lista s ornamentom.png

nízke tatry - vodopád šuštiačka

turistická zaujímavosť, tip na výlet, sprievodca, mapa, fotky, hodnotenia, navigácia, aktuálne počasie

.vodopád šuštiačka
.vodopád šuštiačka

press to zoom
.vodopád šuštiačka
.vodopád šuštiačka

press to zoom
1/1
icon_prir_HORY.png

región: liptov a nízke tatry sever
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

857 mnm

-

+421 44 528 04 70

.virtuálna zberateľská nft minca
.xx
sk.12.00.46
nízke tatry - vodopád šuštiačka
.vodopád šuštiačka
.vodopád šuštiačka


00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
icon_STARS 5.0.png

.vodopád šuštiačka - Jánska dolina považovaná za jednu z najkrajších dolín národného parku Nízke Tatry ukrýva množstvo atraktívnych prírodných výtvorov. Okrem jaskýň, minerálnych prameňov či vôkol sa týčiacich skalnatých vrcholov k nim patria i vodopády. Jedným z najkrajších a najľahšie prístupných vodopádov Jánskej doliny je vodopád nachádzajúci sa na úpätí vrchu Slemä, v bočnej dolinke zvanej Šuštiačka.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

voľne prístupné 

celoročne

voľne prístupné 

.sprievodca


ako sa dá ku vodopádu šuštiačka dostať ?


k vodopádu v dolinke Šuštiačka sa možno dostať po vyšliapanom, ale neoznačenom chodníku, ktorý odbočuje z modrej turistickej značky vedúcej Jánskou dolinou. Vôkol vodopádu sa rozprestiera temer nedotknutý les so zaujímavými roklinami a skalnými bralami.


pár tipov pre turistov v okolí


demänovská ľadová jaskyňa - zaľadnená jaskyňa v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline, jedna z Demänovských jaskýň. Doložená už roku v 1299 ako jedna z najstarších známych jaskýň v Európe.


demänovská jaskyňa Slobody - krasová jaskyňa v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline, jedna z Demänovských jaskýň. Objavená bola v roku 1921 a je najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku. Jaskyňa je na kvapľovú výzdobu najbohatšia zo známych Demänovských jaskýň.


aj mesto Liptovský Mikuláš ponúka príjemne strávený čas pre rodiny s deťmi.


kaštieľ Vranovo stojí v Liptovskom Mikuláši, v jeho západnej mestskej časti Palúdzka, na ulici Vranovská pri rieke Demäňovka. Je to necelé 2 km od priehrady Liptovská Mara. V roku 1985 bola v parku pred kaštieľom nainštalovaná socha Juraja Jánošíka. V priestoroch Múzea Janka Kráľa na Námestí osloboditeľov si môžete pozrieť presunutú expozíciu Jánošíkova mučiareň a súdna sieň.


jánošíkovo väzenie bolo umiestnené v Kaštieli Vranovo v Liptovskom Mikuláši, ktorý je teraz známy ako miesto, kde bol v zime roku 1713 väznený legendárny zbojnícky kapitán a ľudový hrdina Juraj Jánošík. Expozícia s jánošíkovskou tematikou s názvom "Jánošíkovské tradície v Liptove a na Slovensku" bola v kaštieli prístupná do roku 1997. Po reštitúciách sa presunula do priestorov Múzea Janka Kráľa a kaštieľ sa stal pre verejnosť uzatvorený.


slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva umiestnené v bývalom jezuitskom kláštore. Ide o   jediné múzeum svojho druhu na Slovensku s expozíciami Kras a jaskyne Slovenska a Chránená príroda Slovenska. Návštevu múzea môžete ukončiť na rozhľadni múzea, pozrieť si panorámu okolitých hôr ale aj starobylé dominanty mesta.


evanjelický kostol s kapacitou 1700 miest na sedenie, ktorý patrí k najväčším evanjelickým kostolom na Slovensku.


synagóga postavená v roku 1846 je jedna z najväčších a najštýlovejších na Slovensku s bohato zdobeným secesným interiérom. Na západnej galérii synagógy je inštalovaná výstava o histórii židovskej komunity, ktorá vyše dvoch storočí spolutvorila dejiny mesta.


liptovské múzeum sídli v historických priestoroch budovy Čierneho orla. V expozícii poľovníctva a rybárstva na Liptove vás prevedie dejinami poľovníctva a rybárstva na Liptove od stredoveku až po súčasnosť.


  • srdcomposlovensku Instagram
logo_srdcomPoSlovensku_v.9.21.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

20. januára 2022, 13:55:24

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór