lista s ornamentom.png

MALÉ KARPATY - ROZHĽADŇA ROZBEHY

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

Rozhľadňa Rozbehy
Rozhľadňa Rozbehy

Rozhľadňa Rozbehy
Rozhľadňa Rozbehy

1/1

REGIÓN: ► MALÉ KARPATY a TRNAVA

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

446 mnm

-

+421 34 6589 218

icon_STARS 5.0.png
icon_HOME.png

SK.02.00.30

ROZHĽADŇA ROZBEHY

ROZHĽADŇA ROZBEHY - na Slovensku je momentálne okolo 150 verejne prístupných rozhľadní. Viacero je ich už zaniknutých, viaceré sú naplánované, alebo už je rozbehnutá výstavba nových. Každá rozhľadňa ponúka pohľady na svoje okolie, takže ak chcete spoznať Slovensko, treba sa z nich postupne naň pozrieť zo všetkých. V malej nenápadnej dedinke Cerová neďaleko Senice vyrástla v roku 2009 netradičná kamenná rozhľadňa, z ktorej si môžete poprezerať Záhorie.

00_3d_mapka_slovensko.png

map texture

GoogleEarth

00_3d_mapka_slovensko.png
icon_hist_ZÁMOK.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.02.00.30
01-01-02-G-BRATISLAVA-HRAD.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

22. mája 2021, 10:22:02

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne

voľne prístupné

POPLATOK ZA VSTUP

voľne prístupné

Celoročne

SPRIEVODCA


Ako sa dá k rozhľadni dostať a čo všetko môžete v jej a okolí vidieť ?


Rozhľadňa Rozbehy sa nachádza v obci Cerová v jej časti Rozbehy vo výške 460 metrov nad morom, neďaleko cintorína. Postavená je z betónových tvárnic a obložená prírodným kameňom. Výška aj s drevenou strechou je sedem metrov. Na vyhliadkovú plošinu vedie 35 schodov. Rozhľadňa je pre peších dostupná po modrej a žltej značke z rázcestia Rozbehy. Pre motorizovaných je priamo pri rozhľadni vybudované parkovisko.


Neďaleko rozhľadne sa nachádza zrúcanina hradu Korlátko z 13. storočia, ktorý bol postavený spolu z hradom Branč za účelom ochrany Českej cesty. Dodnes sa z neho zachovali najmä zvyšky spodného hradu, paláca, obvodových múrov a hospodárska budova. Pozrite si aj veterný park v ktorom sa nachádza aj prvá veterná elektráreň na Slovensku. Vo vzdialenosti 2 km sa nachádza rekreačná oblasť Sokolské chaty.


Z vyhliadkovej plošiny rozhľadne uvidíte severnú časť Záhorskej nížiny a aj Záruby, najvyšší vrch pohoria Malé Karpaty, s hradom Ostrý kameň. Ak sa pozriete severozápadne a západne, uvidíte Chvojnickú pahorkatinu s rozložitým vrchom Zámčisko a vzdialenú moravskú Pálavu. Pri dobrej viditeľnosti uvidíte v diaľke Zobor, pohorie Biele Karpaty, vrch Bradlo, na ktorom sa týči Mohyla Milana Rastislava Štefánika, ale aj Hlohovec a Senicu.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png