lista s ornamentom.png

liptov - vodný park bešeňová

turistická zaujímavosť, tip na výlet, sprievodca, mapa, fotky, hodnotenia, navigácia, aktuálne počasie

icon_STARS 5.0.png
.vodný park bešeňová
.vodný park bešeňová

press to zoom
.vodný park bešeňová
.vodný park bešeňová

press to zoom
1/1
icon_prir_HORY.png

región: liptov a nízke tatry sever
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

513 mnm

-

+421 917 998 844

icon_hist_HRAD.png
.virtuálna minca xplór nft
#47/99
.47
sk.12.00.10
liptov - vodný park bešeňová
.vodný park bešeňová

.vodný park bešeňová - sa nachádza v prostredí Chočských vrchov s výhľadom na Nízke a Západné Tatry či Veľkú Fatru. Vodný raj s celoročnou prevádzkou je unikátny geotermálnymi bazénmi, bazénom s pravými morskými vlnami, najrýchlejšími a najdlhšími toboganmi na Slovensku i vodným svetom s detskými atrakciami.

.otváracie doby

09:00 - 21:00

Pondelok - Nedeľa

.poplatok za vstup

27,00 €

23,00 €

20,00 €

dospelí 

študenti, seniori

deti 

00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png

.sprievodca


areál leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová neďaleko Ružomberka. Je vybudovaný na báze horúcich prameňov liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov. Voda blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy, má priaznivé kozmetické účinky.


odpočinúť si môžete v deviatich bazénoch s termálnou alebo priezračnou vodou s teplotou až do 40 °C. Termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, čomu sa poteší aj vaša pleť. Vyhľadávajú ju všetky vekové kategórie i rodiny s deťmi.


oázu pokoja poskytne krytý komplex, ktorý dýcha prírodou. Svoju obľúbenú knihu si vychutnáte v teple na lehátku obklopený krásnou zeleňou. Energiu načerpáte v šiestich suchých alebo parných saunách. Veľkému záujmu sa tešia saunové rituály nielen za bieleho dňa, ale aj za mesačného svitu počas špeciálnych eventov. Zabrať dostanú i vaše chuťové poháriky. Okrem chutných jedál z čerstvých surovín na vás čakajú výhľady na krásy Liptova.


súčasťou vodného raja sú aj kongresové priestory, ktoré ponúkajú kapacitu pre 500 ľudí. Najväčšia sála má kapacitu až 350 miest. Zo všetkých priestorov je výhľad na liptovské pohoria.


areál poskytuje dostatočný počet ubytovacích kapacít v hoteloch, alebo v apartmánoch nachádzajúcich sa v okolí. Tie si môžete po dohode s majiteľmi prenajať.

Za váš pohľad určite stoja Bešeňovské travertíny. Nenechajte si ujsť krásnu prírodu a jazero Bešeňová, ktoré je súčasťou vodného diela Liptovská Mara. Napriek tomu, že táto časť vodnej nádrže nie je určená na rekreáciu, rybári a milovníci vodného vtáctva tu nájdu mnoho rozmanitých druhov.


  • srdcomposlovensku Instagram
logo_srdcomPoSlovensku_v.9.21.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

17. novembra 2021, 17:49:27

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór