lista s ornamentom.png

LIPTOV - VODNÝ PARK BEŠEŇOVÁ

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.12.00.10
LIPTOV - VODNÝ PARK BEŠEŇOVÁ
Vodný park Bešeňová Liptov

REGIÓN: ► LIPTOV a NÍZKE TATRY sever

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

513 mnm

-

+421 917 998 844

icon_HOME.png

SK.12.00.10

VODNÝ PARK BEŠEŇOVÁ

Vodný park Bešeňová Liptov
Vodný park Bešeňová Liptov

Vodný park Bešeňová Liptov
Vodný park Bešeňová Liptov

1/1
icon_prir_HORY.png

VODNÝ PARK BEŠEŇOVÁ - sa nachádza v prostredí Chočských vrchov s výhľadom na Nízke a Západné Tatry či Veľkú Fatru. Vodný raj s celoročnou prevádzkou je unikátny geotermálnymi bazénmi, bazénom s pravými morskými vlnami, najrýchlejšími a najdlhšími toboganmi na Slovensku i vodným svetom s detskými atrakciami.

00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

27. mája 2021, 23:03:05

OTVÁRACIE DOBY

09:00 - 21:00

Pondelok - Nedeľa

POPLATOK ZA VSTUP

27,00 €

23,00 €

20,00 €

dospelí 

študenti, seniori

deti 

SPRIEVODCA


Areál leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová neďaleko Ružomberka. Je vybudovaný na báze horúcich prameňov liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov. Voda blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy, má priaznivé kozmetické účinky.

Odpočinúť si môžete v deviatich bazénoch s termálnou alebo priezračnou vodou s teplotou až do 40 °C. Termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, čomu sa poteší aj vaša pleť. Vyhľadávajú ju všetky vekové kategórie i rodiny s deťmi.

Oázu pokoja poskytne krytý komplex, ktorý dýcha prírodou. Svoju obľúbenú knihu si vychutnáte v teple na lehátku obklopený krásnou zeleňou. Energiu načerpáte v šiestich suchých alebo parných saunách. Veľkému záujmu sa tešia saunové rituály nielen za bieleho dňa, ale aj za mesačného svitu počas špeciálnych eventov. Zabrať dostanú i vaše chuťové poháriky. Okrem chutných jedál z čerstvých surovín na vás čakajú výhľady na krásy Liptova.

Súčasťou vodného raja sú aj kongresové priestory, ktoré ponúkajú kapacitu pre 500 ľudí. Najväčšia sála má kapacitu až 350 miest. Zo všetkých priestorov je výhľad na liptovské pohoria.

Areál poskytuje dostatočný počet ubytovacích kapacít v hoteloch, alebo v apartmánoch nachádzajúcich sa v okolí. Tie si môžete po dohode s majiteľmi prenajať.

Za váš pohľad určite stoja Bešeňovské travertíny. Nenechajte si ujsť krásnu prírodu a jazero Bešeňová, ktoré je súčasťou vodného diela Liptovská Mara. Napriek tomu, že táto časť vodnej nádrže nie je určená na rekreáciu, rybári a milovníci vodného vtáctva tu nájdu mnoho rozmanitých druhov.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png