Search Results

Pro „MUZEUM“ bylo nalezeno 258 výsledků.

 • KAŠTIEĽ SOBOTIŠTE | Xplór #srdcomPoSlovensku

  V objekte sa nachádza i verejnosti prístupné múzeum Samuela Jurkoviča. ZÁHORIE a KOPANICE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.731268, 17.405889 sobotiste.sk/muzeum Od roku 1994 je sprístupnené už spomínané múzeum Samuela Jurkoviča.

 • KAŠTIEĽ A MÚZEUM BLATNICA

  TURIEC - KAŠTIEĽ A MÚZEUM BLATNICA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kaštieľ a múzeum Blatnica Turiec Kaštieľ a múzeum Blatnica Turiec 1/1 VHODNÉ ► WEB: ► TEL: 48.938445, 18.926831 blatnica.sk/Muzeum 496 mnm - +421 43 494 8142 ► MAPA ► REGIÓN TURIEC Múzeum je momentálne z technických príčin zatvorený. Pre viac informácií je potrebné kontaktovať Slovenské národné múzeum.

 • BANSKÉ MÚZEUM V PRÍRODE

  HONT - BANSKÉ MÚZEUM V PRÍRODE BANSKÁ ŠTIAVNICA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA , FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE BANSKÉ MÚZEUM V PRÍRODE – už skoro polstoročie láka XPLÓR TIP TOP v REGIÓNE MÚZEUM EXPOZÍCIA TECHNICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ PRÍRODA VÝSTAVA Love It Love It Love It : GPS: ► WEB: ► TEL: 48.451926, 18.888231 muzeumbs.sk 653 mnm BANSKÁ ŠTIAVNICA +421 45 691 29 71 ► MAPA Banské múzeum v prírode pozostáva z povrchovej a podzemnej (hlbinnej) expozície.

 • MÚZEUM DOPRAVY RAJECKÉ TEPLICE

  MALÁ FATRA - MÚZEUM DOPRAVY RAJECKÉ TEPLICE TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY , HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Múzeum dopravy Rajecké Teplice Malá Fatra Múzeum dopravy Rajecké MALÁ FATRA a RAJECKÁ DOLINA LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.129299, 18.678895 pmZa.sk/muzeumDopravy Múzeum je unikátne najmä celostným pohľadom na dejiny dopravy. Múzeum dopravy v Rajeckých Tepliciach aj vďaka Považskému múzeu v Žiline získalo 3. miesto v súťaži Múzeum

 • KAŠTIEĽ A MÚZEUM ZLATÉ MORAVCE

  POŽITAVIE - KAŠTIEĽ A MÚZEUM ZLATÉ MORAVCE TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY , HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kaštieľ a múzeum Zlaté Moravce Poživatie Kaštieľ a múzeum Zlaté Múzeum je súčasťou Ponitrianskeho múzea v Nitre. NÁRODNÁ KULT PAMIATKA MÚZEUM EXPOZÍCIA KLASICIZMUS REGIÓN: ► PONITRIE a POŽITAVIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.382794, 18.396756 muzeumNitra.sk/mestskeMuzeum 197 mnm - +421 37 632 1470

 • MÚZEUM SNP BANSKÁ BYSTRICA

  POHRONIE - MÚZEUM SNP BANSKÁ BYSTRICA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Múzeum SNP Banská Bystrica Pohronie Múzeum SNP Banská Bystrica Pohronie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA CELOROČNE MÚZEUM TOP na SLOVENSKU TANK REGIÓN: ► TEKOV a POHRONIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.735227, 19.149852 muzeumsnp.sk V v roku 1969 uzrel pamätník svetlo sveta pod menom Múzeum SNP, alebo aj Pamätník SNP.

 • KAŠTIEĽ A MÚZEUM BRODZANY

  PONITRIE - KAŠTIEĽ A MÚZEUM BRODZANY TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Kaštieľ a múzeum Brodzany Ponitrie Kaštieľ a múzeum Brodzany Ponitrie 1 Sídli v ňom Múzeum A. S. NÁRODNÁ KULT PAMIATKA MÚZEUM RENESANCIA PARK REGIÓN: ► PONITRIE a POŽITAVIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA V kaštieli sa od roku 1979 nachádza Slovanské múzeum Alexandra Sergejeviča Puškina.

 • BANSKÉ MÚZEUM HODRUŠA

  POHRONIE - BANSKÉ MÚZEUM HODRUŠA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Banské múzeum Hondruša Pohronie Banské múzeum Hondruša Pohronie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV VIDIEK BANÍCTVO MÚZEUM TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP BANSKÉ MÚZEUM HODRUŠA Oplatí sa navštíviť túto baňu ako múzeum, ktorý prezentuje podzemný svet baníkov. Múzeum a expozície Byť baníkom a a vykonávať túto profesiu je mimoriadne namáhavé a nebezpečné.

