top of page

región: spiš a pieniny
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

628 mnm

levoča

+421 53 4513763

.bio kúpalisko levoča – ide o jediné kúpalisko svojho druhu na Spiši. Patrí medzi niekoľko výnimočných kúpalísk, ktoré sa čistia prirodzeným spôsobom skalkami, rastlinami a riasami. Obklopujú ho krásne levočské vrchy s množstvom skvelých cyklotrás a turistických chodníkov. Je to miesto plné relaxu a oddychu pre celú rodinu, miesto kde môžete stráviť úžasnú dovolenku.

.otváracie doby

letná sezóna

09:00 - 18:00

.poplatok za vstup

4,00 €

3,00 €

zadarmo

zadarmo

dospelí

deti 3r - 12 r

deti do 3r

seniori

bio kúpalisko levoča

icon_hist_ZRÚCANINA.png
bio kúpalisko levoča
icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


.sprievodca


biokúpalisko sa nachádza v rekreačnej oblasti Levočská dolina, približne 7 km od centra mesta Levoča. Najjednoduchšie sa sem dostanete autom alebo môžete zvoliť aj ekologickejší dopravný prostriedok bicykel. V okolí Levoče sa nachádza veľké množstvo cyklotrás tak prečo po náročnej cyklotúre si neoddýchnuť v peknom biokúpalisku.


hľadáte pravý oddych a tiež zábavu?


nachádzajú sa tu tri bazény, ale kúpať sa dá iba v jednom. Ďalší sa používa na filtráciu a čistenie vody a posledný na rybolov. Bazén, ktorý je určený na kúpanie je rozdelený na tri časti s odlišnou hĺbkou vody, preto je vhodný na kúpanie dospelých ako aj detí. Vstup do bazéna sa začína umelou plážou a hlboký je 2 m. Detský bazén má hĺbku maximálne 90 cm a vstup do neho je protišmykový.


objem kúpaliska je 1800 m3 a po celom okraji kúpaliska je štrková zóna. Cez tieto kamienky sa voda prečerpáva do externej biológie. Kvalitu vody a fungovanie biológie dopĺňa prevzdušňovací systém. Teplotu vody ovplyvňuje ovzdušie a tmavá fólia na dne čistiaceho bazéna. Voda sa tu pravidelne kontroluje Úradom verejného zdravotníctva.


na tomto kúpalisku sa voda čistí prírodnými procesmi. O to sa starajú vodné rastliny, planktóny a prospešné baktérie. Toto všetko vytvára prírodný filter, ktorého výsledkom je čistá voda. Hrubé nečistoty z biokúpaliska sa odstraňujú samočistiacim filtrom a jemné prostredníctvom koreňovej sústavy rastlín a filtráciou cez štrk. Všetky rastliny, ktoré sa nachádzajú v bazéne majú nejakú funkciu. Najpoužívanejšie sú lekná a močiarne rastliny. Pôsobia aj veľmi esteticky.


na svoje si prídu aj milovníci rybolovu. Nasadený je tu pstruh dúhový a dosádzaný je jeseter ruský a sibírsky a sivoň americký. Ako krmivo používajú jelšovku a hrúz a ryby sa tu lovia na umelé návnady. Pokiaľ máte chuť rybárčiť, dostanete v areáli všetko potrebné na lov a dokonca sa tam nachádza aj miestnosť na čistenie rýb. Na lov nie je potrebný rybársky lístok, loviť môžu aj úplný začiatočníci, personál vám pomôže.


v areáli je altánok, v ktorom si môžete rybu, ktorú chytíte aj ugrilovať. Nachádza sa tu aj pódium, na ktorom sa počas sezóny konajú rôzne hudobné podujatia spojené s grilovaním a varením gulášu.


okrem troch vodných nádrží sa tu nachádzajú trávnaté plochy, bufety, prezliekárne, sociálne zariadenia, pieskovisko pre deti, šmýkačka, hojdačka a trampolína.

Ubytovať sa môžete v Resorte Levočská dolina, užiť si welness, lyžiarske stredisko a bowling bar. Je tu aj možnosť požičať si horský bicykel alebo e-bike.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

23. marca 2023, 18:43:45

bottom of page