top of page
palcmanská maša

región: slovenský raj
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

781 mnm

-

+421 53 442 2010

.palcmanská maša - je najväčšia vodná nádrž Slovenského raja. Ak hľadáte príjemné osvieženie s deťmi počas horúceho leta, je práve nádrž ideálna na rodinný výlet alebo dovolenku. Lokalita sa teší veľkej obľube, čo podnietilo výstavbu rôznych ubytovacích a rekreačných objektov. Nenechajte sa teda odradiť chladnejšou vodou a vychutnajte si oddych v lone rozprávkovej prírody.

.otváracie doby

celoročne

voľne prístupné

.poplatok za vstup

voľne prístupné

palcmanská maša

icon_hist_ZRÚCANINA.png
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


turistika v okolí nádrže patrí medzi najjednoduchšie trasy Slovenského Raja. Východiskovým bodom je parkovisko hneď za drevenou bránou národného parku. Začiatok vedie cez asfaltovú cestu po ktorej sa dostanete až k nádrži. Odtiaľ budete pokračovať už kamenistým terénom.


obec Dedinky, ktorá sa nachádza pri brehoch vodnej nádrže ponúka turistom ubytovacie od hotelov, až po privátne ubytovanie v chatkách. Na svoje si prídu aj milovníci kempingu a tradičného stanovania. Pre športovejšie založených ponúka Palcmanská Maša aj možnosť zapožičať si vodný bicykel.


vodné dielo dobšiná


vodná nádrž je súčasťou prečerpávacej vodnej nádrže Dobšiná z roku 1956 a datuje sa ako prvá elektráreň na našom území. 11 metrov kubických vody slúži primárne proti povodniam, ktoré by mohli vznikať na rieke Hnilec. Okrem rekreačných možností, je tu tiež možný aj rybolov.

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

25. marca 2023, 18:52:22

bottom of page