top of page
vodné dielo žilina

vodné dielo žilina

icon_hist_ZRÚCANINA.png

región: považie
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

338 mnm

žilina

+421 907 845 567

.vodné dielo žilina - centrum outdoorových aktivít pri Žiline. Cyklotrasy po hrádzi až k hradom, reštaurácie, bary, detské ihriská, beach volleybal, vodné športy, rybolov ... každý si tu nájde čosi pre seba. Impozantnou stavbou je aj samotné vodné dielo, ktoré slúži primárne na výrobu elektrickej energie.

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne

voľne prístupné

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodcakde sa vodné dielo nachádza?


na východnom okraji Žiliny, v smere od mesta odbočíte smer Višňové, na kruhovom objazde potom zídete odbočkou na Mojš. Z opačnej strany od Terchovej odbočíte pri priemyselnom parku pri závode MOBIS smer Mojš, musíte prejsť celou obcou a popri hrádzi prídete k Vodnému dielu. Ak však prichádzate od Terchovej, nemusíte ísť až k elektrárni. Na cyklotrasu po hrádzi môžete nastúpiť aj vo Varíne, alebo v Mojši.


k vodnému dielu chodí z mesta Žilina aj MHD, číslo linky 67.


čo zaujme na vodnom diele?


samotná stavba bola uvedená do prevádzky v roku 1998 a vodou bola zaplavená celá Mojšova Lúčka, časť Mojša a miestna časť Hruštiny. Náhradné bývanie pre obyvateľov zatopených obcí bolo vybudované v novej Mojšovej Lúčke.


vodné dielo slúži primárne na výrobu elektrickej energie. Jeho najväčšia hĺbka pri hati je cca 18m. V súčasnosti je priestor vodného diela najmä rekreačným územím. Na hrádzach boli vybudované chodníky pre cyklistov a peších, vzniklo niekoľko malých lodeníc a na vodnom diele prebiehajú aj kurzy pre malé plavidlá a jachting.


boli vybudované parkovacie plochy, niekoľko detských ihrísk a veľký rezort Extreme park s plážovými ihriskami, fit zónou, detskou zónou, ale aj paintbolovým ihriskom a podobne.


v okolí vodného diela vyrástlo tiež niekoľko barov, reštaurácií a oddychových miest.


z Vodného diela Žilina sa dá pohodlne dostať po cyklotrasách na Hrady Strečno, Budatín alebo do Tepličky nad Váhom a na Straník.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

21. novembra 2022, 20:24:00

bottom of page