lista s ornamentom.png

POVAŽIE - KÚPELE NIMNICA PÚCHOV

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

Kupele Nimnica Púchov Považie
Kupele Nimnica Púchov Považie

Kupele Nimnica Púchov Považie
Kupele Nimnica Púchov Považie

1/1
icon_STARS 5.0.png

KÚPELE NIMNICA – trápia vás problémy s tráviacim ústrojenstvom, dýchacími cestami alebo choroby obehového systému? Tak práve pre vás sú ideálnym miestom na rekonvalescenciu a oddych kúpele Nimnica. Okrem toho tu môžete navštíviť množstvo zaujímavých miest.

REGIÓN: ► POVAŽIE 

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

288 mnm

PÚCHOV

+421 42 460 8111

icon_HOME.png

SK.05.08.02

KÚPELE NIMNICA PÚCHOV

00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
icon_hist_HRAD.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.05.08.02
POVAŽIE - KÚPELE NIMNICA PÚCHOV
Kupele Nimnica Púchov Považie
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

16. mája 2021, 15:02:47

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne 

prístupné

POPLATOK ZA VSTUP

bezplatný

Vstup

SPRIEVODCA 


História


Kúpele nájdete na severozápade Slovenska, medzi mestami Púchov a Považská Bystrica, pri veľkej vodnej nádrži – Priehrade mládeže. Ich pôvod siaha do roku 1953, kedy pri hĺbení základovej jamy priehradného múru objavili prameň s čistou, ale podozrivo slanou a šumiacou vodou. Správa o pozitívnom účinku na niektorých pracovníkov sa rýchlo rozniesla a tak výskum vody nenechal na seba dlho čakať. Samotné kúpele otvorili svoje brány 1. apríla 1959. V rokoch 1961 – 67 bola v kúpeľoch zriadená pobočka Výskumného ústavu humánnej bioklimatológie, ktorá skúmala účinok minerálnej vody a klímy na ochorenia človeka.


Súčasnosť


Minerálny prameň, ktorý kúpele využívajú, obsahuje dôležité stopové prvky ako: draslík, horčík, chlór, jód, sodík, vápnik, železo a tiež voľný oxid uhličitý. Klienti si chodia liečiť choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, dýchacích ciest, ženské choroby, ale aj choroby súvisiace s tráviacimi a dýchacími cestami.

V okolí sa nachádza neskutočné množstvo zaujímavých miest. Treba spomenúť Priehradu mládeže, ktorá je 12 km dlhá a cca 1 km široká. Je rekreačnou oblasťou, môžete využiť plavbu výletnou loďou, rôzne vodné športy a mnoho iného.

Pre ľudí, ktorí majú radšej vysokohorskú turistiku, sa neďaleko majestátne vypínajú Javorníky, v ktorých nájdete viaceré horské strediská.

Aj okolité mestá ponúkajú rôzne atrakcie. Stačí zájsť do mesta Púchov alebo ísť pozrieť zrúcaninu Bystrického hradu. Koho zaujíma história sklárstva na Slovensku, iste nech neobíde Lednické Rovne. Ak sa vyberiete smerom na juhozápad, tam môžete obdivovať krásy Trenčína a jeho okolia.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png