top of page
ferrata martinské hole

ferrata martinské hole

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: malá fatra a rajecká dolina
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

1 039 mnm

-

+421 910 958 339

.ferrata hzs martinské hole  – ide o turistický chodník, ktorý je riadne vyznačený, udržiavaný a určený širokej verejnosti. Cesta ním však pripomína horolezecký výstup. Nájdete tu laná, skoby, stúpačky, ale aj krásnu prírodu. Vedie spod Stráni na Martinské hole. Pokiaľ máte dobrodružného ducha, milujete prírodu, lezenie po skalách a radi spoznávate nové miesta, určite by ste nemali túto ferratu vynechať.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

1. jún - 15. septmber

1. nov - 15. apr


otvorené

otvorené

bezplatný


10,00 €

50,00 €

vstup 

výstroj

požičanie/deň

záloha

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

.sprievodca


turistický chodník Ferrata Horskej záchrannej služby z Martina – Strání na Martinské hole je dlhý 4,8 kilometra s prevýšením 800 výškových metrov. Prejdete po jedenástich mostíkoch, popri šiestich oddychových zónach a piatich informačných tabuliach. Pomôže vám 450 metrov oceľových lán, 80 stúpačiek, 180 istiacich bodov a jeden kovový rebrík. Rezervujte si na ňu dve hodiny.


celá trasa má dve časti. Prvou je prístupový chodník - bežný turistický chodník značený červenou značkou, ktorý vedie popri Pivovarskom potoku. Po štvrtú informačnú tabuľu sa dá prejsť bez akéhokoľvek výstroja a túto trasu zvládnu aj menej zdatní turisti.


pri piatom informačnom paneli sa ferrata rozdvojuje na dva varianty. Ľahší a ťažší a stretávajú sa opäť v jednom bode. Každý si môže vybrať ten, na ktorý sa cíti. Ide o zaistenú turistickú trasu s oceľovými lanami, stúpačkami, rebríkom a rôznymi premosteniami. Je určená všetkým turistom, ktorí obdivujú slovenskú prírodu a chcú sa športovo či adrenalínovo vyžiť. Trasa vedie ponad koryto potoka v skalných stenách a človek sa tam pohybuje vo výškach. Ak úspešne zvládnete hociktorú z týchto ciest, prídete na miesto, kde je veľký dvojkríž a lavička. Tu sa môžete zapísať do knihy návštev. Modrá turistická značka vás dovedie k chatám na Martinských holiach. Späť sa vrátite po žltej.


ferrata je okrem sezónnych uzáver, na jar od 15. apríla do konca mája a na jeseň od 15. septembra do konca októbra, otvorená aj v zime. Skúsenejší turisti, ktorí vedia používať mačky, ju môžu absolvovať aj v zime.

Keď chcete zdolať ferratu, mal by ste vyraziť zarána. Nie poobede, lebo prichádzajú búrky. Pozor si treba dávať aj po dažďoch, keď je skala viac šmykľavá. Odporúčame používať ferratovú výbavu - sedací úväz, tlmič pádov, prilbu a rukavice.


vybudovali ju nadšenci zo združenia Skialp klub Kriváň spolu s Horskou záchrannou službou Veľká Fatra a dobrovoľníkmi.


Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

28. novembra 2022, 15:08:27

bottom of page