top of page

región: záhorie a karpaty
lokalita:
nadmorská výška:
gps:  ►
web: ►
kontakt:

908 mnm

-

+421 32 65 55 653

.rozhľadňa veľký lopeník - na Slovensku je momentálne okolo 150 verejne prístupných rozhľadní. Viacero je ich už zaniknutých, viaceré sú naplánované, alebo už je rozbehnutá výstavba nových. Každá rozhľadňa ponúka pohľady na svoje okolie, takže ak chcete spoznať Slovensko, treba sa z nich postupne naň pozrieť zo všetkých.

rozhľadňa veľký lopeník

rozhľadňa veľký lopeník

icon_hist_ZRÚCANINA.png

.otváracie doby

.poplatok za vstup

celoročne

voľne prístupné

voľne prístupné

icon_HOME.png
icon_eShop.png
icon_REGMAP.png


rozhľadňa veľký lopeník

.pre denné tipy na výlety sleduj naše 

facebook stránky @xplor.sk a @srdcomposlovensku

facebook skupinu @srdcomposlovensku

instagram účet @xplor.sk a @srdcomposlovensku

Pinterest nástenku Xplór

.sprievodca


ako sa dá ku rozhľadni dostať ?


rozhľadňa stojí na hraničnom hrebeni Bielych Karpát, na vrchu Veľký Lopeník, v nadmorskej výške 911 metrov. Pamätník pri rozhľadni je venovaný pamiatke sovietskych vojakov, ktorí v tejto oblasti zahynuli počas ťažkých bojov na konci 2. svetovej vojny.

Prístup na Veľký Lopeník je možný zo slovenskej strany z obce Nová Bošáca. Vydáte po „modrej“ 5 km dlhej trase. Z českej strany pôjdete z obce Lopeník po „žltej“ alebo „zelenej“. Táto trasa je kratšia a prístup po nej vám zaberie približne 1 hodinu.


čo všetko môžete na rozhľadni a jej okolí vidieť ?


drevená hranolovitá veža zakončená asymetrickou strechou je postavená z dubových trámov a mohutného kamenného podstavca, ktorý je vysoký 4,5 m. Výška rozhľadne je 22 metrov. Pomocou 101 schodov sa dostanete do výšky 19 metrov, kde je urobená vyhliadková plošina.


panoramatický pohľad z Vyhliadkovej plošiny poskytuje nádherné výhľady na moravské a slovenské dedinky a kopanice v Bošáckej a Lieskovej doline. Uvidíte Veľkú Javorinu, kopce Bielych Karpát, Hostýnskych a Vizovických vrchov, hrebene Strážovských vrchov a Považského Inovca.


pár tipov pre turistov v okolí


bošácka dolina - rodisko Bošáckej slivovice. Nachádza sa tu viacero prírodných rezervácií a pamiatok. Obec Bošáca je známa pálením slivovice. V obci nájdete múzeum Bošáckej doliny.


vyhliadková veža hrajky - 5 km západne od Myjavy nájdete Vyhliadkovú vežu Hrajky, ktorá sa nachádza na rovnomennom vrchu Myjavskej pahorkatiny, neďaleko obce Turá Lúka a hlavnej cesty z Myjavy do Sobotišťa. 10 metrov vysoká veža ponúka turistom pôsobivý výhľad do doliny rieky Myjava, na časť Myjavskej pahorkatiny, Bielych Karpát a čiastočne i Považského Inovca.


rozhľadňa lipovec - Rozhľadňa Lipovec je približne 6 metrov vysoká stavba, zasadená do kopaničiarskeho kraja Myjavskej pahorkatiny. Rozhľadňa sa nachádza neďaleko obce Prietrž, pri osade U Rehušov. Rozhľadňa Lipovec je, tak ako mnohé iné rozhľadne na Záhorí, veľmi dobre dostupná autom.


rozhľadňa žalostiná - rozhľadňa na veľmi peknom rovnomennom vrchole vo výške 621 metrov. Na Žalostinú sa dá dostať autom cez Senicu, Sobotište a Vrbovce. Vo Vrbovciach sa môžete rozhodnúť, či podniknúť výstup modrou alebo žltou značkou až na vrchol Žalostinej.


Našiel si chybu, prípadne neaktuálne údaje?

Chcel by si doplniť značku, info alebo skúsenosti, ktoré máš z vlastnej návštevy?

posledná aktualizácia:

19. novembra 2022, 22:50:27

bottom of page