lista s ornamentom.png

ZÁPADNÉ TATRY - MEANDER RESORT ORAVICE

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

icon_HOME.png

SK.11.00.21

MEANDER RESORT ORAVICE

REGIÓN: ► ORAVA a ZÁPADNÉ TATRY

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

725 mnm

-

+421 43 550 4601

Meander resort Oravice Západné Tatry
Meander resort Oravice Západné Tatry

Meander resort Oravice Západné Tatry
Meander resort Oravice Západné Tatry

1/1

MEANDER RESORT ORAVICE - nájdete kúsok od poľských hraníc, v nádhernom prostredí Oravskej prírody v obci Oravice. Liečivá voda s blahodarným účinkom, bohatá na minerály, ktorá sa v tomto aquaparku nachádza vyviera z hĺbky 1611 metrov a dosahuje teplotu až 58 °C. Vďaka vysokej teplote vody sú vonkajšie bazény v prevádzke celoročne.

icon_STARS 5.0.png
icon_hist_HRAD.png
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.11.00.21
ZÁPADNÉ TATRY - MEANDER RESORT ORAVICE
Meander resort Oravice Západné Tatry
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

25. mája 2021, 21:55:33

OTVÁRACIE DOBY

09:30 - 19:00

09:30 - 20:00

Nedeľa - Štvrtok

Piatok - Sobota

POPLATOK ZA VSTUP

17,00 €

15,00 €

12,00 €

zadarmo

42,00 €

50,00 €

dospelí

študenti, seniori

deti 10-14r

deti do 10r

rodinné 2+1

rodinné 2+2

SPRIEVODCA 


Aquapark s termálnou vodou je súčasťou Thermal & Ski rezortu Meander Oravice a postavili ho v roku 2004. Návštevníkom je k dispozícii 9 bazénov na ploche 1545 m2, a to: športový bazén, detský bazén so šmykľavkou a vodným hríbom, masážne a relaxačné bazény s umelými vlnami. Umelé vlny sú najväčšou atrakciou rezortu. Z perličkových bazénov si vychutnáte nádherný výhľad na Západné Tatry a vyblázniť sa môžete na obrovskom 100 metrovom tobogane.

Vo wellness sa nachádza fínska sauna, morský aerosólový kúpeľ s vysokým obsahom minerálov a na výber máte aj z množstva druhov masáží.

V areáli máte možnosť občerstviť sa v bistre či kaviarni, pre deti je k dispozícii detský kútik, hojdačky a iné atrakcie, počas leta sú organizované animačné programy a dá sa tu zahrať beach volejbal, či beach futbal na pieskovom ihrisku.

Celý areál je bezbariérový, patrí k nemu aj ubytovanie a hneď vedľa sa nachádza lyžiarske stredisko.


Geotermálna voda


Vyvierajúca termálna voda dosahuje vysokú teplotu (58 °C), preto než sa dostane do bazénov riedia ju studenou vodou a návštevníkom je k dispozícii voda s príjemnou teplotou 32 – 34 °C. Vďaka vysokému obsahu minerálov má voda liečivé účinky pri chorobách pohybového ústrojenstva, močových ciest, obličiek a nervových chorobách. Obsahuje lítium, ktoré priaznivo pôsobí na psychiku a stres. Okrem lítia obsahuje mangán, vápnik, horčík, železo, sírany a hydrogénuhličitany.


Skipark Meander


Spojenie lyžovačky s relaxom v liečivej vode je ideálna kombinácia pre trávenie dokonalej dovolenky.

Dolná stanica lanovky je vzdialená iba 50 metrov od vchodu do aquaparku. Čaká tu na vás viac než 7 km náročnejších i menej náročných zjazdoviek. Rýchla 4-sedačková lanovka dokáže previezť až 2400 osôb za hodinu. Pre najmenších premáva lyžiarsky pás a čo to sa môžete naučiť aj od miestnych inštruktorov z lyžiarskej školy. Lyžiari majú zvýhodnené ceny vstupov do aquaparku.


Okolie


Západné Tatry patria medzi najatraktívnejšie hory na Slovensku. Náročnosťou sa vyrovnajú svojmu „väčšiemu bratovi“ Vysokým Tatrám ale nie sú tak veľmi preľudnené. Z Oravic vedie niekoľko nádherných turistických chodníkov.


Tichá dolina je najdlhšia dolina (16 km) oddeľujúca Západné Tatry od Vysokých Tatier. Vo svojej hornej časti sa rozvetvuje do niekoľkých menších dolín. Vďaka asfaltovej ceste je vyhľadávaná cyklistami, korčuliarmi či rodinami s deťmi v kočíkoch.


Roháčske plesá nájdete na konci Roháčskej doliny. Tvoria ich štyri ľadovcové plesá nachádzajúce sa v terasách nad sebou. Vedie k nim pohodová nenáročná trasa od Ťatliakovej chaty tzv. Smutnou dolinou.


Prechod hlavného hrebeňa Západný Tatier patrí k najkrajším ale i k náročnejším túram na Slovensku. Ideálnym východiskovým bodom je Zverovka v Roháčskej doline alebo Žiarska dolina.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png