top of page
kláštor františkánov bardejov

kláštor františkánov bardejov

icon_hist_ZRÚCANINA.png

.kláštor františkánov bardejov - jedna z najvýraznejších historických stavieb v Bardejove postavená augustiánmi okolo roku 1380. Kostol je súčasťou kláštorného komplexu, ktorý neskôr patril františkánom.

región: šariš a východné karpaty
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

283 mnm

bardejov

+421 54 472 3013

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png

.otváracie doby

verejnosti neprístupný

.poplatok za vstup

verejnosti neprístupný.sprievodca


ako sa dá ku kláštoru dostať ?


kostol svätého Jána Krstiteľa sa rozprestiera na ulici Františkánov v historickom centre mesta Bardejov. Podľa kláštora dostala priľahlá ulica pomenovanie Kláštorská.


čo všetko môžete v kláštore a jeho okolí vidieť ?


majestátny, pôvodne gotický kostol sv. Jána Krstiteľa v Bardejove postavili spoločne s priľahlým kláštorom koncom 14. storočia augustiniánski mnísi, ktorí sa v meste usadili ale boli z mesta v 16. storočí vyhnaní. Po požiari v roku 1534 zostal kostol opustený a celý komplex v roku 1686 prevzali františkáni. Dnešná podoba kostola je z roku 1878.


pamiatka UNESCO - Bardejov - historické jadro - 


mesto Bardejov patrí medzi najkrajšie na Slovensku. Jeho centrum je obohnané mohutnými hradbami, pretože v minulosti slúžilo ako pevnosť pri uhorsko-poľskej hranice. Medzi jeho najcennejšie časti patrí Radničné námestie v ktorého strede stojí krásna radnice, ktorá je najstaršou renesančnou stavbou na území Slovenska. Ďalšou významnou stavbou na námestí plnom gotických meštianskych domov je bazilika sv. Egídia.


mestské opevnenie - Starobylé centrum mesta Bardejov tvorí ucelený súbor historických budov a komunikácií, ohraničený takmer súvislým pásom mestského opevnenia. Mestské opevnenie Bardejova tvorí zachovalý obranný systém pozostávajúci z hradieb a bášt, pochádzajúci z druhej polovice 14. storočia. Táto jedinečná historická pamiatka Bardejova predstavuje najkompletnejší pevnostný systém spomedzi opevnení stredovekých miest na Slovensku.


kalvária  bardejov - štrnásť veľkých kaplniek symbolizujúcich 14 zastavení krížovej cesty. Kalvária je neďaleko centra mesta, kaplnky ležia okolo serpentínovej cesty na konci ktorej je pekný dvojvežový kostol sv. Kríža v novorománskom slohu. Malebný chrám vytvára nad mestom veľmi peknú scenériu a ponúka pekný výhľad na mesto Bardejov.


bazilika sv. egídia - v Bardejove je gotická sakrálna stavba nachádzajúca sa v severnej časti Radničného námestia, historickej časti tohto okresného mesta v Prešovskom kraji. Počiatky chrámu siahajú do 13. storočia.


katov dom - nájdete na južnej strane Radničného námestia na Veternej ulici.


šarišské múzeum - nájdete uprostred starej časti mesta, uprostred Radničného námestia.


pár tipov pre turistov v okolí


bardejovské kúpele - tvoria časť mesta Bardejov na Slovensku. Ležia asi 5 km severne od mesta. V areáli sú okrem kúpeľných domov, hotelov aj dve kúpaliská a dve expozície Šarišského múzea v Bardejove, národopisná a skanzen a múzeum ľudovej architektúry.


hrad zborov - zrúcanina hradu v obci Zborov 10 km severne od kalvárie v Bardejove. Najstaršie zmienky o hrade pochádzajú zo začiatku 14. storočia.


.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

4. marca 2023, 15:05:06

bottom of page