 • MÚZEUM KARPATSKÝCH NEMCOV

  PONITRIE - MÚZEUM KARPATSKÝCH NEMCOV NITRIANSKE PRAVNO TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA , MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Múzeum Karpatských Nemcov Nitrianske Pravno Ponitrie Múzeum Karpatských Nemcov Nitrianske Pravno Ponitrie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA CELOROČNE MÚZEUM TOP v REGIÓNE XPLÓR TIP MÚZEUM KULTÚRY KARPATSKÝCH NEMCOV – sa nachádza na Bolo založené v roku 1997 ako špecializované múzeum.

 • BANSKÉ MÚZEUM KAMMERHOF

  HONT - BANSKÉ MÚZEUM KAMMERHOF TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE SLOVENSKÉ BANSKÉ MÚZEUM – KAMMERHOF - sídlo niekdajšieho hlavného komorsko-grófskeho Múzeum ukrýva mimoriadne rôznorodé expozície Slovenského banského múzea. XPLÓR TIP TOP v REGIÓNE MÚZEUM NÁRODNÁ KULT PAMIATKA BANÍCTVO HISTORICKÁ BUDOVA EXPOZÍCIA Love It Love Banské múzeum Kammerhof 1/1 REGIÓN: ► HONT a BANSKÁ ŠTIAVNICA LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB:

 • POHRONSKÉ MÚZEUM NOVÁ BAŇA

  POHRONIE - POHRONSKÉ MÚZEUM NOVÁ BAŇA TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY, HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Pohronské múzeum Nová Baňa Pohronie Pohronské múzeum Nová Baňa Pohronie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA TIP PRE ZLÉ POČASIE MÚZEUM TOP v Dnes múzeum, v minulosti kráľovský dom i radnica. Práve z jeho iniciatívy v roku 1952 vzniklo Mestské múzeum v Novej Bani.

 • VOJENSKÉ MÚZEUM SVIDNÍK | Xplór #srdcomPoSlovensku

  VÝCHODNÉ KARPATY - VOJENSKÉ MÚZEUM SVIDNÍK TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY , HODNOTENIA, NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Vojenské múzeum Svidník Vojenské múzeum Svidník 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA TIP PRE ZLÉ POČASIE MÚZEUM TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP Vo Svidníku je Vojenské múzeum, ktoré je súčasťou Vojenského historického múzea so sídlom v Piešťanoch ŠARIŠ a VÝCHODNÉ KARPATY LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 49.308126, 21.565746 vhu.sk/muzeumSvidnik

 • MALOKARPATSKÉ MÚZEUM PEZINOK | Xplór #srdcomPoSlovensku

  MALÉ KARPATY - MALOKARPATSKÉ MÚZEUM PEZINOK TURISTICKÁ ZAUJÍMAVOSŤ, TIP NA VÝLET, SPRIEVODCA, MAPA, FOTKY : ► TEL: 48.287051, 17.270708 muzeumpezinok.sk 162 mnm PEZINIK +421 911 404 053 TOP V REGIÓNE XPLÓR TIP ► MAPA ► REGIÓN MALÉ KARPATY ► SK.02.03.05 MALOKARPATSKÉ MÚZEUM PEZINOK MALOKARPATSKÉ MÚZEUM - Malokarpatské Múzeum zoznámi návštevníka nielen s históriou, ale i súčasnými trendmi vo výrobe vína. Nezabudni si pozrieť aj mestské múzeum v starej radnici.

 • MÚZEUM HOLOKAUSTU SEREĎ | Xplór #srdcomPoSlovensku

  , NAVIGÁCIA, AKTUÁLNE POČASIE Múzeum Holokaustu Sereď Považie Múzeum Holokaustu Sereď Považie 1/1 VHODNÉ PRE DETI VHODNÉ PRE SENIOROV MESTSKÁ TURISTIKA MÚZEUM TOP na SLOVENSKU XPLÓR TIP MÚZEUM HOLOKAUSTU V Múzeum je súčasťou Slovenského národného múzea židovskej kultúry v Bratislave. EXPOZÍCIA SEREĎ REGIÓN: ► POVAŽIE LOKALITA: NADMORSKÁ VÝŠKA: GPS: ► WEB: ► TEL: 48.288847, 17.723564 snm.sk/muzeumHolokaustu Múzeum V areáli pracovného a koncentračného tábora v Seredi je dnes zriadené Múzeum holokaustu.