lista s ornamentom.png

SPIŠ - BIO KÚPALISKO LEVOČA

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

BIO kúpalisko Levočská dolina
BIO kúpalisko Levočská dolina

BIO kúpalisko Levočská dolina
BIO kúpalisko Levočská dolina

1/1
icon_STARS 5.0.png

BIO KÚPALISKO LEVOČSKÁ DOLINA – ide o jediné kúpalisko svojho druhu na Spiši. Patrí medzi niekoľko výnimočných kúpalísk, ktoré sa čistia prirodzeným spôsobom skalkami, rastlinami a riasami. Obklopujú ho krásne levočské vrchy s množstvom skvelých cyklotrás a turistických chodníkov. Je to miesto plné relaxu a oddychu pre celú rodinu, miesto kde môžete stráviť úžasnú dovolenku.

REGIÓN: ► SPIŠ a PIENINY

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

<poiNadmV>

<poiLokalita>

<poiPhone>

icon_HOME.png

SK.19.05.10

BIO KÚPALISKO LEVOČA

icon_hist_HRAD.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.19.05.10
SPIŠ - BIO KÚPALISKO LEVOČA
BIO kúpalisko Levočská dolina
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

23. júna 2021, 14:33:33

OTVÁRACIE DOBY

Celoročne

09:00 - 18:00

POPLATOK ZA VSTUP

4,00 €

3,00 €

zadarmo

zadarmo

Dospelí

Deti 3r - 12 r

Deti do 3r

Seniori

SPRIEVODCA


Biokúpalisko sa nachádza v rekreačnej oblasti Levočská dolina, približne 7 km od centra mesta Levoča. Najjednoduchšie sa sem dostanete autom alebo môžete zvoliť aj ekologickejší dopravný prostriedok bicykel. V okolí Levoče sa nachádza veľké množstvo cyklotrás tak prečo po náročnej cyklotúre si neoddýchnuť v peknom biokúpalisku.


Hľadáte pravý oddych a tiež zábavu?


Nachádzajú sa tu tri bazény, ale kúpať sa dá iba v jednom. Ďalší sa používa na filtráciu a čistenie vody a posledný na rybolov. Bazén, ktorý je určený na kúpanie je rozdelený na tri časti s odlišnou hĺbkou vody, preto je vhodný na kúpanie dospelých ako aj detí. Vstup do bazéna sa začína umelou plážou a hlboký je 2 m. Detský bazén má hĺbku maximálne 90 cm a vstup do neho je protišmykový.

Objem kúpaliska je 1800 m3 a po celom okraji kúpaliska je štrková zóna. Cez tieto kamienky sa voda prečerpáva do externej biológie. Kvalitu vody a fungovanie biológie dopĺňa prevzdušňovací systém. Teplotu vody ovplyvňuje ovzdušie a tmavá fólia na dne čistiaceho bazéna. Voda sa tu pravidelne kontroluje Úradom verejného zdravotníctva.


Na tomto kúpalisku sa voda čistí prírodnými procesmi. O to sa starajú vodné rastliny, planktóny a prospešné baktérie. Toto všetko vytvára prírodný filter, ktorého výsledkom je čistá voda. Hrubé nečistoty z biokúpaliska sa odstraňujú samočistiacim filtrom a jemné prostredníctvom koreňovej sústavy rastlín a filtráciou cez štrk. Všetky rastliny, ktoré sa nachádzajú v bazéne majú nejakú funkciu. Najpoužívanejšie sú lekná a močiarne rastliny. Pôsobia aj veľmi esteticky.


Na svoje si prídu aj milovníci rybolovu. Nasadený je tu pstruh dúhový a dosádzaný je jeseter ruský a sibírsky a sivoň americký. Ako krmivo používajú jelšovku a hrúz a ryby sa tu lovia na umelé návnady. Pokiaľ máte chuť rybárčiť, dostanete v areáli všetko potrebné na lov a dokonca sa tam nachádza aj miestnosť na čistenie rýb. Na lov nie je potrebný rybársky lístok, loviť môžu aj úplný začiatočníci, personál vám pomôže.

V areáli je altánok, v ktorom si môžete rybu, ktorú chytíte aj ugrilovať. Nachádza sa tu aj pódium, na ktorom sa počas sezóny konajú rôzne hudobné podujatia spojené s grilovaním a varením gulášu.

Okrem troch vodných nádrží sa tu nachádzajú trávnaté plochy, bufety, prezliekárne, sociálne zariadenia, pieskovisko pre deti, šmýkačka, hojdačka a trampolína.

Ubytovať sa môžete v Resorte Levočská dolina, užiť si welness, lyžiarske stredisko a bowling bar. Je tu aj možnosť požičať si horský bicykel alebo e-bike.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png