top of page
thermal podhájska

thermal podhájska

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: ponitrie a požitavie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

137 mnm

-

+421 911 103 443

.thermal podhájska - kúpeľný areál v jednej z najstarších obcí na Slovensku, ktorý sa rozprestiera na ploche 14 ha, poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie ako v letnom tak aj v zimnom období.  Unikátny vrt poskytuje vodu s rovnakým zložením ako má  Mŕtve more. Počas letnej sezóny je návštevníkom k dispozícii deväť  bazénov a tobogan. Súčasťou termálneho kúpaliska je aj novootvorené Wellness centrum Aquamarin.

.otváracie doby

info na webe

.poplatok za vstup

info na webe

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


ako sa dá do thermalu podhájska dostať ?


ak pôjdete po ceste Šurany smerom na Levice uprostred obce odbočíte za benzínovou pumpu doprava až prejdete železnicu a za ňou na Termálnu ulicu. Hneď po prechode koľají nájdete vhodné miesto na parkovanie.


čo všetko môžete v areáli a jeho okolí vidieť ?


turisti do Podhájskej prichádzajú hlavne kvôli „zázračnej vode“ ktorá je svetovým unikátom vďaka svojim blahodarným účinkom na celý organizmus. Termálna voda, z hĺbky 1900 metrov má pri ústi vrtu teplotu 83 °C. Voda je slaná a pôsobí priam zázračne na ochorenia ako je reumatizmus, dna, bolesti chrbtice, kĺbové ochorenia, cievne ochorenia, ekzémové ochorenia, prieduškové ochorenia a ochorenia dýchacích ciest. Blahodarne pôsobí aj na doliečenie zlomenín, zmierňuje bolesti a stimuluje štítnu žľazu.


areál ponúka 9 bazénov s termálnou a úžitkovou vodou, množstvo vodných atrakcií. Komplex služieb pre relaxáciu zahrňuje sauny, tropický tunel, vodné peklo, morský kúpeľ, tepidárium, ľadopád, vedro odvahy i ochladzovací bazén.


krajina okolo Podhájskej je ideálnym prostredím pre cykloturistiku a poznávacie výlety do okolia s množstvom rybníkov a starých kaštieľov.


pár tipov pre turistov v okolí


hrádocká venuša - z Nitrianskeho Hrádku, je jedna z najznámejších slovenských sošiek venuše, ide o archeologický nález pochádzajúci z obdobia neolitu. Bola motívom na slovenských dvojkorunových minciach po roku 1993 až do zavedenia €. Soška ženy sediacej na stolčeku je z vypálenej hliny. Originál Hrádockej, alebo aj Nitrianskej venuše, sa nachádza v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi.


synagóga šurany - Ortodoxná synagóga‌ v‌ Šuranoch‌ bola postavená v roku 1916. Je národnou kultúrnou pamiatkou. Slúži ako mestské múzeum, v ktorom je stála expozícia venovaná histórii mesta.


kaštieľ v šali - ktorý nájdete priamo v centre mesta Šaľa a ktorý je v podstate kópiou renesančného zámku rodu Thurzovcov v Bytči. Skúsite preveriť ?


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

24. novembra 2022, 10:31:59

bottom of page