top of page

región: liptov a nízke tatry sever
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

1 250 mnm

-

+421 907 886 644

ski jasná nízke tatry - významné a čoraz známejšie turistické stredisko sa nachádza v pohorí Nízkych Tatier, ktoré sa ťahá viac ako 80 kilometrov stredným Slovenskom. Nízkym Tatrám dodáva slávu druhý najvyšší štít a zároveň najnavštevovanejšie miesto Chopok, ktorého obe strany sú turisticky významné a z hľadiska dostupnosti a cestovného ruchu sú dokonca prepojené aj lanovkami.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

08:30 - 15:30

celoročne


65,00 €

skipas

1-dňový

ski jasná

icon_hist_ZRÚCANINA.png
ski jasná
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


stredisko Jasná sa nachádza v pohorí Nízke Tatry, ktoré je súčasťou Národného parku Nízke Tatry - NAPANT. Masív Nízkych Tatier sa tiahne stredným Slovenskom v neuveriteľnej dĺžke viac ako 80 km smerom od východu na západ. Čaro masívu skrášľujú malebné údolia Váhu a Hrona. Nízke Tatry sa vyznačujú najvyšším vrcholom Ďumbier 2043 m n.m.. Aj druhý najvyšší vrchol – Chopok 2024 m n.m. stojí za pozornosť.


stredisko Jasná Nízke Tatry je v súčasnosti najväčším lyžiarskym strediskom na Slovensku. Lyžiari tu majú možnosť vyskúšať jazdu na všetkých typoch lyžiarskych tratí - od ľahkých modrých po najnáročnejšie čierne, vhodných pre úplných začiatočníkov, rodiny s deťmi, ale aj pre pokročilých lyžiarov. Stredisko sa vyznačuje moderným zasnežovacím systémom, ktoré zasneží 34 km zjazdoviek a poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla v závislosti aj od počasia a poveternostných vplyvov.


na Chopku premáva 28 lanoviek a vlekov, ktoré prepravia viac ako 32 000 osôb za hodinu, čo je úctihodné číslo na tak malé Slovensko. Nachádza sa tu aj 12 freeridových zón pre milovníkov divokej jazdy, ale aj Snow Park či Fun Zone plné lyžiarskych a zábavných príležitostí. Stredisko sa vyznačuje aj najmodernejšími lanovkami. Za zážitok stojí aj večerné lyžovanie na osvetlenej zjazdovke v dĺžke 990 metrov.


v rezorte Jasná Nízke Tatry sa nachádzajú klasické i štýlové ubytovacie aj stravovacie zariadenia. Nechýbajú ani večere s hudobnou zábavou a live koncertami, ale aj Après-ski barov v údolných staniciach lanoviek Krásny panoramatický pohľad poskytuje reštaurácia Rotunda umiestnená vo výške 2 004 m.n.m. s veľkou slnečnou terasou i celý rad. Najvyššie položený ski in- ski out – Hotel Rotunda - je výstupnou a nástupnou stanicou lanoviek prepájajúcich severný a južný svah Nízkych Tatier. V stredisku nechýbajú ani športové služby, teda individuálne či skupinové lekcie s licencovanými inštruktormi v lyžiarskej škole a lyžiarskej škôlke, servis lyží a snowboardov na počkanie.


vďaka celoročnej prevádzke lanoviek ponúka stredisko Jasná aj v lete široké možnosti pre športové vyžitie – jazda na mountain kárach, horských kolobežkách i jazdu v bike parku na oboch stranách Chopku, nordic walking, pripravená je bungee trampolína či možnosť člnkovania na jazierku. Na severnej aj južnej strane Chopku je pre rodiny s deťmi prichystaná rodinná hra v prírode s novými úlohami a atrakciami draka Demiána – Drakopark Chopok.


história


o stavbe lanovky na Chopok sa začalo uvažovať po skončení 2. svetovej vojny. Naplánovaná bola dvojúseková trasa Koliesko–Luková–Chopok s dvojsedačkovou lanovkou s odpojiteľným závesom. Zvláštnosťou bolo, že cestujúci sedeli bokom v smere jazdy. Prvý úsek bol uvedený do prevádzky v roku 1949, 2. úsek bol uvedený 29. augusta1954. Okrem tejto lanovky bolo v stredisku (na severnej strane) postavených niekoľko ďalších lanoviek. V roku 1979 bola postavená lanovka Otupné–Brhliská, jediná kabínková lanovka v stredisku. Kabínky boli štvormiestne, s tvarom tzv. vajíčko. Táto lanovka bola v roku 2009 nahradená novou lanovkou s 8miestnymi kabínkami. Hlavným dôvodom výmeny kabínky bolo zvýšenie bezpečnosti, prepravnej kapacity a pohodlia lyžiarov, keďže dolná stanica lanovky je blízko hlavných parkovísk.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

14. apríla 2023, 18:21:50

bottom of page