top of page
barokový kaštieľ v trstíne

región: malé karpaty
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

221 mnm

-

+421 33 558 9262

.barokový kaštieľ v trstíne - kaštieľ bol postavený rodinou „Motesiczky“ v prvej polovici 18. storočia na staršom gotickom a renesančnom základe. Za kaštieľom, ktorý je momentálne renovovaný súkromným investorom, sa rozkladá historický park s viacerými veľmi starými drevinami. Z chátrajúceho kaštieľa postupne urobili hotel.

barokový kaštieľ v trstíne

icon_hist_ZRÚCANINA.png

.otváracie hodiny

celoročne

kaštieľ 

park 


neprístupný

voľne prístupné


.poplatok za vstup

park 

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

.sprievodca


ako sa dá ku kaštieľu dostať ?


trstín je obec v okrese Trnava. Kaštieľ sa nachádza na vyvýšenom mieste v obci a predstavuje prirodzenú architektonickú dominantu obce.


čo všetko môžete v kaštieli a jeho okolí vidieť ?


v obci sú dva kaštiele, renesančný kaštieľ a barokový kaštieľ, ktorý bol pôvodne na jej severnom okraji v parku. Kaštieľ bol postavený rodom Motešických v 18. storočí. Poslední majitelia opustili kaštieľ a celý majetok v roku 1944. Syn majiteľa kaštieľa vzal so sebou celý archív, ktorý sa už potom nezachoval. Cez vojnu a nejaké obdobie po vojne bol kaštieľ prázdny a voľne prístupný. V kaštieli bol neskôr zriadený reedukačný domov pre mládež, tým pádom nie je prístupný verejnosti. Pozrieť si však môžete zaujímavý barokový exteriér kaštieľa ako aj historický park, ktorý sa nachádza za kaštieľom.


pár tipov pre turistov v okolí.


jaskyňa driny - jediná sprístupnená jaskyňa na západnom Slovensku. Podzemná perla Malých Karpát sa nachádza 8,5 km juhozápadne od Trstína a je jednou z hlavných turistických atrakcií Malých Karpát.. Pozrite si sústavu uzkych priestorov s čarokrásnou kvapľovou výzdobou.


molpír - archeologické nálezisko 5 km západne od Trstína. Molpír je vrch nad obcou Smolenice v Malých Karpatoch. Na tomto vrchu sa v šiestom storočí pred n.l. rozprestieralo veľké praveké aj slovanské hradisko. Skladalo sa z troch nádvorí chránených valmi, opevnenie bolo postavené z voľne kladeného kamenia, spevnené násypmi a drevenými konštrukciami.


smolenický zámok - rozprávkový zámok s bielymi múrmi a červenými strieškami, ktorý stojí nad obcou Smolenice juhozápadne 5 km od Trstína. Na jeho mieste stál pôvodne stredoveký hrad, ktorý bol postavený až v 14. storočí ako posledný zo strážnych hradov pri malokarpatských priesmykoch.


kostol a kláštor svätej kataríny alexandrijskej - zrúcanina 8 km západne od Trstína pri obciach Naháč a Dechtice v Trnavskom kraji v pohorí Malé Karpaty. Tvoria ju zaniknuté budovy františkánskeho kláštora, pomerne zachované múry kostola a kostolnej veže zo 17. storočia.


hrad dobrá voda - zrúcanina gotického hradu ležiaca v strednej časti pohoria Malé Karpaty nad obcou Dobrá Voda severovýchodne 20 km od Trstína. Leží vo výške 320 m n. m. a je súčasťou územia prírodnej rezervácie Slopy.


Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

26. februára 2023, 11:23:55

bottom of page