lista s ornamentom.png

PONITIRIE - THERMAL PODHÁJSKA

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

Thermal Podhájska
Thermal Podhájska

Thermal Podhájska
Thermal Podhájska

1/1
icon_STARS 5.0.png

THERMAL PODHÁJSKA - kúpeľný areál v jednej z najstarších obcí na Slovensku, ktorý sa rozprestiera na ploche 14 ha, poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie ako v letnom tak aj v zimnom období.  Unikátny vrt poskytuje vodu s rovnakým zložením ako má  Mŕtve more. Počas letnej sezóny je návštevníkom k dispozícii deväť  bazénov a tobogan. Súčasťou termálneho kúpaliska je aj novootvorené Wellness centrum Aquamarin.

REGIÓN: ► PONITRIE a POŽITAVIE

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

137 mnm

-

+421 911 103 443

icon_hist_HRAD.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.07.00.79
PONITIRIE - THERMAL PODHÁJSKA
Thermal Podhájska
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

OTVÁRACIE DOBY

Bližšie info

na oficiálnej stránke

POPLATOK ZA VSTUP

na oficiálnej stránke

Bližšie info

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

11. júna 2021, 13:52:03

SPRIEVODCA


Ako sa dá do Thermalu Podhájska dostať ?


Ak pôjdete po ceste Šurany smerom na Levice uprostred obce odbočíte za benzínovou pumpu doprava až prejdete železnicu a za ňou na Termálnu ulicu. Hneď po prechode koľají nájdete vhodné miesto na parkovanie.


Čo všetko môžete v areáli a jeho okolí vidieť ?


Turisti do Podhájskej prichádzajú hlavne kvôli „zázračnej vode“ ktorá je svetovým unikátom vďaka svojim blahodarným účinkom na celý organizmus. Termálna voda, z hĺbky 1900 metrov má pri ústi vrtu teplotu 83 °C. Voda je slaná a pôsobí priam zázračne na ochorenia ako je reumatizmus, dna, bolesti chrbtice, kĺbové ochorenia, cievne ochorenia, ekzémové ochorenia, prieduškové ochorenia a ochorenia dýchacích ciest. Blahodarne pôsobí aj na doliečenie zlomenín, zmierňuje bolesti a stimuluje štítnu žľazu.

Areál ponúka 9 bazénov s termálnou a úžitkovou vodou, množstvo vodných atrakcií. Komplex služieb pre relaxáciu zahrňuje sauny, tropický tunel, vodné peklo, morský kúpeľ, tepidárium, ľadopád, vedro odvahy i ochladzovací bazén.

Krajina okolo Podhájskej je ideálnym prostredím pre cykloturistiku a poznávacie výlety do okolia s množstvom rybníkov a starých kaštieľov.


Pár tipov pre turistov v okolí


Hrádocká Venuša - z Nitrianskeho Hrádku, je jedna z najznámejších slovenských sošiek venuše, ide o archeologický nález pochádzajúci z obdobia neolitu. Bola motívom na slovenských dvojkorunových minciach po roku 1993 až do zavedenia €. Soška ženy sediacej na stolčeku je z vypálenej hliny. Originál Hrádockej, alebo aj Nitrianskej venuše, sa nachádza v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi.


Synagóga Šurany - Ortodoxná synagóga‌ v‌ Šuranoch‌ bola postavená v roku 1916. Je národnou kultúrnou pamiatkou. Slúži ako mestské múzeum, v ktorom je stála expozícia venovaná histórii mesta.


Kaštieľ v Šali - ktorý nájdete priamo v centre mesta Šaľa a ktorý je v podstate kópiou renesančného zámku rodu Thurzovcov v Bytči. Skúsite preveriť ?


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png