prírodnú pamiatku Lúčanský vodopád - kaskádovitý vodopád s vodou padajúcou z výšky 12 metrov do malých jazier a prírodnú pamiatku Lúčanské travertíny.

.otváracie doby

.poplatok za vstup


13:00 - 20:00

15:00 - 20:00

15:00 - 20:00

aqua-vital park

vonkajšie bazény

vnútorný bazén 

vitálny svet

17,00 €

11,00 €

12,00 €

vonkajšie bazény

vnútorné bazény

vitálny svet

kúpele lúčky

icon_hist_ZRÚCANINA.png
kúpele lúčky
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


kúpele sa nachádzajú v obci Lúčky. Jej dolnú časť tvorí pôvodná dedina, hornú samotné kúpele známe od roku 1761. Pri liečbe napomáha sadrovo-zemitá uhličitá minerálna voda liečivého prameňa s teplotou 32 °C. Po celý rok je návštevníkom k dispozícií AQUA-VITAL Park, ktorého súčasťou je vonkajší rekreačný bazén, sedací bazén s liečivou termálnou vodou s teplotou do 38 °C, vitálny svet a soľná jaskyňa. Kúpele sa okrem už spomínanej liečby gynekologických ochorení venujú aj komplexnej liečbe pohybového ústrojenstva, liečbe osteoporózy a prevencii pred jej vznikom. Nezabúdajme však, že kúpele sú vhodné pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť od každodenného rušného života.


vďačným cieľom návštevníkov kúpeľov Lúčky sú Lúčanské travertíny. Základ tvoria pramene sadrovo-zemitých kyseliek, ktoré odtekajú do riečky Teplianka. Tu sa usadili vrstvy uhličitanu vápenatého, ktoré sa časom premenili na travertín. Ten sa v minulosti aj priemyselne ťažil. Ťažba sa však musela zastaviť, lebo hrozilo narušenie toku podzemných vôd.


najkrajším príkladom usadzovania je Lúčanský vodopád na okraji kúpeľného parku. Je vysoký 12 metrov. Na rôznych skalách a stupňoch sa postupne usadzujú viditeľné vrstvy pramenitu, ktoré vytvárajú hrádzky a stupne.


ak ste zatúžili po prechádzke, spoznajte náučný chodník, ktorý spája dolnoliptovskú kúpeľnú obec Lúčky s termálnym jazierkom v susedných Kalamenoch. Dvojkilometrová trasa vedie od kúpeľov popri potoku. Chodník je starší, zatiaľ nie je značený, avšak nachádzajú sa na ňom tri informačné tabule o solúnskych bratoch – sv. Cyrilovi a Metodovi. Prvý panel predstavuje život starých Slovanov, druhá tabuľa hovorí o živote svätého Cyrila a tretia o Metodovi.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

14. apríla 2023, 18:22:28

bottom of page