lista s ornamentom.png

MALÉ KARPATY - BAROKOVÝ KAŠTIEĽ V TRSTÍNE

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

Barokový kaštieľ v Trstíne Malé Karpaty
Barokový kaštieľ v Trstíne Malé Karpaty

Barokový kaštieľ v Trstíne Malé Karpaty
Barokový kaštieľ v Trstíne Malé Karpaty

1/1

REGIÓN: ► MALÉ KARPATY a TRNAVA

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

221 mnm

-

+421 33 558 9262

icon_STARS 5.0.png
icon_HOME.png

SK.02.00.23

BAROKOVÝ KAŠTIEĽ V TRSTÍNE

BAROKOVÝ KAŠTIEĽ V TRSTÍNE - kaštieľ bol postavený rodinou „Motesiczky“ v prvej polovici 18. storočia na staršom gotickom a renesančnom základe. Za kaštieľom, ktorý je momentálne renovovaný súkromným investorom, sa rozkladá historický park s viacerými veľmi starými drevinami. Z chátrajúceho kaštieľa postupne urobili hotel.

00_3d_mapka_slovensko.png

map texture

GoogleEarth

00_3d_mapka_slovensko.png
icon_hist_ZÁMOK.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.02.00.23
01-01-02-G-BRATISLAVA-HRAD.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

15. mája 2021, 12:15:53

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne

Kaštieľ 

Park 


neprístupný

voľne prístupný

POPLATOK ZA VSTUP

zadarmo 

Park 

SPRIEVODCA


Ako sa dá ku kaštieľu dostať ?


Trstín je obec v okrese Trnava. Kaštieľ sa nachádza na vyvýšenom mieste v obci a predstavuje prirodzenú architektonickú dominantu obce.


Čo všetko môžete v kaštieli a jeho okolí vidieť ?


V obci sú dva kaštiele, renesančný kaštieľ a barokový kaštieľ, ktorý bol pôvodne na jej severnom okraji v parku. Kaštieľ bol postavený rodom Motešických v 18. storočí. Poslední majitelia opustili kaštieľ a celý majetok v roku 1944. Syn majiteľa kaštieľa vzal so sebou celý archív, ktorý sa už potom nezachoval. Cez vojnu a nejaké obdobie po vojne bol kaštieľ prázdny a voľne prístupný. V kaštieli bol neskôr zriadený reedukačný domov pre mládež, tým pádom nie je prístupný verejnosti. Pozrieť si však môžete zaujímavý barokový exteriér kaštieľa ako aj historický park, ktorý sa nachádza za kaštieľom.


Pár tipov pre turistov v okolí.


Jaskyňa Driny - jediná sprístupnená jaskyňa na západnom Slovensku. Podzemná perla Malých Karpát sa nachádza 8,5 km juhozápadne od Trstína a je jednou z hlavných turistických atrakcií Malých Karpát.. Pozrite si sústavu uzkych priestorov s čarokrásnou kvapľovou výzdobou.

Molpír - archeologické nálezisko 5 km západne od Trstína. Molpír je vrch nad obcou Smolenice v Malých Karpatoch. Na tomto vrchu sa v šiestom storočí pred n.l. rozprestieralo veľké praveké aj slovanské hradisko. Skladalo sa z troch nádvorí chránených valmi, opevnenie bolo postavené z voľne kladeného kamenia, spevnené násypmi a drevenými konštrukciami.

Smolenický zámok - rozprávkový zámok s bielymi múrmi a červenými strieškami, ktorý stojí nad obcou Smolenice juhozápadne 5 km od Trstína. Na jeho mieste stál pôvodne stredoveký hrad, ktorý bol postavený až v 14. storočí ako posledný zo strážnych hradov pri malokarpatských priesmykoch.

Kostol a kláštor svätej Kataríny Alexandrijskej - zrúcanina 8 km západne od Trstína pri obciach Naháč a Dechtice v Trnavskom kraji v pohorí Malé Karpaty. Tvoria ju zaniknuté budovy františkánskeho kláštora, pomerne zachované múry kostola a kostolnej veže zo 17. storočia.

Dobrá Voda - zrúcanina gotického hradu ležiaca v strednej časti pohoria Malé Karpaty nad obcou Dobrá Voda severovýchodne 20 km od Trstína. Leží vo výške 320 m n. m. a je súčasťou územia prírodnej rezervácie Slopy.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png