lista s ornamentom.png

ŠARIŠ - KLÁŠTOR FRANTIŠKÁNOV BARDEJOV

TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE

Kláštor františkánov Bardejov
Kláštor františkánov Bardejov

Kláštor františkánov Bardejov
Kláštor františkánov Bardejov

1/1
icon_STARS 5.0.png

KLÁŠTOR FRANTIŠKÁNOV BARDEJOV - jedna z najvýraznejších historických stavieb v Bardejove postavená augustiánmi okolo roku 1380. Kostol je súčasťou kláštorného komplexu, ktorý neskôr patril františkánom.

REGIÓN: ► ŠARIŠ a VÝCHODNÉ KARPATY

LOKALITA:

NADMORSKÁ VÝŠKA:

GPS:  ►

WEB: ►

TEL:

283 mnm

BARDEJOV

+421 54 472 3013

icon_HOME.png

SK.20.03.11

KLÁŠTOR FRANTIŠKÁNOV BARDEJOV

icon_hist_KAŠTIEĽ♥PALÁC♥RADNICA.png
icon_hist_HRAD.png
VIRTUÁLNA MINCA XPLÓR NFT
#47/99
.47
SK.20.03.11
BRATISLAVSKÝ HRAD
Kláštor františkánov Bardejov
00_3d_mapka_slovensko.png
00_3d_mapka_slovensko.png
1/8
xplor_AppStore_button.png
xplor_GPlay_button.png

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA:

6. júla 2021, 13:21:45

OTVÁRACIE DOBY

Verejnosti neprístupný

POPLATOK ZA VSTUP

Verejnosti neprístupný

SPRIEVODCA


Ako sa dá ku kláštoru dostať ?


Kostol svätého Jána Krstiteľa sa rozprestiera na ulici Františkánov v historickom centre mesta Bardejov. Podľa kláštora dostala priľahlá ulica pomenovanie Kláštorská.


Čo všetko môžete v kláštore a jeho okolí vidieť ?


Majestátny, pôvodne gotický kostol sv. Jána Krstiteľa v Bardejove postavili spoločne s priľahlým kláštorom koncom 14. storočia augustiniánski mnísi, ktorí sa v meste usadili ale boli z mesta v 16. storočí vyhnaní. Po požiari v roku 1534 zostal kostol opustený a celý komplex v roku 1686 prevzali františkáni. Dnešná podoba kostola je z roku 1878.


Pamiatka UNESCO - Bardejov - historické jadro - 


Mesto Bardejov patrí medzi najkrajšie na Slovensku. Jeho centrum je obohnané mohutnými hradbami, pretože v minulosti slúžilo ako pevnosť pri uhorsko-poľskej hranice. Medzi jeho najcennejšie časti patrí Radničné námestie v ktorého strede stojí krásna radnice, ktorá je najstaršou renesančnou stavbou na území Slovenska. Ďalšou významnou stavbou na námestí plnom gotických meštianskych domov je bazilika sv. Egídia.


Mestské opevnenie - Starobylé centrum mesta Bardejov tvorí ucelený súbor historických budov a komunikácií, ohraničený takmer súvislým pásom mestského opevnenia. Mestské opevnenie Bardejova tvorí zachovalý obranný systém pozostávajúci z hradieb a bášt, pochádzajúci z druhej polovice 14. storočia. Táto jedinečná historická pamiatka Bardejova predstavuje najkompletnejší pevnostný systém spomedzi opevnení stredovekých miest na Slovensku.


Kalvária  Bardejov - štrnásť veľkých kaplniek symbolizujúcich 14 zastavení krížovej cesty. Kalvária je neďaleko centra mesta, kaplnky ležia okolo serpentínovej cesty na konci ktorej je pekný dvojvežový kostol sv. Kríža v novorománskom slohu. Malebný chrám vytvára nad mestom veľmi peknú scenériu a ponúka pekný výhľad na mesto Bardejov.


Bazilika sv. Egídia - v Bardejove je gotická sakrálna stavba nachádzajúca sa v severnej časti Radničného námestia, historickej časti tohto okresného mesta v Prešovskom kraji. Počiatky chrámu siahajú do 13. storočia.


Katov dom - nájdete na južnej strane Radničného námestia na Veternej ulici.


Šarišské múzeum - nájdete uprostred starej časti mesta, uprostred Radničného námestia.


Pár tipov pre turistov v okolí


Bardejovské Kúpele - tvoria časť mesta Bardejov na Slovensku. Ležia asi 5 km severne od mesta. V areáli sú okrem kúpeľných domov, hotelov aj dve kúpaliská a dve expozície Šarišského múzea v Bardejove, národopisná a skanzen a múzeum ľudovej architektúry.


Hrad Zborov - zrúcanina hradu v obci Zborov 10 km severne od kalvárie v Bardejove. Najstaršie zmienky o hrade pochádzajú zo začiatku 14. storočia.


PRE DENNÉ TIPY NA VÝLETY SLEDUJ NAŠE

 

SCREENS_4_AppleStore&GooglePlay.png