top of page

región: zemplín a vihorlat
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

201 mnm

stropkov

+421 903 04 82 63

.zoopark stropkov  – alebo aj „Park zvierat“, je zaujímavým a atraktívnym kultúrno výchovným zariadením mesta Stropkov. Park je jediným zariadením svojho druhu na Slovensku. Okrem vystavovania zaujímavých cudzokrajných zvierat v 40 voliérach sa podieľa na výchove mladej generácie k láske k prírode. Ročne ho navštívi viac ako 30 000 obdivovateľov nielen z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia.

.otváracie doby

apríl (15) - jún

jún - august

september - október (19)

10:00 - 17:00

10:00 - 18:00

10:00 - 17:00


.poplatok za vstup

1,50 €

1,00 €

15,00 €

zadarmo

0,20 €

dospelí

deti 3-15r

rodinné (celosezónna)

deti do 3r, zťp

krmivo

zoopark stropkov

zoopark stropkov

icon_hist_ZRÚCANINA.png
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodcaako sa dá k zooparku dostať ?


areál parku leží v centre mesta na hlavnom ťahu na Poľsko a Ukrajinu. Parkovanie je možné na parkovisku pred III.ZŠ na ul. Konštantínovej, je to približne 100 m od zooparku. Ak prídete autobusom, z autobusovej stanice sa dostanete do ZOO Parku pešo za cca 10 min.


čo všetko môžete v zooparku a okolí vidieť ?


park zvierat nielenže predstavuje množstvo zvierat v 40 voliérach, ale plní aj ochranu genofondu našej planéty. Nájdete tu vzácne druhy plazov a terárijných zvierat, môžete sa potešiť aj krásou vzácnych rastlín, kríkov a stromov. Povolené je kŕmiť všetky zvieratá, okrem opíc a šeliem. Treba si však zakúpiť vhodné krmivo. A ak chcete môžete si niektoré zo zvierat aj adaptovať.


areál je pre potešenie malých návštevníkov dotvorený ďalšími detskými zariadeniami, rozprávkovým bufetom Červená čiapočka, či kontaktnou ZOO pre deti s možnosťou kŕmenia zvierat. Jeho bezbariérové prostredie je vhodné aj pre telesne postihnutých. Toto populárne zariadenie ponúka po celý rok príležitosť na rozptýlenie, poučenie, oddych a využitie voľného času pre deti mládež i dospelých v prostredí krásnej prírody.trochu z histórie


park vznikol v roku 1984, keď sa z iniciatívy detí a rodičov začalo s výstavbou Stanice mladých prírodovedcov pri Dome pionierov a mládeže. Po roku 1990 sa Stanica pretransformovala na Park zvierat. V súčasnosti je táto malá zoo so svojou ponukou jedinou svojho druhu na Slovensku..pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

18. marca 2023, 14:53:18

bottom of page