lista s ornamentom.png

TATRY - VODOPÁDY STUDENÉHO POTOKA

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

icon_HOME.png

SK.17.00.17

VODOPÁDY STUDENÉHO POTOKA

REGIÓN: ► TATRY 

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

1247 mnm

VYSOKÉ TATRY

+421 52 442 34 40

icon_STARS 5.0.png

STUDENOVODSKÉ VODOPÁDY – nazývané tiež Vodopády Studeného potoka sa nachádzajú na úseku potoka od Rainerovej po Bilíkovu chatu a tvorí ich Obrovský, Trojitý, Malý, Skrytý a Dlhý vodopád. Tieto nádherné stupňovité vodopády a katarakty sú vyhľadávaným turistickým miestom Vysokých Tatier. Cesta k nim nie je vôbec náročná a zvládnu ju i menej zdatní turisti, deti či starší ľudia.

Vodopády studeného potoka
Vodopády studeného potoka

Vodopády studeného potoka
Vodopády studeného potoka

1/1
icon_prir_HORY.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.17.00.17
TATRY - VODOPÁDY STUDENÉHO POTOKA
Vodopády studeného potoka
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

13. júna 2021, 9:13:56

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne 

prístupné

POPLATOK ZA VSTUP

Vstup

bezplatný

1/28

SPRIEVODCA


Tento zložitý systém viacstupňových kaskád vyniká obzvlášť pri jarnom topení snehu a po výdatných dažďoch.

Pekný výhľad na Obrovský vodopád sa Vám naskytne z mosta na Tatranskej magistrále. Nachádza sa medzi dvoma skalami a dosahuje výšku 20 m.

O niečo nižšie sa nachádza Trojitý vodopád, ktorý má v nemeckom a maďarskom jazyku poetický názov – v preklade „vodopád umelcov“. Je však ukrytý v lese a navštevuje ho len málo turistov.

Ďalšie vodopády ležia pod sútokom Veľkého Studeného potoka s Malým Studeným potokom. Tam, kde začína tiecť bystrina pod názvom Studený potok, sa nachádza Malý vodopád (1276 m n. m.) a prekonáva 18 metrový výškový rozdiel. Pod ním padá Skrytý vodopád (1247 m) z výšky 5 m a ešte nižšie je Veľký vodopád (1226 m n. m.)s najvyššou kaskádou, ktorá meria 13 m. Ten ste mohli vidieť aj vo filme - Jak se krotí krokodýli. Posledným z vodopádov je Dlhý vodopád (1153 m n. m.), ktorý je situovaný oproti Bilíkovej Chate na Hrebienku.


Prístup


Najjednoduchší prístup k vodopádom je zo Starého Smokovca a odtiaľ sa po zelenej značke dostanete na Hrebienok. Na Hrebienok sa, ale tiež môžete dostať pešo po asfaltovej ceste alebo lanovkou. Z Hrebienka do Veľkej studenej doliny pokračujete po červenej značke až Starolesniansku poľanu, kde je postavená Rainerova chata. Po červenej značke pokračujte až k Obrovskému vodopádu. Potom sa vrátite spať na Starolesniansku poľanu a vydáte sa po modrej značke. Tu už budete počuť hučanie vodopádov. Pri nich sa nachádzajú reťazové zábrany, ktoré označujú bezpečnú vzdialenosť ktorú by ste mali dodržiavať.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png