top of page
zbojnícky chodník vrátna

zbojnícky chodník vrátna

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: malá fatra a rajecká dolina
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

987 mnm

-

+421 903 793 100

.zbojnícky chodník – poskytuje krásne výhľady a vynaložená námaha stojí za jeho zdolanie. Trasa je určená pre zdatnejších turistov. V doline Obšívanka sú zaujímavé skalné útvary. Cestou natrafíte i na kosodrevinu a zdoláte 1100 schodov. Tento turistický chodník sa vyznačuje prudkým klesaním a stúpaním miestami za pomoci reťazí. Prejsť ho zvládnete za 3 - 4 hodiny.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

1. mar - 15. jún

ostatné mesiace 

uzatvorené

voľne prístupné


voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

.sprievodca


ako na zbojnícky chodník?


chodník sa začína v Tiesňavách po modrej turistickej značke. Tu môžete odparkovať auto na malom parkovisku pri ceste. Na začiatku je náročný s veľmi prudkým stúpaním, a preto na niektorých úsekoch radšej využite reťaze, upevnené v skale. Po modrej značke pôjdete asi hodinu na Malé Nocľahy. Odtiaľ pokračujete opäť po modrej do jednej z najkrajších dolín Obšívanka. Po zostupe cez Obšívanku môžete prísť po modrej značke do osady Vyšné Kamence alebo pri rázcestí prejdite na žltú značku smer Oravcové. Je to malý kopec, týčiaci sa nad Terchovou, s pekným výhľadom a pokojným prostredím. Do Terchovej zostúpite po Krížovej ceste, ktorá sa tu nachádza.


ďalšou možnosťou je, že pri rázcestníku Malé Nocľahy prejdete na žltú značku, ktorá vás dovedie na hrebeň Sokolie. Odtiaľ je to po zelenej do Starého dvora 45 minút. K tomu ešte 40 minút peši po ceste a ste v Terchovej.


upozornenie


na záver ešte jedno dôležité upozornenie - úsek Malé Nocľahy  - Obšívanka je v období od 1. marca do 15. júna uzatvorený. Je to kvôli ochrane sokola sťahovavého, ktorý tu hniezdi. Sokol sťahovavý je na Slovensku chránený zákonom a preto jeho hniezda strážia ochrancovia prírody.


Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

22. novembra 2022, 20:11:17

bottom of page